Jackassiu

Gdzie szukać numeru ramy

Polecane posty

blacha    26

Szukałem, szukałem i może to ci pomoże

 

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża sie:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załaczniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

Z tego wynika, że jeśli przyczepa ma być zarejestrowana jako rolnicza nie musi mieć numeru VIN (ale nie wiem czy musi być spełniony warunek produkcji przed 2003 rokiem)

No i dodatkowo należało by zaznaczyć, że przyczepa nie musi mieć numeru VIN składającego się z 17 znaków (znaków może być mniej). No a numer może znajdować się na tabliczce znamionowej na ramie, lub wybity w jakimkolwiek innym miejscu na ramie - często może być zwyczajnie zamalowany.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

spotkałem się z numerem nabitym na podłużnicy-pasie, z przodu pod bortem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro220    0

Na tabliczkach znaminowych nie ma. A dwie tabliczki są na dyszlu .. Znalezliśmy na obrotnicy składa się z jednej Litery i 6 liczb tylko nie jesteśmy pewni czy to jest to.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

To chyba będzie to bo jak pisałem VIN przyczepy może być krótszy jak 17 znaków.

No, a czy to numer VIN od tej przyczepy to możesz chyba sprawdzić w Wydziale Komunikacji w swoim urzędzie powiatowym(a na pewno wysyłając VIN do producenta przyczepy, lub jego przedstawicieli w kraju, na podstawie VIN można się dowiedzieć np. faktycznego roku produkcji przyczepy), bo VIN to w sumie jest taki motoryzacyjny PESEL.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro220    0

Dzięki dalej sobie jakoś poradze:) Grunt żeby to było to i moge zarejestrować i kupić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mam 4 przyczepy typu Sanok ale nigdy nie zastanawiałem się gdzie one mają wybite swoje numery identyfikacyjne, mam po prostu do nich dokumenty oraz posiadają tablice rejestracyjne, poza tym wszystkie kupowane były dawno temu z rozpadających się SKR'ów i nikt nie sprawdzał takich rzeczy jak numery Tak się składa że jutro wybieram się obejrzeć przyczepkę Sanok D-50 6tonową (a być może od razu kupić) i chciałbym się dowiedzieć gdzie te numery się znajdują żeby je ewentualnie sprawdzić, nigdy nie wiadomo na co się trafi a po co mi potem problemy podczas przeglądu, może ktoś wie gdzie one się znajdują, proszę o podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

W D-46 (sztywna 4 tonowa) którą mam od nowości tabliczka jest przynitowana po prawej stronie na tylnej belce do której mocowany jest też tylny zaczep i złączki hamulca i oświetlenia. Podejrzewam, że w D-50 też powinna być w tym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No właśnie numery na tabliczkach były tylko w najstarszych modelach. W troszkę nowszych (czyli około 1985r.) były gdzieś normalnie wybijane numeratorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

są na tabliczkach te numery, tabliczki odpadały ale numer był bity obok tabliczki.

 

D d-633 - następca d50 masz numer obok prawego przedniego światła pozycyjnego na tym kawałku blachydo którego przymocowana jest przednie burta.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a ma zaczep z tyłu na drugą przyczepę? Jeżeli tak to numer będzie na becle z tyłu gdzie jest zaczep, może być też na prawej części ramy z tyłu.

 

Jeżeli nie ma zaczepu to ma tak jak pisałem o D50.

 

Natomiast jeżeli ktoś dospawał belkę z zaczepem z tyłu przyczepy to numer będzie pewnie z przodu ale diagnosta pójdzie go szukać z tyłu (u nas tak było).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Dzięki za podpowiedź gdzie szukać teraz wiem mniej więcej gdzie drapać farbę,zaczep do drugiej mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

witam chcial bym sie dowiedziec gdzie sa nabite numery na tej przyczepie :) dzieki za podpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Numery masz na tabliczce z lewej strony pod przednią burtą.

Edytowano przez Grabcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

U mnie też są z przodu ale nie na tabliczce tylko wybite w ramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam przyczepe D-47B i szykuje ja do rejestracji ale nie moge znalesc gdzie sa nabite numery

 

w ktorym miejscu w tych przczepach nabijano numery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Najprawdopodobniej gdzieś na ramie. A nie ma tabliczki znamionowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

jest tabliczka znamionowa z przodu ale musi chyba być jeszcze gdzieś numer ramy który mam w dowodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

numer razy jest na ramie dolnej z prawej lub lewej strony (nie pamiętam gdzie to było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Rama dolna z tyłu przyczepy na prawo od zaczepu tylnego patrząc z tyłu. Ale szczerze to jak już ta przyczepa jest stara pordzewiała i ma na sobie 100 warstw farby to naprawde niewiele tam widac, jak znajdziesz tam numer to ok, jak nie to spróbuj przyciąć głupa ze nei mozesz znależć i moze ci diagnosta zarejestruje a jak nie to wybijaki z allegro i wybij tam te numery które masz na tabliczce i finito - innej opcji nie widze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelfrr
      Witam wszystkich posiadaczy mf. Moje pytanie jest takie, gdzie szukać numerów nadwozia czy nadbudowy czyli tych wybijanych dokładnie w mf 3070 z 1987 r. Kupuje taki model i słyszałem od posiadaczy ferdków że mogą się znajdować w różnych miejscach takich jak pod alternatorem czy z tyłu obok podnośnika pod prawym ramieniem.
      Jeżeli posiadacie takie ciągniki napiszcie gdzie jeszcze trzeba zaglądnąć.
    • Przez MrJareczek
      Mógłby ktoś podać mi wymiar przedniej wycieraczki do kabiny Naglaka do Ursusa C-360?
      Zgubiłem ją i nie mogę teraz nigdzie znaleźć rozmiaru
      To taka kabina:
      http://maszynyrolnicze-lidia.eu/photos/Kabina%20C-360%20z%20blotnikami-%20bok.JPG
    • Przez bizonzo56user
      Witam własnie przygotowuje przyczepę autosan d 47 i mam pytanie jak i czym zdjąć górną rame razem z podłogą i jak wy je ściągaliście w swoich przyczepach bo kompletnie nie wiem czym bo nikt w okolicy nie ma tura o udzwigu powyzej 500 kg i ile ona może wazyc
    • Przez Grzegorzmajster
      Mam 19 lat i chciałbym mieć w przyszłości gospodarstwo rolne. Pochodzę ze wsi nie daleko poznania Jak ktoś ma jakiejś pomysły proszę pisać
      Z góry dziękuje
    • Przez tomekjazdzyk
      Tak więc planuję zrobić miniładowarkę i ramię teleskopowe o długości 4m. Myślałem żeby wziąć 2 profile po 2,5 m długości ( jeden 200x200, 10mm grubości, a drugi 180x180x10mm). Moje pytanie jest takie, czy gdy ramię będzie w użyciu to te profile nie będą się ścierać ze sobą, czy nie potrzeba do tego czegoś w rodzaju ślizgaczy? jestem w tym temacie trochę zielony dlatego też proszę was o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj