Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług podorywkowy

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adams53

Adams53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 12:41

Pług podorywkowy Mam zamiar kupić pług podorywkowy i mam do niego pytanie a mianowicie czy ten pług nie będzie się zapychał,pytam bo my nie zbieramy słomy i czasem i zwykły Grudziądzki się zapcha a ten ma mały prześwit.Pytam głównie posiadaczy takiego sprzętu.

Edytowany przez Adams53, 28 sierpień 2013 - 12:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług podorywkowy Dzisiaj, 03:40
  •  

#2 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 28 sierpień 2013 - 12:52

Pług podorywkowy Kolego, miałem taki 5-cio skibowy polski i szybciutko sprzedałem. Ciągałem go c-330M i miał bardzo ciężko, a jak było troszkę sucho to się strasznie grzebał. W tym roku(prawie 2 miesiące bez deszczu) miałem problem 2 skibowym wykonać orkę na jednym polu. Wszystko zależy od tego jak zwięzłe i jak ciężkie masz gleby. Na jakimś piasku dasz radę. Jak Masz nisko skoszone i pociętą słomę to dasz radę, jak nieco wyżej skoszone to mi się bardzo zapychał.

#3 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo,"zetor team"

Napisany 28 sierpień 2013 - 14:59

Pług podorywkowy JA mam pługi 5 tki grudżiąckie i ciągam je zetorem 5211 radzi sobie bardzo dobrze nawet na ciężkich ziemiach a z zapychaniem jest różnie po sieczkarni nawet się nie zapychają gorzej na uwrociach jak jest dużo słomy
ZETOR TEAM

#4 Share Adams53

Adams53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 15:28

Pług podorywkowy Ja bym to ciągał c 328, zawsze można jeden korpus odkręcić.Gleby mam lekkie, piaski kawałek 4a klasy.Tylko boje się o te zapychanie bo u nas kosi class mercrator i słabo rozdrabnia.

Ja bym to ciągał c 328, zawsze można jeden korpus odkręcić.Gleby mam lekkie, piaski kawałek 4a klasy.Tylko boje się o te zapychanie bo u nas kosi class mercrator i słabo rozdrabnia. A jak jest ze wchodzeniem w ziemie tego pługa?

#5 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 15:58

Pług podorywkowy Ja w tym roku jedno pole musiałem orać zwykłymi grudziąckimi bo zboże leżalo a kombajnem nie wszystko wybrał i podorywkowym mi się zapychało, ale jak masz ładne, czyste pole w miare nisko skoszone to idzie ładnie :)

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 28 sierpień 2013 - 16:19

Pług podorywkowy kup lepiej brone talerzową. większy pożytek z tego będzie i szybciej zrobisz co masz zrobić

#7 Share Adams53

Adams53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 16:41

Pług podorywkowy Ale bo brony talerzowej potrzeba prędkości a na 4 to troche za wolno.Moim zdaniem pług zrobi lepszą robotę od talerzówki i ponoć talerzówka mnoży perz.

#8 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 17:19

Pług podorywkowy Co tu wymagać w końcu to tylko Ursus C328?

#9 Share jarek1996

jarek1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 18:31

Pług podorywkowy W tamtym roku robiliśmy wszystko talerzówka, w tym tylko pługiem. Po talerzówce pole się zaperza i wszystko tnie a pług przykryje elegancko. Moja piąteczka pracuje z 5320 i dobrze sobie radzi, jak troche słomy leży to pójdzie, po leżacym też.

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:29

Pług podorywkowy

Kolego, miałem taki 5-cio skibowy polski i szybciutko sprzedałem. Ciągałem go c-330M i miał bardzo ciężko, a jak było troszkę sucho to się strasznie grzebał. W tym roku(prawie 2 miesiące bez deszczu) miałem problem 2 skibowym wykonać orkę na jednym polu. Wszystko zależy od tego jak zwięzłe i jak ciężkie masz gleby. Na jakimś piasku dasz radę. Jak Masz nisko skoszone i pociętą słomę to dasz radę, jak nieco wyżej skoszone to mi się bardzo zapychał.

Mamy taki 5-cio skibowy i C-330M nie ma takiego problemu jak piszesz. Ziemie różne, ważne aby podorywkę wykonać jak najszybciej po sprzęcie zboża z pola bo jak poczekasz 2-3 tygodnie to potem faktycznie idzie ciężko. No i pług mamy od nowości i wiem że nie jest pogięty itp, lemiesze ostre (mamy zapas od pługa konnego chyba).
Obecnie kupiłbym do większego ciągnika oryginał 7 skibowy z Unii, bo na upartego jak dam go głęboko to mi orkę pod siew na jednym kawałku zrobi.

kup lepiej brone talerzową. większy pożytek z tego będzie i szybciej zrobisz co masz zrobić

i tak i nie. Nie jest to temat o wyższości orki nad talerzowaniem (wolę orkę choć w tym roku podorywki zrobiłem talerzówką 2,7 metra z UG) jednak do małego ciągnika to talerzówka kiepawa będzie, nie raz pożyczało się aby jakąś łąkę pociąć i kiepska robota, do większego ciągnika to i owszem ładnie idzie.
A i z talerzówką to na zaperzone pole trochę lipa jechać (niektórzy wiedza o czym mówię).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piter0013

piter0013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 22:54

Pług podorywkowy Niestety jeśli masz na polu perz to talerzówka go pomnoży, ale jeśli nie masz ogólnie perzu to proponuje talerzówkę, a nie bawić się w pług podorywkowy ;) No ale jeśli nie bedziesz miał prędkości dla tej talerzówki to jednak powinieneś wziąć pług podorywkowy. Pozdrawiam

#12 Share Adams53

Adams53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 10:29

Pług podorywkowy Przykładowo talerzówka 1.6 m a pług podorywkowy ok 125 cm to bardzo dużej różnicy niema w wydajności a jak jest z uciągiem z taką talerzówką ma lżej???

