Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnice

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ferguson235

ferguson235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 16:27

Zwolnice jak to jest z tymi zwolnicami bo w MF 255 jest ale juz w MF 235 niema czym sa one zastopione w MF 235 ;)

i co lepsze zwolnice czy te drugie :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwolnice Dzisiaj, 17:08
  •  

#2 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 03 styczeń 2008 - 16:36

Zwolnice był juz taki temat na af ale powiem Ci że mf 255 ma zwolnice a mf 235 niema i w mf 235 to koło napedzane jest prosto z mechanizmu różnicowego a 255 jest przez zwolnice i wtedy występują mniejsze siły na mechaniżmie różnicowym a które jest lepsze ?/ dobre są obydwa bo jeszcze niespotkałem sie żeby w mf 235 poleciał dyfer widocznie konstruktorzy stwierdzili że do tej mocy nie trzeba zakładać zwolnic bo dyfer wytrzyma ;)
Zetor i tylko Zetor

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 16:43

Zwolnice

był juz taki temat na af ale powiem Ci że mf 255 ma zwolnice a mf 235 niema i w mf 235 to koło napedzane jest prosto z mechanizmu różnicowego a 255 jest przez zwolnice i wtedy występują mniejsze siły na mechaniżmie różnicowym a które jest lepsze ?/ dobre są obydwa bo jeszcze niespotkałem sie żeby w mf 235 poleciał dyfer widocznie konstruktorzy stwierdzili że do tej mocy nie trzeba zakładać zwolnic bo dyfer wytrzyma ;)

Oj poleciał, sąsiad kupił mf 235 z rozwalonym dyfrema ciągnik nie był dużo wypracowany, słyszałem też od mechanika zajmującego się mf-ami że ten dyfer w 235 jest bardzo delikatny, ciekawe jak tam chamulce, bo w 255 są super, ale i w 255 po 20 latach kosz staelit będący zwolnicą potrafi się rozsypać, plus tego moctu w 235 to jest to że ciągnik jest dużo szybszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 16:43

Zwolnice

czym sa one zastopione w MF 235 ;)

Zastąpione są większym przełożeniem przekładni głównej (kątowej). Jak już prezesmax napisał, zwolnice odciążają mechanizm róznicowy przy podobnym przełożeniu całkowitym. 235 ma mniejszą moc i mniejsze siły działają na dyferencjał dlatego konstruktorzy uprościli konstrukcje. Jednak najczęściej siada w nim właśnie mechanizm róznicowy...

#5 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 03 styczeń 2008 - 16:52

Zwolnice

Oj poleciał, sąsiad kupił mf 235 z rozwalonym dyfrema ciągnik nie był dużo wypracowany, słyszałem też od mechanika zajmującego się mf-ami że ten dyfer w 235 jest bardzo delikatny, ciekawe jak tam chamulce, bo w 255 są super, ale i w 255 po 20 latach kosz staelit będący zwolnicą potrafi się rozsypać, plus tego moctu w 235 to jest to że ciągnik jest dużo szybszy

ja powiem tak że unas w okolicy jest około 50 mf 235 ale są one orginalne angielskie i nikomu nie poszedł wiec sie opieram na swoich doświadczeniach co do delikatności to niewiem ja powiem tak ja ciągałem 3 skiby z kolczatką w orce na gł 25cm i jeździłem na pierwszym biegu i tak przez 8 lat i nic mu sie nie stało
Zetor i tylko Zetor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 17:04

Zwolnice Ja już nie bede pisał co mój mf robi ale to co robi to se w polu odpoczywa, a ten z rozwalonym dyfrem 235 był orginalny wersja eksportowa angielska, ale może się i taki trafił u mnie walnoł kosz satelit na reduktorze po 18 latach pracy u znajomego na zwolnicy kosz satelit po 15 latach, cóż maszyna z przebiegiem i pełnoletnia ma prawo do awarii, niestety taka awaria najczęściej kosztuje ponad 1 tyś zł, ale to w starych maszynach, żeby komuś w kilkulatku coś się rozwaliło nie słyszałem nigdy