Zaloguj się, aby obserwować  
emilmag

ciągnik dla amatora

Polecane posty

RAMZES9107    22

A zastanawialiście się dlaczego C-360 są tak tanie? Dzisiaj orałem swoim MF-255 hektar pola w 3 kawałkach więc wiecej pieprzenia z wykańczaniem pola itd... I zajęło mi to 2,5 godziny! Pług 3x30 ale rozstawiony na maxa i bierze na raz 120 cm... Głębokosć 30 cm w cholernej suszy a w baku nie wiele mi ubyło. Przed tą samą decyzją stawałem 2 lata temu... Decyzja padła na MF-a a miał być Zetor 5211... Ciągnik swoje kosztuje ale przekonałem się na własnej skórze dlaczego taka cena a nie inna. Głos tego silnika mogę słuchać dzien i noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Traktorem 47 KM orałeś na 30 cm głęboko i 120 cm szeroko w takiej suszy do tego i może na oponach 12,4x32 ? To ty jesteś dobry w pisaniu bajek ale orka jest ci obca!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilmag    0

na 30 cm to bardzo głeboko ja na swoich warunkach to 14-17 cm bym orał i max pługami 2x35 lub po dorobieniu 3x35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilmag    0

witam a czy ktoś się z was orientuje czy ursus c360 to ma jakieś podgrzewanie ( c330 ma świece żarowe mf 255 ma świece płomieniowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

C 360 (jak i wcześniejsze wersje tego ciągnika) nie ma żadnych podgrzewaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko,że C 360 3P mają silnik perkinsa czyli taki jaki jest w mf 255 i rzeczywiście tam można je spotkać.

W C 360 zwykłej świec nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilmag    0

witam czy ktoś sie orientuje czy w mf 255 są sruby z lewym gwintem czy prawym ?? pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

A zastanawialiście się dlaczego C-360 są tak tanie? Dzisiaj orałem swoim MF-255 hektar pola w 3 kawałkach więc wiecej pieprzenia z wykańczaniem pola itd... I zajęło mi to 2,5 godziny! Pług 3x30 ale rozstawiony na maxa i bierze na raz 120 cm... Głębokosć 30 cm w cholernej suszy a w baku nie wiele mi ubyło. Przed tą samą decyzją stawałem 2 lata temu... Decyzja padła na MF-a a miał być Zetor 5211... Ciągnik swoje kosztuje ale przekonałem się na własnej skórze dlaczego taka cena a nie inna. Głos tego silnika mogę słuchać dzien i noc...

 

Temu panu już podziękujemy za porady... Nie rozumiem jak wy swoje pługi mierzycie, jednemu wychodzi 35 cm na korpus drugiemu 30 cm a w rzeczywistości jeśli mówimy o zwykłych typowych dla tych ciągnikach pługach to jest to szerokość 25 cm na korpus. 120 cm szerokości pługa to nawet 60-tka by się zesra... za przeproszeniem a co dopiero 3 cylindrowy perkins.

 

@emilmag Ciężko ocenić komuś innemu co jest Tobie potrzebne. Ty sam musisz wiedzieć co jest Ci potrzebne. MF 255 (podobno ma trochę inne śruby ale jakie dokładnie nie wiem) z tym, że później wychodziły chyba MF 255 z Ursusa na licencji i one już miały chyba normalne ale tyle wiem ile słyszałem więc nie potwierdzę na 100%. MF i C-360 3p to te same silniki. Fakt MF jest jakby wygodniejszy ale jak dla mnie trochę odstaje przede wszystkim wąskie opony z tyłu i 4 biegi do przodu. C-360 od C360 3p różni się już prawie tylko silnikiem. Choć skrzynia jest taka sama to 3p ma większą prędkość. Nie ma ciągnika uniwersalnego tak też i tutaj 3p jest lepszy w lżejszych pracach i transporcie a 60-tka w cięższych. Osobiście posiadam 60-tkę i 3p kiedyś pożyczałem też często MF 255 i faktycznie MF wydawał mi się taki mały wariat do czasu aż kupiłem 3p i teraz MF to tylko jak już wspomniałem lepsza kabina. Spalania dokładnego Ci nie podam ale w ciężkich pracach z tym samym sprzętem spalą podobnie, może nieznacznie więcej spali 3p ale to nie będzie duża różnica natomiast 60-tką będzie się lepiej wykonywało te ciężkie prace (mniej spada z obrotów i gorzej zadusić przy większych oporach). W lekkich pracach spalanie jest już inne na korzyść 3p i tu średnio w transporcie wychodziło mi około 1 l/mth różnicy o dziwo pod górkę 4 cylindrowa i z większym momentem 60-tka radziła sobie gorzej. Z odpalaniem w zimę nie mam problemu w 3p mam chłodnicę z płynem w 60-tkę wodę więc po prostu nalewam ciepłą i pali. Fakt gdy już blok jest oszroniony (garaże mam bez drzwi) to ciężko będzie jej odpalić ale nie zawsze ciągniki są w zimę potrzebne więc dla mnie to nie problem. :)

Osobiście radziłbym 3p z racji tańszej wersji od odpowiednika MF a nieznacznie lepszej (jak dla mnie) bo jeśli myślisz o rozwoju i kiedyś zakupie większego konia to 3p przyda Ci się do tura i lekkich prac a wtedy przyda się oszczędniejszy silnik. Remont silnika w 3p z wałem szlifowanym zamiast nowego (i kilka innych pierdółek) to bodajże 3,5 tys zł jaka jest różnica między 60-tką nie mam pojęcia ale MF będzie troszkę droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilmag    0

witam ja będę remontował swojego ciapka tzw ojca i tu moje pytanie bo ostatnio 3-4 lata temu był też remont i jak wkładaliśmy tuleje to zamiast wchodzić ciasno one wpadły dosłownie ( ojciec mówi ze podczas poprzedniego remontu też tak było ) obecnie ta c330 robi na 20 ha ... proszę o podpowiedź czy trzeba kupić nowy blok czy zestawy naprawcze były nie tak ??? chce wymienić też rozrząd głowice wał oraz zrobić instalacje elek hydrauliczna bo na błotniku cieknie rozdzielacz oraz hamulce ( proszę powiedzieć jak dostać się do hamulca i jak je naprawić oraz zrobić hamulec ręczny ) proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Jeżeli znajdziesz taki, który da radę podnieść i obrócić to nie ma problemu. Dwie skiby czy to obrotowe czy zagonowe stawiają podobny opór. Widziałem takie pługi obrotowe w których T-25 daje sobie radę to i C-330 podoła.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podoła podoła, tylko żeby nie ważył tonę. W sumie najlepiej dobrać taki obracany mechanicznie. Mogę się mylić, ale z racji braku całej instalacji hydraulicznej będą miału mniejszą wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj