Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulacje pługa

899 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 21:16

Regulacje pługa

Śruby ustowione sa rowno... sprawdzalem i regulowalem to.

To nie tak że śruby są równo i będzie dobrze reguluj w miarę potrzeby bo przecież mogą być luzy na ramionach czy gdzie indziej i wychodzą problemy dlatego reguluj w miarę potrzeby a nie na równo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulacje pługa Dzisiaj, 04:59
  •  

#442 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 22:30

Regulacje pługa

Pytanie czy ten pług jest w ogóle prosty. Ktoś założył nowe lemiesze na stronie, która źle orze bo tez miał problemy. Nowe lemiesze nic nie dały i uszczęśliwił tym cackiem ciebie. Po co w ogóle kupować taki złom. Niestety inaczej się tego nazwać nie da. Do huty go zawieź.

#443 Share John232017

John232017

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 07:11

Regulacje pługa

Na to wychodzi hubertuus. Chętnie bym to zrobił tylko pieniadze sa wydane. Tomasz troche pomogło tylko nadal brakuje mu na tej gorszej stronie pochyłu

#444 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2357 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 20:39

Regulacje pługa

Pozostaje Tobie przestawić go na tej obrotnicy tak aby ta strona co nie idzie w ziemię była bardziej pochylona ,jak na ostrą skibe ,tylko wtedy musisz przestawic tez druga strone aby było równo i potem ustawić szerokość pierwszej skiby ,Napisz czy regulacja działa (te dwie śruby na zdjęciu?)

#445 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1481 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 15:55

Regulacje pługa

Witam! Mam takie pytanie dotyczące regulacji pługa obrotowego. Dysponuję zetorem 5340 i zakupiłem do niego Kvernelanda VD 85 ustawiony jest na 3*40 cm. W czasie wykonywania orki ściąga mi ciągnik w kierunku zaoranego pola. Poczytałem trochę i znalazłem artykuł mówiący o konieczności zgrania rozstawu kół tymczasem mój ciągnik ustawiony jest następująco z tyłu ma 100 cm a z przodu 130 cm rozstawu. (Cięgna mam ustawione równo i na luzie) Czy to może być powodem ściągania? Dodaję link do tego artykułu i filmiku.

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/orka-jak-dobrze-ustawic-plug-obrotowy,59582.html

#446 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 17:27

Regulacje pługa

Masz źle ustawiony punkt ciągu. Płozy korpusów nie są ustawione idealnie zgodnie z kierunkiem jazdy. Tyle razy o tym mowa była ale jak widać nie dociera. Dla mnie to szok, że większość młodych rolników pługa ustawić nie umie.

#447 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1481 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 18:32

Regulacje pługa

A powiedz geniuszu gdzie ty się nauczyłeś pług ustawić? Niestety nie każdy ma się kogo poradzić i gdzie się tego nauczyć. Dlatego pytam się tutaj żeby głupot nie robić. Ja też czasem jestem w szoku słuchając pewnych teorii doświadczonych rolników.

#448 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 19:06

Regulacje pługa

Ja na polu się nauczyłem. Nikt bardzo mi nie pokazywał. Po prostu wystarczy popatrzeć i logicznie myśleć. Doszedłem do takiej wprawy, że orząc tydzień temu pole które od końca lipca deszczu nie widziało (padało raz w końcu sierpnia 4 godziny i raz we wrześniu też ze 4). Sąsiad ojcu gratulował, że tak pole poorałem w takich warunkach, że nawet skiby nie widać.

O ściąganiu ciągnika w stronę calizny lub zaoranego piszą tu na co drugiej stronie. Nie trzeba pytać tylko uważnie czytać. Lub stanąć z tyłu za traktorem i pługiem i popatrzyć dlaczego ściąga.

Edytowany przez hubertuss, 08 wrzesień 2015 - 19:07.

#449 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 19:14

Regulacje pługa Najprościej to ustaw w ten sposób weź łatę czy równą deskę i przyłóż wzdłuż płozy masz tak ustawić żeby szła wzdłuż kierunku jazdy i ciągnika nie wiem czym tam możesz regulować albo śrubą rzymską albo zwykłą na boki albo przestawiasz sworzeń w otworach,przód pługa nie przestawiasz tylko tył pługa w lewo czy prawo jeżeli zmieniasz szerokość orki to za każdym razem musisz to przez regulować .

#450 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 05:16

Regulacje pługa

Nie trzeba deski. Koniec pługa ma pójść w stronę lewego koła. Zawsze można podkręcić obrót przejechać i jeśli nadal ściąga to jeszcze trochę podkręcić do skutku. Oczywiście mowa o przypadku, gdy prawe koła jadą w bruździe.

Przykład, że ludzie nie umieją lub nie chcą szukać potrzebnych dla siebie informacji, ewentualnie nie rozumieją co tu się pisze mamy w temacie "dlaczego ściąga pług" W tym temacie napisano dlaczego ściąga i co zrobić o 18:27, 20:08 i 20:14. a następny delikwent w temacie, którego tytuł wcześniej wymieniłem o 23:21 pyta o dokładnie to samo. Tylko jego ściąga w stronę calizny. Normalnie szok.

Edytowany przez hubertuss, 09 wrzesień 2015 - 05:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 08:20

Regulacje pługa

czym kolo podporowe w plugu ma isc rowno za kolem ciagnika czy pod skosem delikatnie? w ibis 120 bz delikatnie mnie sciaga w zaorane

#452 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1481 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 10:20

Regulacje pługa

Tylko po co mam dochodzić do wprawy (przy okazji tracić pieniądze) i robić poligon doświadczalny na polu skoro jest forum i mogę się zapytać? 

#453 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 13:25

Regulacje pługa

witam

Sunf to ustaw kółko żeby szło na prosto nie pod skosem , ramę masz za bardzo pod kątem  pewnie przestawioną w stronę niezaoranego , ciut przestaw na cięgiełkach

#454 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 18:26

Regulacje pługa

czym kolo podporowe w plugu ma isc rowno za kolem ciagnika czy pod skosem delikatnie? w ibis 120 bz delikatnie mnie sciaga w zaorane

Jeżeli cię ściąga w stronę orki to weź tył pługa przesuń na regulacji w stronę calizny.

#455 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 09 wrzesień 2015 - 19:38

Regulacje pługa

Witam mam problem z Lemkenem 120 3 skibowym a mianowicie jest taka sytuacja że, pierwsza skiba z jednej strony bierze za dużo a z drugiej za mało jak reguluje to sytuacja z jedną się poprawia a z drugą pogarsza co może być nie tak? Pług nigdzie nie spawany nie widać żeby był krzywy. Pomorze ktoś ?

#456 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 19:48

Regulacje pługa

Masz w nim ograniczniki obrotu? To znaczy śruby, które z obu stron wierzy regulują jak daleko ma się obrócić pług. Oś obrotu po obróceniu w każdą ze stron i zagłębieniu pługa jest zawsze na środku ciągnika? Wieszaki podnośnika są jednakowej długości?

#457 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 22:30

Regulacje pługa

ja patrzę na śrubę  rzymską (łącznik ) ,musi być w linii prosto między pługiem a traktorem , odbojniki jak kolega wyżej napisał muszą mieć taki sam nastaw po jednej i po drugiej stronie , ramiona podnośnika też muszą mieć jednakową długość pług ustawiony na środku łącznik w linii prostej między traktorem a pługiem

#458 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4063 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 06:46

Regulacje pługa

Jak ktoś jeździ bez płuz albo mocno wytartymi to nie ma się co dziwić że ściąga.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#459 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 12:10

Regulacje pługa O regulacji możemy mówić wtedy jak elementy pługa są w dobrym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 15:10

Regulacje pługa

To jest obrotówka więc prawdopodobnie płozy na jednej i drugiej stronie są w podobnym stanie. Tak samo jak inne elementy robocze. Jednak orze inaczej. Jedynie pług może być krzywy lub źle ustawiony.