Skocz do zawartości

Zdjęcie

mengele mb 300

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamcioxxxx

kamcioxxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 20:09

mengele mb 300 zastanawiam sie nad kupnem mengele mb 300 tylko nie wiem jak ona sie sprawuje czy przekładnia wytrzymuje czy jest lepsza niz na pasy lub łańcuchy ? a wo gule jaki wom potrzebuje 500 cy 1000 obrotów ta mengela czy ciągnik 912 da sobie rade przy niej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mengele mb 300 Dzisiaj, 06:08
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 22:42

mengele mb 300 Przekładnia jest ok.... był na forum ktoś kto ciągnoł to 150 czy na 200KM traktorem i se chwalił. przekładni nie zniszczył, ale coś tam mu zaczeło sie ślizgać na walcach wciągających.... Ja zapinam dorywczo taka mengelke do 3p i w 3metrowej kukurydzy na relaksie trójka terenową jade... więcej mocy, pojedziesz szybciej i tyle

#3 Share kamcioxxxx

kamcioxxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 16:19

mengele mb 300 to 80 km ciągnik da rade i na 500 obrotów wałka

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 20:35

mengele mb 300 Da radę. Po za tym że jest skomplikowaną sieczkarnią. W tym roku robiłem remont jej i moim zdaniem producent mógłby ją poprawić. Nie licz że szybko pojedziesz rura Ci się będzie zatykać albo długa sieka będzie.
Jeśli nie jest zużyta to na pewno warto ją kupić.

Edytowany przez tespis17, 29 sierpień 2013 - 20:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 06 wrzesień 2013 - 21:37

mengele mb 300 Jakie dokładnie zapotrzebowanie mocy ma ta sieczkarnia? Ja mam 280 i moj ciagnik ledwo z nia chodzi (912) kukurydza z 2,5 metra ma . ale niestety po d*pie dostaje. Wiec jestem ciekawy jak to wyglada w wypadku wyższego modelu .

#6 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 22:02

mengele mb 300 80 km da radę, wałek jest na 540 obr. Co do ciężkiego koszenia to najważniejsze są ostre noże i jak najmniejsza przerwa na stalnicy, którą w tym modelu łatwo się reguluje i jeszcze trzeba co jakiś czas stalnicę wyrównać ( co kilkadziesiąt ha) bo zdziera się nie równo i w jednym miejscu noże już będą przycierać o stalnicę a w drugim będzie szpara na 5 mm.Mam taką trzeci sezon i sobie chwalę, na bieżąco do bydła zdarza się założyć c-330 ale to już tylko jedynka i jest męczarnia ale naciąć można.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 07:30

mengele mb 300 Moja stara MB 220 tez ciężko szła... bezpiecznik zrywało a w maszynie pare łodyg... syf się zbierał tu i ówdzie i po prostu blokował. Wyczyszczenie pomagało na chwile więc kupiłem nowe MB 300. Fakt że po zakupie byłem troche zły bo strasznie ciężko szła, no ale wyrwałem ją rolnikowi prawie z pola więc po prostu tępe noże były. tak więc teraz nawet 360-3P na 3 biegu nie ma problemów w 3m kukurydzy a gdzie troche lichsza kukurydza to 4 bieg i jedzie