Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągnik dla amatora

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emilmag

emilmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 18:52

ciągnik dla amatora Witam jestem amatorem rolnikiem jeśli tak można powiedzieć. Opiszę krótko swoją sytuacje. obecnie mój tata zajmuje się gospodarstwem z podejściem hobbistycznym ma 10 ha klasy 6 i bardzo suchej piaszczystej. i pracuje tam c330 ( stan opłakany ) ja mam możliwość dostania w dzierżawę od 1 do 15 ha ziemi też klasa 6 i 5 ale w pobliżu rzeki obecnie są tam łąki i pola ( trzeba pryskać bo nic tam nie urośnie jak perzu nie zwalcze. razem z dzierżawą będę mógł wydzierżawić ursusa c355 (stan bardzo beznadziejny ) chce siać wyłącznie facelie i żyto proszę o podanie mi jakiś propozycji czy kupować ciągnik czy remontować bo remonty to kapitalne i ciągniki są bez dowodów i nie zbyt mi to odpowiada maszyny jakie mam możliwość mieć to 2i 3 skibowe pługi kultywator z wałkiem 2,5 oraz rozsiewacz nawozów siewnik ( dodam ze na tych polach nie będe miał ani grama obornika jedynie nawozy sztuczne myślałem o 330m oraz MF 255 kasa jaka będe dysponował to 25 tyś chce dodać również że żyto od razu do młyna bym odwoził a facelia siana by była z myślą o moich pszczołach proszę o poradę

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągnik dla amatora Dzisiaj, 03:28
  •  

#2 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:22

ciągnik dla amatora Pytanie podstawowe, obrabiasz tylko dzierżawy czy ziemie ojca również? W sumie jak masz głowę do mechaniki albo dobrego mechanika w okolicy to wyremontować nie zaszkodzi, a masz dwa traktory na chodzie, zarejestrować zawsze idzie (o ile nie są zezłomowane). MF 255 niby taki zły by nie był, z tym że wykorzystasz cały budżet i co jeśli coś trzeba będzie dołożyć. W moim odczuciu z resztą mają strasznie cienkie koła jak na swoją moc, 60tka pod tym względem jest lepsza bo ma szerokie opony i lepszą przyczepność. Kupno M-ki to raczej troche bez sensu, bo lepiej wyremontować swojego ciapka i wiedzieć co sie do niego wsadziło. Różnicy aż tak wielkiej nie będzie

#3 Share emilmag

emilmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:31

ciągnik dla amatora nie chciał bym używać tych ciągników wolał by kupić swój własny bo nigdy mój nie bedzie a słuchania że to zrobiłem źle albo coś innego a ojcu i mi bedzie ciągnik w tym samym czasie potrzebny jedynie przy wywożeniu obornika to ja bym mu pożyczął zeby nie musiał rozpinac ciapka żeby turem ładować i przy wapnie to samo obrabiał bym tylko dzierżawę oraz w przyszłości 4-6 ha ziemi

#4 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:33

ciągnik dla amatora Teoretycznie M-ka Ci starczy, zależy czy pracujesz gdzieś jeszcze i ile czasu możesz poświęcić na pracę na roli.

#5 Share emilmag

emilmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:38

ciągnik dla amatora obecnie studiuje i zajmuje się pszczołami ale za 3 lata to różnie może być .... dziś czas mam ale później może być z nim krucho czy modernizacja c330m ma sens żeby kabina byłą szczelna np od naglak oraz z ogrzewaniem bo oranie za zimę to juz gdy zimno jest. i jeszcze chodzi o to że bym chciał tym ciągnikiem wyciągać tak 20-30 km platformy z pszczołami i wiadomo chciałbym aby byro radio i ogrzewanie oraz jakieś wentylatory

#6 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:40

ciągnik dla amatora A może C 360 3P - mało pali a jest czym robić w piasku bedzie śmigał lekko

#7 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:44

ciągnik dla amatora Cóż, kabina do 30tki to tak od 2,5 tys wzwyż. Radio da się założyć bez problemu. Z dobrym tłumikiem nie powinno Cię zagłuszać. Ale czy super komfort znajdziesz czy to w Ursusie czy to MF-ie licencjonowanym, to już jest sprawa Twojej inwencji twórczej i własnych dodatków. Popatrz choćby na ten przykład: Jedyny taki URSUS C-330 wspomaganie - YouTube
@Przemek powiedz mi jak w 60tce słuchać radia? :huh: Tam nawet człowiek swoich myśli nie słyszy.

