traktorzystaJakub7211

Zblokowane hamulce w renault 110.54

Polecane posty

Witam ostatnio jechałem renią i nagle strasznie ciężko miała choć na pusto jechałem , okazało się że zblokowały się hamulce. do kopuły aż nie można było się dotknąć, nie mogłem ich wcale odblokować, odkręciłem ten przewód co podaje płyn do tej kopuły, płyn zszedł i odblokowały się,, już kilka razy mi się tak zrobiło. Moje pytanie brzmi od czego tak się dzieje i jak to naprawić? słyszałem że nie można mieszać płynów bo ja dolałem tyego R3 czy jakoś tak a podejżewam że był dot czy jakoś tak.


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

czyli na poczatek wymiana plynu, jesli dzieje sie t opo uzuoelnieniu

 

rada dla potomnych jak i dla Ciebie, dot4 miesza sie z wiekszoscia plynow


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Mi prawą stronę blokuje :unsure:


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Mi też czasami przyblokuje... Wtedy wciskam pedał do oporu i puszcza... Potem na jakiś czas spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem płyn i będę dalej obserwował co się dzieje. U mnie żeby ich rozblokować to trzeba było wchodzić pod traktor i odkręcać przewód od płynu co leci do tego dekla, płyn sobie zszedł i hamulce puszczały.


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

u mnie jak wcisne hamulec na maxa ladnie hamuje ale jak puszczam pedal slychac takie odbicie jakby cos puscilo to jest dosc dobrze slychac co moze byc przyczyna?mial ktos taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

Witam ostatnio jechałem renią i nagle strasznie ciężko miała choć na pusto jechałem , okazało się że zblokowały się hamulce. do kopuły aż nie można było się dotknąć, nie mogłem ich wcale odblokować, odkręciłem ten przewód co podaje płyn do tej kopuły, płyn zszedł i odblokowały się,, już kilka razy mi się tak zrobiło. Moje pytanie brzmi od czego tak się dzieje i jak to naprawić? słyszałem że nie można mieszać płynów bo ja dolałem tyego R3 czy jakoś tak a podejżewam że był dot czy jakoś tak.

oba płyny nie kolidują ze sobą przyczyna jest inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Chciałbym odświeżyć temat, w mojej Reni dzisiaj zblokowały sie hamulce, cylinderki nie chcą wracać. Cóż mogę zrobić żeby wszystko wróciło do normy?? Ciągnik jest mi potrzebny codziennie. Także sprawa jest bardzo pilna. Próbować wymieniać klocki na nowe? Tylko w tych co siedzą są takie sprężynki a w tych nowych nie mam, chociaż wymiary się zgadzają i numery także. Wymienić płyn hamulcowy?? Czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat, w mojej Reni dzisiaj zblokowały sie hamulce, cylinderki nie chcą wracać. Cóż mogę zrobić żeby wszystko wróciło do normy?? Ciągnik jest mi potrzebny codziennie. Także sprawa jest bardzo pilna. Próbować wymieniać klocki na nowe? Tylko w tych co siedzą są takie sprężynki a w tych nowych nie mam, chociaż wymiary się zgadzają i numery także. Wymienić płyn hamulcowy?? Czy coś innego?

No ja właśnie wymieniłem płyn, i od tamtego momentu co pisałem na forum wszsytko jest okey, ani razu się więcej nie zblokowały.


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Już znalazłem przyczynę, popsuł się czujnik od świateł stopu. I pedał nie chciał odbijać do samego końca. W efekcie czego hamulec lekko hamował. Płyn został po części wymieniony na nowy, bo zbiorniczek przy odpowietrzaniu zrobił się prawie pusty. Dzięki za podpowiedzi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

A wie ktoś jak naprawić ten czujnik albo gdzie kupić nowy ?? bo u mnie świeciła kontrolka i nagle przestała (pewnie wina czujnika ) na szczęście hamulce działają dobrze (renia 106.14)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Witam.

Odkopuje temat z prośbą pomocy.

pod tą śrubą jest "nakrętka" do odpowietrzenia ?

Nigdy nie robiłem napisałby ktoś jakiś poradnik jak zmienić płyn hamulcowy w zbiorniku mam strasznie brudny.

7239a8786d2636bcmed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81 napisał:

Witam.

Odkopuje temat z prośbą pomocy.

pod tą śrubą jest "nakrętka" do odpowietrzenia ?

Nigdy nie robiłem napisałby ktoś jakiś poradnik jak zmienić płyn hamulcowy w zbiorniku mam strasznie brudny.

pewnie już sobie poradziłeś, ale w razie co to tak, tam jest odpowietrznik, a żeby płyn zmienić to odkręcasz wszystkie 3 odpowietrznik , czyli dwa na koła i trzeci na rozdzielaczu hydraulicznym, odpowiadający na hamulce hydrauliczne do przyczep.

  • Thanks 1

Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloblue    7

witam mam pytanie pacjent reno 103.14 problem z hamulcami reczny działa a nozny pedał jest miękki . I wydaje mi się że są zapowietrzone i ile wchodzi plynu do układu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez Holuzniak
      Witam .Od jakiegoś czasu pojawił się następujący problem w moim MF 6190 a mianowicie po wciśnięciu pedalu hamulca lekko opada na dół i dopiero przed samym końcem zaczynają działać hamulce ,dodam że dzieje się tak też z dźwignią od hamulca ręcznego. W ostatnim czasie nic nie było w ciągniku reperowane ani też wymieniane olej itp a  problem się pojawił. Co może być przyczyną tego stanu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj