Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomocy z ehr tce10 ARES 620RZ

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share patalanek86

patalanek86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 23:13

Pomocy z ehr tce10 ARES 620RZ Witam. Koledzy forumowicze mam problem z ehr w moim aresie 620RZ. Problem polega na tym że gaśnie mi cały panel sterowania i nie mogę nic zrobić. Może źle to ująłem. On nie gaśnie tylko przy uruchamianiu ciągnika w ogóle się nie włącza. Działa tylko jego podświetlenie. Dziwne jest to że jak tak odpalam i gaszę ciągnik kilkanaście razy a czasem nawet i więcej to w końcu zaskoczy i wszystko działa tylko miga czerwona kontrolka ale z tego co się orientowałem znaczy to "zwarcie na elektro zaworach" ale jak zaskoczy to wszystko mi działa ale tylko do zgaszenia ciągnika i znów głucho. Macie jakieś pomysły? Proszę was pomóżcie. Dodam że to TCE10. A może ktoś z was posiada schemat kabli tej kostki którą się wpina do panelu sterowania to bardzo bym był wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomocy z ehr tce10 ARES 620RZ Dzisiaj, 19:23
  •  

#2 Share leman

leman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 21:54

Pomocy z ehr tce10 ARES 620RZ Elektornika nie jest mocną stroną francuskich producentów. W EHR po prostu pada elektronika nowy cały panel około 4 tys. Naprawa w granicach 2 tys możesz skontaktować się z użytkownikiem mariusz(ZDUN) który naprawiał u mnie taki sterownik chyab że już sobie poradziłeś samemu z tym problemem

#3 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne

Napisany 14 wrzesień 2013 - 22:45

Pomocy z ehr tce10 ARES 620RZ EHR nie jest produktem francuskim, Bosh jest producentem EHR. Z tego co rozumiem, ja bym szukał przyczyny w czujniku położenia ramion TUZ. Kontrolki od EHR się palą, tylko nie reaguje na polecenia?

#4 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 23:16

Pomocy z ehr tce10 ARES 620RZ Prawdopodobnie kłopoty z alternatorem, EHR jest zasilany z alternatora i gdy ten pada zaczynają się problemy, ale @patalanek86 może już rozwiązał problem i może się podzieli wiadomościami.

#5 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 11:46

Pomocy z ehr tce10 ARES 620RZ Ja miałem problem z podnoszeniem w aresie 640. Problem tkwił w zablokowanym zaworze pod cewką. Początkowo podnosił bardzo powoi aż przestał całkiem.

#6 Share leman

leman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 21:50

Witam

Mam problem z podnośnikiem w moim renauult ares 640 tak z dnai na dzień przestał podnosić podczas pracy agregatem uprawowo siewnym.Instas  u Ciebie tkwił problem w którymś elektrozaworze możesz mi szerzej opisać gdzie co i jak szukać i jak to wyeliminować??

pozdrawiam

#7 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 11:03

Elektrozawory są zmostkowane z szybkozłączami hydrauliki zew, tam ich szukaj. Mają też przyciski do sterowania ręcznego, spróbuj ich użyć, może coś ruszy. Jak nie to trzeba je wykręcić i sprawdzić czy się nie zacieły.

#8 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 14:30

TCE 10 ma wade fabryczną i jedyną czynnoscią jaka wyleczy go jest wymiana na tce15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 18:15

Siejesz niepotrzebny ferment. Mój TCE10 ma już 15 lat (ciągnik 2001r) i działa bez najmiejszych zarzutów. Więc gdzie jest ta wada i na czym polega?

#10 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 18:38

To nie ferment. Jak kazda wada fabryczna raz wystepuje a raz nie. Tak samo jak z autotronic 2 w masseyu, po co są zestawy konwersujące na auto3 i to fabryczne?

#11 Share leman

leman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 20:08

Jeżeli chodzi o przyciski na błotnikach jako ręczne sterowanie też nie podnosi. ogólnie po odpięciu agregatu ramiona podnośnika opadły martwo na sam dół. Większość elektrozaworów od napędu blokady WOMu znajduje sie po tylnej prawej stronie mostu. Ptaszyna możesz wyjaśnić gdzie szukać tych elektrozaworów od podnośnika lub jakieś zdjęcie jak wyglądają

Edytowany przez leman, 03 kwiecień 2016 - 20:32.

#12 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 21:26

@karolas123 ciekawe rzeczy piszesz. Z kąd masz takie info? Może coś więcej napiszesz o tych wadach? Lubię wiedzieć więcej i mnie to zaciekawiło.

@leman nie mam na myśli przycisków na błotnikach, tylko bezpośrednio na cewce elektrozaworów są przyciski (gumka, harmonijka). Elektrozawory są jako ostatni element w bloku szybkozłączy. Są to okrągłe cewki, dochodzą do nich kable i od czoła mają owe przyciski.

#13 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 22:21

Nie ma co wiecej pisac w webticu jest napisane, ze tce 10 wymienic na 15 w razie awarii i procedura. Wypisane są tez powody w których zawiera sie, ze to wada fabryczna.

#14 Share leman

leman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 19:53

Dzięki Ptaszyna za pomoc znalazłem te elektrozawory jednak po wciśnięciu podnośnik nadal nie podnosił, wykręciłem więc obydwie cewki i pod dolna od podnoszenia zacięty był zawór tak jak pisał kilka postów wyżej Instas. Po złożeniu wszystkiego podnośnik zaczął podnosić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 20:50

To fajnie że się udało i warto wiedzieć gdzie szukać w razie problemów.