Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:15

Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385 Witam. Postanowiliśmy z ojcem tuż po żniwach zrobić remont kapitalny silnika w ursusie. Po zdjęciu kolektora ssącego zauważyłem, że jest on cały mokry od wewnątrz od oleju. Wydaje mi się, że przepuszcza olej głowicą. Tata postanowił wymienić w głowicy zawory i prowadnice, Czy to wystarczy??? W silniku już są złożone nowe zestawy naprawcze. Ile moto godzin powinien się docierać silnik po remoncie?
Dzięki i pozdrawiam. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385 Dzisiaj, 17:38
  •  

#2 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:38

Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385 Jak sam po prostu tak sobie wymieniłeś prowadnice i zawory? czy zrobiłeś całą regeneracje głowicy w zakładzie?. Zależy jak jest mokry kolektor bo suchy to on raczej nigdy nie będzie bo filtr powietrza jest mokry, chyba że zapomnisz wlać oleju do miski ;) .

#3 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:42

Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385 Ja swoja 80tkę docierałem 50 mg i jak narazie po 800mg silnik jest w świetnym stanie .

#4 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 21:18

Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385 Wymiana zaworów i prowadnic to nie jest problem, bardzo łatwo idzie, tata zrobił to tak samo w MF w głowicy i pięknie działa do dziś. No tak, ale ten kolektor był dość mocno mokry. Nie jestem pewny, czy ta wymiana to nie za mało, czy gniazda zaworowe tez trzeb wymienić? Niby nie widać na nich śladów zużycia.

#5 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 07:29

Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385 doprować do porządku filtr powietrza, bo pewno zapchany był i wyciagał olej z miski filtra, lub było go za duzo... wymieniałes kiedys te wkłady w filtrze?? tak zwane "siano" ??

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 09:06

Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385 Nie tego akurat nie wymieniałem, od kupna ma ten sam. Ursusa posiadam 2 lata, to mu na pewno wymienie. Filtr powietrza przed zniwami czyściłem i olej w osadniku też zmieniłem. Jaki powinien być odpowiedni poziom oleju w osadniku? Wlałem tak około 1-1,5 cm.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2013 - 09:45

Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385 Z tego co wiem to w tej misce masz wytłoczenia będące informacją jaki poziom powinien tam być, czyli około 1,5 litra.

#8 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 11:14

Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385 A jak ze szczelnościa tych zaworów po wymianie? docierałeś je przynajmniej?

#9 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:12

Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385 Jeszcze nie, nie mam wszystkiego jeszcze w glowicy zrobionego, gdyż czekam jeszcze na kilka sprężyn. Jak głowica bedzie w komplecie to napewno zawory będą dotarte, ojciec nie raz już to robił wiec wie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 19:19

Mokry od oleju kolektor ssący w ursusie 385 Jakie przerwy ustawić na zaworach? Na wydechowym wiecej, ile dokładnie może mi ktos powiedzieć?