#8 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:58

ciągnik dla amatora Ja mam 60 bez kabiny ale mam też U 3512 z kabiną ale też nie wyobrażam sobie radia w tym traktorze czy też 330

#9 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 20:15

ciągnik dla amatora Z nową kabiną i dobrym tłumikiem w 30tce da rade słuchać radia, wiem na własnym przykładzie, że te dwie rzeczy bardzo wyciszają.

#10 Share emilmag

emilmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 06:42

ciągnik dla amatora a co powiecie o mtz 80 lub o 902??? lub jakis renaultach z silnikiem fenda ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 29 sierpień 2013 - 08:39

ciągnik dla amatora Wg mnie to trochę za duże jak na te kilka ha to bardziej MTZ 570, 550 lub 505
http://allegro.pl/be...3506024549.html
A np. na Landinim 6550 lub MF 675 się nie zastanawiałeś?
Bo w ej cenie dość ciekawe oferty znaleźć można:
http://tablica.pl/of...html#0cb3832bdf
http://tablica.pl/of...html#0cb3832bdf
http://otomoto.pl/ma...75-A150340.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#12 Share emilmag

emilmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 18:51

ciągnik dla amatora powiedzcie mi jeszcze ważną rzecz czy w tych ursusach c330 i 360 to jak jest z hamulcami oświetleniem oraz z rozruchem ciężko czy łatwo bo te które mam możliwość oglądać to maja ze wszystkim problemy

#13 Share emilmag

emilmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:40

ciągnik dla amatora koledzy ile pali c330 na mtg ile 360 a ile 3603p a ile 255 mf ??? i ile zajmie oranie 1 ha ( teoretycznie tego samego kawałka poszczgólnymi ciągnikami

#14 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:52

ciągnik dla amatora Można stwierdzić krótko - jak kto dba tak ma. Co do hamulców w 30tkach to ciągnik musiałby być już naprawdę zużyty, żeby po naprawie hamulców i wymianie uszczelniaczy luzy w układzie przeniesienia napędu powodowały ponowne przecieki w krótkim czasie. Elektryka czasem może zawodzić jeśli już ma swoje lata, wiadomo, złączki śniedzieją, dostaje się kurz, itp.

#15 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:57

ciągnik dla amatora ze spalaniem w u 360 3P dokładnie nie powiem ale jest oszczędny to samo w MF 255 to chyba ten sam silnik ( 3 tłoki ) zwykła 60 ma 4 więc będzie wiecej paliła. Ja 1h oram w 4h pługiem 3 skibowym 360 3P, MF może szybciej a co do rozruchu to 3P pali leciutko gorzej mi odpala U 3512

#16 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 20:11

ciągnik dla amatora MF 255 to praktycznie to samo co U 3512 i ma tyle samo koni co 3P. Jesteś pewien że aż 4h Ci zajmuje orka na 1h? Ja specjalnie tego nie mierzyłem ale coś koło 4h zajmuje mi orka C-330M pługiem 2x35cm

#17 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 20:18

ciągnik dla amatora dokładnie też nie mierzyłem ale wliczam w to uwrota a na tym schodzi od miedzy też wolno sie jedzie a normalnie to 3 oram ale nie na pełnym gazie bo skiby przerzuca ja mam gline i rędzine ciężkie gleby a 330M też wolna nie jest wujek ma

#18 Share emilmag

emilmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 13:44

ciągnik dla amatora koledzy ile kosztował by remont silnika tylniego mostu hydrauliki ora hamulców i instalacji elektrycznej odp podstaw taki gruntowny remont w ciagnikach c330 3603p oraz 255

#19 Share blawatek98

blawatek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja, Zetor Team

Napisany 30 sierpień 2013 - 18:38

ciągnik dla amatora Zależy w jakim stanie są te podzespoły. Nikt ci bez znania stanu nie powie ile będzie kosztować remont ;)
KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share emilmag

emilmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:00

ciągnik dla amatora remont kapitalny tak jak np silnik zeby tylko blok został tak samo z innymi podzespołami

Dodaj odpowiedź