Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulacje pługa

819 odpowiedzi na ten temat

#221 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 21 wrzesień 2012 - 18:37

Regulacje pługa Jak bardzo szerokie pole to może być więcej bruzd bo bez sensu jeździć. Jakie szerokie masz to pole?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulacje pługa Dzisiaj, 19:23
  •  

#222 Share ma1kel

ma1kel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 20:24

Regulacje pługa Obecnie mam 3 do zaorania na zimę
szerokość to
45m
30m
18m tych pól

#223 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 21 wrzesień 2012 - 20:29

Regulacje pługa Heheh to kombajnista pewnie ładnie klnie jak tyle bruzd robicie ;) , zrób tak jak CI mówiłem .

Trochę odchodzimy od tematu .
http://www.agrofoto....ak-zaczac-orke/

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#224 Share ma1kel

ma1kel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 20:35

Regulacje pługa Razor tak kombajnista klnie jak nie wiem co. U mnie przeciętnie na polu o szerokości 50m jest ok 7 składów 9 bruzd :D hah

Ostatni post w tym temacie. No bo dawniej twierdzono im więcej bruzd tym suszej będzie na polu? a jak właśnie zooram tak że będzie jedna lub 2 bruzdy i czy nie będzie za dużo wody na polu bo gdzie się ona podzieje gdyż nie będzie upustów?

#225 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 21:08

Regulacje pługa

nowe dluta i nie ma ch.. we wsi (sołtys na wakacjach :D ) musi sie zagłebic i dobrze orac

A Sołtys to ch... ? Tak jest od Sołtysa wymagacie dużo a sami nic do tego nie wnosicie.

Najłatwiej narzekać i nic nie robić.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#226 Share kowalskijan1313

kowalskijan1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 21:51

Regulacje pługa Problem został rozwiązany. Akurat sąsiad zza miedzy orał obrotówką to zapytałem i pokazał mi co i jak a chodziło o ograniczmik obrotu był zle ustawiony teraz idzie równiutko i sporo lżej. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

#227 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 06:22

Regulacje pługa Tak więc merytoryczną odpowiedź otrzymałeś dwa dni temu. Dobrze, że sąsiad palcem pokazał.
Gdybym na polu o szerokości 50 m zrobił więcej niż jedną bruzdę to by mnie ludzie na wsi wyśmiali. Takie pole z 9 bruzdami wygladac musi masakrycznie. Na polu o szerokości 45 m wystarczy 1 bruzda nie mówiąc juz o tych mniejszych. Ja orał bym to z bruzdami na miedzy lub na środku. W zalezności od roku. Ale jeśli komuś za szeroko to proponuje podzielić sobie pole na dwie części. Wyjdzie po 22 m nie dużo. Na śroku jednej połówki robicie skład orząc do miedzy. Przy której zostaje bruzda. Druga bruzda wychodzi na środku pola. Zaczynacie orać drugą połowe naorując na miedzę. Bruzda wyjdzie na środku drugiej połowy. W ten sposób otrzymacie pole z 1 bruzdą. Następna orka to odwrotnie. Swoja drogą to są podstawy, szok.

#228 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 10:14

Regulacje pługa @ Sadek
phi chyba ci na odcisk nadepnąłem pewnie jesteś nie spełnionym sołtysem :D

#229 Share marix123

marix123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 00:19

Regulacje pługa Witam!
Mam pytanie co to jest ten ogarnicznik ruchu obrotów bo też mam problem z ustawieniem pługa tzn orze nie równo (nie kładzie równiutko) widać każdy przejazd. Pierwsza skiba też idzie minimalnie głębiej od 2 pozostałych. Ramiona są równo ustawione.
Pług posiadam taki jak kolega http://www.agrofoto....-365-3-skibowy/ Będe bardzo wdzięczny za pomoc dziękuje i pozdrawiam.

