Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TD80D problem z oświetleniem

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fortz99

fortz99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 20:15

New Holland TD80D problem z oświetleniem Mam problem z oświetleniem w moim TD80D z 2007 roku. Problem polega na tym że nie działo mi nic związanego z elektryką a mianowicie :
- światła mijania
- światła drogowe
- klakson
- spryskiwacz wycieraczki
- światła stop
-kierunkowskazy

Zawsze w takim przypadku pomagał jeden sprawdzony sposób mianowicie wyjęcie bezpieczników i przekaźników, przedmuchanie sprężonym powietrzem skrzynki z bezpiecznikami,sprawdzenie bezpieczników i wymiana ewentualnych wypalonych bezpieczników.Po złożeniu wszystkiego zawsze było ok. Jednak tym razem okazało się że nie i doszło kilka problemów. Teraz lista rzeczy które nie działają mocno się wydłużyła :
-światła pozycyjne
- światła mijania
- światła drogowe
- klakson
- spryskiwacz wycieraczki
- światła stop
-kierunkowskazy
-radio

Jeżeli chodzi o kierunkowskazy to prawy działa ok a lewy miga jak szalony (tak szybko). Co do świateł drogowych działają jedynie gdy włączane są chwilowo (tzw mruganie światłami). Co do objawów słychać prztyknięcia w przekaźnikach przy próbie uruchomienia świateł drogowych, mijania, klaksonu i przy naciśnięciu na pedał hamulca jednak nic nie działa. Jeżeli ktoś miał podobny problem lub potrafi pomóc mi go rozwiązać bardzo proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TD80D problem z oświetleniem Dzisiaj, 23:47
  •  

#2 Share xraqued

xraqued

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 118 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 21:10

New Holland TD80D problem z oświetleniem kable mogły się przepalić :(

#3 Share crative009

crative009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 21:11

New Holland TD80D problem z oświetleniem zobacz czy nie masz spalonego jakiegoś bezpiecznika i posprawdzaj wszystkie przekaźniki i zobacz czy nie masz przetartej wiązki która idzie z kabiny do tych bezpieczników pod maską (przetarta o te mocowanie maski do silnika) bo w tym miejscu lubi się przecierać :)

#4 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 09:41

New Holland TD80D problem z oświetleniem Wiązka jest cała, bezpieczniki wszystkie są nowe przecież pisze w pierwszym poście. Ja bym radził ci sprawdzić włącznik świateł tania rzecz to nie jest koszty ok 700 zł jak mnie pamięć nie myli ale to on zawodzi najczęściej

Edytowany przez MKrajes, 28 sierpień 2013 - 12:13.

#5 Share crative009

crative009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 20:20

New Holland TD80D problem z oświetleniem Skoro prztyknięcia są w przekaznikach to jednak włącznik świateł działa a pozatym to co ma włącznik świateł do stopu i do radia? ja bym radził jeszcze posprawdzac przekaźniki może nie łączą dobrze bo być może są zakurzone w środku :) przekaźniki są pod maską i pod włącznikami z prawej strony (trzeba je odkręcić)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share fortz99

fortz99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:41

New Holland TD80D problem z oświetleniem Wiem sprawdzałem i jedne i drugie bezpieczniki i przekaźniki, zamieniałem nawet przekaźniki jedne z drugimi bo są takie same i nic nie pomagało. Wymiana włącznika świateł nie jest wcale taką tanią sprawą jak się okaże że nie w tym problem. Pytałem się w serwisie i powiedziano mi że pewnie włącznik świateł ale musieliby sami sprawdzić a koszty serwisu i części nh to kosmos więc chcę spróbować jakoś samemu dojść do problemu

#7 Share crative009

crative009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:13

New Holland TD80D problem z oświetleniem możesz sprawdzic czy działa włącznik omijając go tzn. połączyć kable tylko trzeba uważac, wg mnie to jak by było coś z włącznikiem nie tak to radio,stop i spryskiwacz wycieraczki by działały ale nie zaszkodzi go sprawdzic , a w jakim serwisie pytałeś?

Edytowany przez crative009, 30 sierpień 2013 - 20:15.

#8 Share fortz99

fortz99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 13:58

New Holland TD80D problem z oświetleniem Primator w Czyżewie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share crative009

crative009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:23

New Holland TD80D problem z oświetleniem oo a z jakiej miejscowości jestes? primator zgadza się drogo bierze bo ok 250 zł za godzine pracy więc się nie zawzinają nad robota, u jak sprawdzałeś czy działa włącznik przez jego ominięcie?