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 sierpień 2013 - 16:22

Pług podorywkowy tyle że te 1,25 możesz puścić głębiej z C-360 i masz orkę siewną na 18cm co przy odpowiednich stosunkach wodnych wystarczy.
Czyli masz w efekcie narzędzie do dwóch uprawek bo orki podorywkowej i od biedy siewnej przy dobrym roku.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 29 sierpień 2013 - 16:25.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo,"zetor team"

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:12

Pług podorywkowy Nie wiedziałem że masz ursusa 28 i dlatego tak napisałem ale u mnie gościu c330 ma pług 3 skibowy z słupicami jak podorywkowy [orginalnie] z 4 dospawaną, i pracuje nim na ciężkich ziemiach
ZETOR TEAM

#15 Share Adams53

Adams53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 08:58

Pług podorywkowy Moim zdaniem z uciągiem nie będzie tak ciężko tylko czy się będzie zapychało , mam troche obawy bo i 2 UG się zapcha a tam jest nisko rama od ziemi.

#16 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 10:47

Pług podorywkowy Napiszę Ci z mojego przypadku. Otóż jak masz nawet takie troszkę wyższe ściernisko to się nie powinno zapchać. Przecież podorywkę nie będziesz nie wiadomo jak głęboko wykonywał (do 13cm chyba powinno wystarczyć?) Pług się zapcha wtedy kiedy trafi na kupę słomy. Gdy tam przykładowo prasa nie zbierze. Jeżeli sieczkarnia dobrze "rozścieli" słomę po ściernisku to nie powinno być problemu. Najgorsze są kupy słomy gdzieś na uwrociach jak tam koledzy piszą albo jak się kombajn zatrzyma. Tutaj chodzi tylko i wyłącznie gdy kombajn pracuje bez sieczkarni. Zresztą podpatrz gdzieś na jak tam podorywka idzie pługiem podorywkowym, albo gdzieś na YouTubie. hehe. Co do uciągu nie ma się co martwić. Jeżeli będą dobre warunki do orki to i na ciężkiej ziemi pociągniesz te 4 skiby, ale jak piszesz że masz lekkie ziemie to bez problemu 5 skib powinno iść. Dużo będziesz miał do podorywki? No i ja to tak przynajmniej widzę.

Edytowany przez Kondziu1832, 30 sierpień 2013 - 10:52.

#17 Share Adams53

Adams53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 14:49

Pług podorywkowy Dzięki za wypowiedź
do podorywki mam śmieszne 1,5 h zawsze lepsze to niż nic najgorzej z owsem jak będzie leżał to się podwinie w drugą stronę i nawet na wysokiej ramie się zapcha. Głównie chodzi mi o oszczędność paliwa w porównaniu z UG 2

#18 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 30 sierpień 2013 - 15:34

Pług podorywkowy Jak masz tak mało do orkę to daj se na luz, ew. Kup sam korpus i przyspawaj do tego pługa co masz. Masz oszczędności na paliwie tylko jakieś 7 litrów na ha. Czy warto na taki mały areał wydawać kasę na maszynę za pomocą której tak mało zaoszczędźisz?

#19 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 15:45

Pług podorywkowy Jeżeli masz do podorywki 1,5 ha, to przemyśł to jeszcze raz czy warto kupować taki pług - 2 UG będziesz to orał koło 5 godzin, a 5 podorywkowymi koło 2 godzin.

Więc róznica wynosi 3 godziny, czyli ok. 50 zł i 3 godziny twojego czasu rocznie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 16:24

Pług podorywkowy Jak masz ciężkie gleby to na pewno nie dasz rady 5 drobnych pociągnąć, max 4 a wiem co mówie bo w mojej okolicy C330 na rędzinach z 4 pługami się grzeje i trzeba jej odpoczywać. Ale jak coś to 5 lepiej kupić bo i tak trzeba jakiś cieżarek dorobić na końcu aby w suchą glebę wchodziły a raczej ich nie wyrzucało:) Pługi drobne mają tą zaletę że mniejsza skiba i nie robią takich brył jak np. 2. ale lubią się zapychać nie jak jest duże ściernie bo tu to i 30 cm będzie łatwo ale jak jest dużo słomy np polężone a jeszcze gorzej jak po paru deszczach to zapycha. To czy lepiej wchodzą w glebę to zależy od samych pługów jaki i stanu lemieszy choć na pewno lepiej w suchym idą 2 z UG. Ale jak masz 1,5 ha do roboty to daj sobie spokój z tym podoorywkowym.