#230 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 06:13

Regulacje pługa Ograniczniki będziesz mial przy wierzy, śruby ograniczające obrót są po obu stronach. Obejży dokładnie pług to znajdziesz. Ale przestawianie ich ma sens tylko wtedy gdy pług obrócony w jedną stronę orze inaczej niż w drugą. U ciebie najprawdopodobniej trzeba wyregulowac najpierw szerokość pierwszej skiby. Masz ją zbyt oddaloną od bruzdy. Zabiera ci więcej ziemi dlatego sprawia wrażenie jak by głębiej orała. Musisz przysunąc pierwszą skibe do bruzdy. Fachowo robi sie to metrówką odmierzając odległośc od krawędzi bruzdy do końca odhładni lub lemiesza który wycina kolejną bruzdę. szerokosc pierwszej skiby reguluje się jak dobrze widzę na foto ta śrubą w środku tego jak by ceownika na pierwszym planie.Mmiedzy wierzą a korpusami. Pamiętaj, że os obrotu pługa pokrywać się musi ze środkiem ciągnika.

Edytowany przez hubertuss, 26 wrzesień 2012 - 06:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share karolex31

karolex31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 10:49

Regulacje pługa Panowie, posiadam narazie na wypożyczeniu pług Lemken 4 skibowy obrotowy. Zamierzam go ciągnąć ciągnikiem Farmtrac 685DT z turem. Problem polega na tym że nie mogę poradzić sobie z ustawieniem pługa, raz ściąga ciągnik na zaorane, a jak się zmieni ustawienie pługa to znowu nie ściąga ale orze tak jakby skiba za skibą szła. Może ktoś pomoże

#232 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 26 wrzesień 2012 - 16:10

Regulacje pługa Za mały lub za lekki ciągnik jest.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#233 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 17:10

Regulacje pługa

Razor tak kombajnista klnie jak nie wiem co. U mnie przeciętnie na polu o szerokości 50m jest ok 7 składów 9 bruzd :D hah

Ostatni post w tym temacie. No bo dawniej twierdzono im więcej bruzd tym suszej będzie na polu? a jak właśnie zooram tak że będzie jedna lub 2 bruzdy i czy nie będzie za dużo wody na polu bo gdzie się ona podzieje gdyż nie będzie upustów?

Chyba chciałeś napisać 500m bo na 50 to pole wyglądało by jak obsadzone ziemniakami

#234 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 17:14

Regulacje pługa wie ktoś czemu pług nie chce orać po oranym ? Tzn. jak orze i chce zrobić poprzeczniaki to zamiast orać to pcha tą ziemie przy 1. przejeździe a później już jak więcej ścierniska to idzie ładnie. Martwie sie jak to będzie z podorywkami i dlatego pisze. W ściernisku idze pięknie. Kryje super, pole równe, a na tych poprzeczniakach są cyrki :/

#235 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 19:52

Regulacje pługa karolex poczytaj sobie o regulacji punktu siły cagu. Nawet w google znajdziesz. rafał u ciebie czasami sucho nie jest. Ja mam czasami takie problemy jak jest sucho na lekkiej ziemi do tego trochę słomy sie trafi. Na poprzeczniaku koła nie wjeżdżają w bruzde dlatego 1 lemiesz orze płycej spróbój go pogłębić do poprzeczniaków.

#236 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 16:47

Regulacje pługa zbyt sucho nie jest a i ziemia nie jest lekka. Czasami jak pogłębie jest lepiej ale nie zawsze... Może faktycznie jak będzie równo na polu po podorywce to będzie ładnie szło...

#237 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 10:11

Regulacje pługa karolex a jaki model masz tego lemkena? 4 skiby przy 80KM? On daje radę?

#238 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 03 październik 2012 - 10:37

Regulacje pługa Ciekawy film.

KPK Kumurun Team

#239 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 13 październik 2012 - 20:41

Regulacje pługa Panowie mam problem z ustawieniem pługa 3+1 unia grudziąc. Pług pracuje w Ursusem c-385. Problem tkwi w tym, że każdy przejazd jest inny, skiby nie odkładaja sie ładnie tlyko są tak na "sztorc". Pole wyglada ładnie i skiby sie rozsypuja dopiero na 2 szosowej ale orki zimowe wykonuje 1 szosowa lub 4 polowa.
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share patrykc330

patrykc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Mechanika

Napisany 14 październik 2012 - 20:19

Regulacje pługa Ja mam problem z moim plugiem bo jaak oram to sciaga mnie na prawo . Co moze byc przyczyna.