Jackassiu

Gdzie szukać numeru ramy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jackassiu    50

Witam :P

Mam zamiar kupić przyczepę z SANOKA D 45( najprawdopodobniej) wywrot na 2 str, ładowność 3,5t. Po prawej stronie nad tylnym kołem znajduje sie tabliczka znamionowa a z lewej str tej tabliczki jest jeszcze jakiś "aluminiowy pasek" (obydwie te tabliczki są nie czytelne-jakiś nalot+farba). Moje pytanie jest następujące: gdzie szukać nr nadwozia-ramy?

Odnowienie tych numerów kosztuje "TYLKO" ok 310 zł :D


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Przeniesione z Hyde Park do Pojazdy transportowe :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

też miałem ten problem . kupiłem przyczepe (malowana) i nie można było odszukać numerów. i gość nie chciał mi podbić przeglądu chociaż dobry znajomy. pół dnia spędziłem z diaksem na szukaniu numerów aż w końcu kupiłem na rynku numeratory za 10 zł. i od razu wszystkie się znalazły i na ramie i na tabliczce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

tabliczka znamionowa (nie jest mi potrzebna) - pół biedy to jeszcze można jakoś obejść ważne że jest :D Muszę znaleść numer nadwozia, ramy a nie wiem gdzie go szukać....

Mam 1 osiową 3t przyczepę i w niej nr jest pod przednią burtą z prawej str, w D 47 zaś ten numer był na "tylnej belce" też bardziej z prawej strony w tej jednak nie ma to odwzorowania :P


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

wojtas jak bym wiedział że ich nie ma wcale to tak bym zrobił ^_^ Tylko że ta przyczepa 5 lat i wstecz( 5 lat teraz nie używana) normalnie przechodziła przegląd bez "lewizny" a jak ona ma te numery juz gdzieś :P ? po fakcie sie okaże że posiada 2x nr ramy :D


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

moja przyczepa nie była lewa. wszystkie papiery i pochodzenie ok. problem polegał na tym że nie można było ich odszukać .nawet sprowadziłem gościa co handlował przyczepami i on mówił że numery wybijane były w różnych miejscach, z tyłu na belce , z boków a nawet i z przodu. a jak przyczepa ma swoje lata i była kilka razy malowana to trzeba by było całą farbę z ramy zedrzeć żeby je odszukać. i skoro ja nie mogłem ich odszukać to tym bardziej ktoś niezorjętowany . dodam , że też ją odnowiłem kładąc kolejna warstwę farby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

wojtas Dokładnie mam tak samo :P Problem w tym że nawet na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów "wykwalifikowani" diagności (w jednej stacjii był diagnosta płci żeńskiej :D ) też nie wiedzieli gdzie numery są bite... a troche farby troche rdzy swoje zrobiło...


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

tak D47 to jest samochodowa, dokładniej w dowodzie rejestracyjnym było napisane "przyczepa ciężarowo-rolnicza" a temat tyczy sie przyczepy D 45


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

litera A oznacza samochodową , a B rolniczą. musiałem zamienić z A na B i to też kosztowało okolo 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co to zmieniałeś?Przyczepa oznaczona symbolem samochodowej przewidziana była do wyższych prędkości ,ale można ją ciągnąć również ciągnikiem.Natomiast przyczepa rolnicza ma najczęściej opony balonowe do, v 25 km/h i nie można jej użytkować przez pojazdy cięzarowe.Pytam bo z rolniczej na drogową to ma jakiś sens ,ale z drogowej na rolniczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Panowie i Panie :P informacje na temat numerów nadal potrzebne !!


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tu chodzi o podatek od środków transportu, a nie ubezpieczenia itp. Przepisy są durne i musimy się do nich dostosowywać.. W przekonaniu diagnostów trzeba przerabiać instalacje oświetleniową na 12V, jakby nie było ciagników z zasilaniem 24 lub żarówek- diód , które działają na zarówno na 12 , jak i 24V. Ciężarówką nie można ciągnąć przyczepy "rolniczej", która to różni wpis w dowodzie. Paranoja! Weź numerator i nabij nowe numery, chiński produkt kupisz za kilkanaście zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Tak jak wojtas wyżej pisze, najtańszy i najszybszy sposób, u nas też przy d47 numerów nikt nie mógł znaleźć.

Błąd zrobił malarz nie zabezpieczając numerowanego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

sprawa już jak dla mnie nieaktualna :lol: . Przyczepa juz stoi na placu a z numerami wkońcu skończyło sie na tym że poprzedni właściciel zrobił jej przegląd a przy okazjii nabili nowe numery: (z przodu, na ramie dolnej nad lewym kołem ). Dzięki wszyskim za porady :lol:


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

Jak w temacie gdzie mogę znaleźć numery przyczepy Autosan D732?? chodzi mi o to w którym miejscu są nabite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Witam zakupiłem przyczepę 3 osiową kirowiec PTS-12 dzisiaj byłem na stacji diagnostycznej chciałem przejść przegląd i nic nie mogli poszukać nr ramy i ja też tak samo obmyłem ją karcherem i nic nie wiem gdzie mam go szukać ?? Czy ktoś orientuje się gdzie mam szukać ten nr ?? Bo bez tego nie chcą mi wystawić że przeszła przegląda chociaż że na starym dowodzie rejestracyjnym nr ramy jest ?? Przyczepa była odnawiana i malowana i odnawiana w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

primo - popytaj na formu diagnostów -> NORCOM


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Numery są nabite z tyłu na poprzecznej belce na lewo od zaczepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro220    0

Witam:) Mam zamiar kupić przyczepe z Niemiec i potrzebuje numer VIN którego nie moge znalezć szukałem jej na ramie i nic.Przyczepa jest Krogera czy jakoś tak z 80 roku.. Bez numeru VIN nie moge jej zarejestrować..Proszę o pomoc może ktoś wie w kótrym miejscu sie znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelfrr
      Witam wszystkich posiadaczy mf. Moje pytanie jest takie, gdzie szukać numerów nadwozia czy nadbudowy czyli tych wybijanych dokładnie w mf 3070 z 1987 r. Kupuje taki model i słyszałem od posiadaczy ferdków że mogą się znajdować w różnych miejscach takich jak pod alternatorem czy z tyłu obok podnośnika pod prawym ramieniem.
      Jeżeli posiadacie takie ciągniki napiszcie gdzie jeszcze trzeba zaglądnąć.
    • Przez MrJareczek
      Mógłby ktoś podać mi wymiar przedniej wycieraczki do kabiny Naglaka do Ursusa C-360?
      Zgubiłem ją i nie mogę teraz nigdzie znaleźć rozmiaru
      To taka kabina:
      http://maszynyrolnicze-lidia.eu/photos/Kabina%20C-360%20z%20blotnikami-%20bok.JPG
    • Przez bizonzo56user
      Witam własnie przygotowuje przyczepę autosan d 47 i mam pytanie jak i czym zdjąć górną rame razem z podłogą i jak wy je ściągaliście w swoich przyczepach bo kompletnie nie wiem czym bo nikt w okolicy nie ma tura o udzwigu powyzej 500 kg i ile ona może wazyc
    • Przez Grzegorzmajster
      Mam 19 lat i chciałbym mieć w przyszłości gospodarstwo rolne. Pochodzę ze wsi nie daleko poznania Jak ktoś ma jakiejś pomysły proszę pisać
      Z góry dziękuje
    • Przez tomekjazdzyk
      Tak więc planuję zrobić miniładowarkę i ramię teleskopowe o długości 4m. Myślałem żeby wziąć 2 profile po 2,5 m długości ( jeden 200x200, 10mm grubości, a drugi 180x180x10mm). Moje pytanie jest takie, czy gdy ramię będzie w użyciu to te profile nie będą się ścierać ze sobą, czy nie potrzeba do tego czegoś w rodzaju ślizgaczy? jestem w tym temacie trochę zielony dlatego też proszę was o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj