Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc NORDSTEN Lift-o-matic clg 300

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dudekk

dudekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 17:54

Pomoc NORDSTEN Lift-o-matic clg 300 Witam
Ostatnio stałem się posiadaczem takiego siewnika NORDSTEN Lift-o-matic clg 300, wcześniej posiadałem jakiś przerobiony konny siewnik i mam kilka pytań na które szukając nie znalazłem odpowiedzi. Nordsten będzie sial co jedynie owies, pszenżyto, jęczmień i trochę pszenicy. Prosił bym o jakaś tabele z której wy korzystacie bo nie mam bladego pojęcia jak mam go ostawić i jaka będzie odpowiednia dawka zbożna na h.
W Nordstenie mam taka skrzynie Dodany obrazek
Dodany obrazek
oraz taka "wajchę" prawdopodobnie do ustawiania grubości ziarna Dodany obrazek
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc NORDSTEN Lift-o-matic clg 300 Dzisiaj, 03:28
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 sierpień 2013 - 09:52

Pomoc NORDSTEN Lift-o-matic clg 300 Nie dostałeś w komplecie takiej obrotowej tabeli do ustawiania dawek wysiewu?? Bez niej dobranie odpowiednich ustawień skrzyni trochę trwa bo musisz to robić metodą prób i błędów, a z tabelą ustawiasz dowolnie skrzynie, robisz próbę kręconą, ważysz zawartość rynienki i odczytujesz z tabeli jakie powinny być ustawienia skrzyni żeby otrzymać żądaną ilość kg na ha.

#3 Share dudekk

dudekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 18:54

Pomoc NORDSTEN Lift-o-matic clg 300 Hmm nic takiego nie dostalem:\ mam tylko tabele pod pokrywą z warotsciami

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#4 Share dudekk

dudekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:55

Pomoc NORDSTEN Lift-o-matic clg 300 Ponawiam problem. Czy jest ktos mi w stanie pomóc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share 1410

1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 20:22

Pomoc NORDSTEN Lift-o-matic clg 300 Tabela tabelą,ale próba kręceniem jest dokladniejsza,przecież waga nasion rożni się i to mocno,tego roku wysiewając jęczmień ozimy wystawiłem na 20 i tylko wysiało się 130-140 kg/ha,natomiast w pszenicy ozimej też na 20 wyszło 200kg/ha.Ja muszę kręcic 74 razy co wynosi 0,05 ha x na 20 i jest 1 ha.

Dodaj odpowiedź