Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podwójny młody rolnik .

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 12:02

Podwójny młody rolnik . Mam pomysł na podwójne wykorzystanie kasy na młodego rolnika :
Gdy dostanę te pieniądze to czekam 2 lub 3 lata żeby sie nie skapneli :P . Potem składam wniosek na dofinansowanie na maszyny ( połowe ja polowe państwo czy tam unia ueropejska ) I teraz moge kupić maszyny za 150 tyś a nie za 75 . :)
Dobry pomysł ?.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podwójny młody rolnik . Dzisiaj, 21:01
  •  

#2 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 12:09

Podwójny młody rolnik . ale masz zaplon. Polowa mlodych ludzi tak robila przez ostatnich pare lat. Gratulacje. Jak do tego doszedles? :)

#3 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 27 sierpień 2013 - 13:53

Podwójny młody rolnik . ale o co ci chodzi? chcesz wykożystać kase z "młodego rolnika" jako wkład własny na "modernizacje gospodarstw"? to wykonalne tylko chyba ograniczone procentowo. jeśli chodzi o kapowanie to się nic nie bój bo to to akurat oni kapują

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 14:27

Podwójny młody rolnik . Jak mam przy sobie 75tyś z młodego rolnika to sobie ją zostawiam w banku niech sobie leży ze 2 lata , wtedy wyjade za granice kasy zarobić troche albo gdzieś do pracy w polsce ( w trakcie tych 2 lat będę się też zajmował gospodarką ) . Po tych 2 latach będę miał 75 tyś i kase zarobiną w ciągu tych 2 lat . Powiedzmy że teraz mam w kieszeni 100 tyś gdybym zarobił 15tyś . I rzucę prace , zaczne rozkręcać gospodarke . Troche kasy na gospodarke , troche na drugą działalność ( bodajże tartak ) .Składam wniosek na modernizacje gospodarstwa . Czyli połowe pieniędzy za maszyny zapłaci państwo . Czyli teraz mogę kupić maszyny za 200 tyś :) .

#5 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 16:04

Podwójny młody rolnik . mozesz ale calosc musisz wylozyc na poczatku sam z wlasnej kieszeni a nie masz tyle wiec musisz wziac 100 tys zl kredytu. Kazdy ma swoje zdanie ale musisz byc naprawde zdeterminowany i lubic zajmowac sie gospodarka jesli pchasz sie w to mimo tego co sie dzieje obecnie.

#6 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:06

Podwójny młody rolnik . ale z premi dla mlodego rolnika musisz się w ilus procentach rozliczyc tak że cała kasa ci nie zostaje

#7 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 20:39

Podwójny młody rolnik . ale on nie chce sobie zostawiać pieniędzy z tego co rozumię. pamiętaj kolego o obowiązku ubezpieczenia w krusie i popracuj nad składnią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 21:51

Podwójny młody rolnik . Właśnie że chce sobie zostawić tą kase . Gdybym ją dziś dostał to czy będę musiał ją odrazu wydać ? Ile mam czasu na wydanie tej kasy?
Pantera o co ci chodzi ? Jak sie musze rozliczyć ?
Marluk
Powiedzmy że kupuję maszyny za 75tyś
Gdy złoże tą decyje na modernizacje gospodarstw to muszę najpierw wpłacić całość na kupno maszyn czyli 75tyś a potem oni mi zwrócą połowe albo 60% czyli gdzieś 30-40 tyś . - Czy to prawda co napisałem , bo się nie znam na tym :P

Edytowany przez michal135791, 27 sierpień 2013 - 21:57.

#9 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 16:18

Podwójny młody rolnik . p agencją rozliczasz się do 3 lat od otrzymania premii.(faktura vat jeśli kupiłeś maszyny, akt notarialny jeśli ziemie itd)

na modernizacje najpierw musisz wyłożyć swoje pieniądze a potem ci zwraca agencja na podstawie dostarczonych faktur

z tego co pamiętam to kasa z młodego rolnika może być tylko częścią wkładu własnego w modernizacje. nie tak że kupisz agregat za 150 tysi i 75 załacisz z mr a drugie 75 z modernizacji

tak przynajmniej było w 2009. wtedy kiedy dostałem ja

czego jeszcze nie rozumiesz?

zostawić sobie czyli co? kupić auto i przepier**lić na d*py i wóde?

#10 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 16:49

Podwójny młody rolnik . Dobra już wiem .

#11 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 sierpień 2013 - 16:54

Podwójny młody rolnik . z tego co mi wiadomo to ostatniego naboru nie można było łączyć z innymi działaniami... masz na co wydać do gospodarstwa to wydaj, rozlicz się z faktur i miej spokój...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#12 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 17:32

Podwójny młody rolnik . Czyli gdybym brał maszyny za 75 tyś to na począku musze dać te pieniądze ,a potem mi wrócą połowę , lub 40 % albo 60 % .Przyjeli by te pieniądze z mr ?

#13 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:24

Podwójny młody rolnik . przyjąć by przyjeli jak każde pieniądze... ale za co wtedy kupisz maszyny które będziesz miał w biznesplanie ?? na raty nie możesz brać...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Skhmadaje

Skhmadaje

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:28