Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone D8 zmniejsza ilość nasion wysiewanych POMOCY

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share smokus1234

smokus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 11:06

Amazone D8 zmniejsza ilość nasion wysiewanych POMOCY Witam, tak jak w temacie mam problem z siewnikiem Amazone d8 Super. Problem polega na tym że ustawiam siewnik przy rzepaku na 2 kg/ha (na skali ok 37) i przy kilkukrotnej próbie kręconej wychodzi dobrze, natomiast w polu zmniejsza dawkę do 0,8 kg/ha i tak zostaje. Dodam że kiedy ustawiłem dawkę na 2,7kg/ha, siewnik również w polu zmniejszył dawkę do 0,8 kg/ha. Proszę o pomoc jak usunąć usterkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone D8 zmniejsza ilość nasion wysiewanych POMOCY Dzisiaj, 01:49
  •  

#2 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 16:11

Amazone D8 zmniejsza ilość nasion wysiewanych POMOCY Kolego a jak to siejesz całym siewnikiem czy co druga rajka? A jaką masz skrzynkę przekładniową, z tym dekielkiem z boku ? gdzie zmienia się żółw-zając, czy zwykłą ?

Edytowany przez bizar, 26 sierpień 2013 - 16:17.

#3 Share smokus1234

smokus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 16:15

Amazone D8 zmniejsza ilość nasion wysiewanych POMOCY całym siewnikiem sieję, mam tą skrzynię o której mówisz, ze zmianą wolne szybkie, z deklem.

Edytowany przez smokus1234, 26 sierpień 2013 - 16:20.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 16:56

Amazone D8 zmniejsza ilość nasion wysiewanych POMOCY a jaka masz skrzynkę przekładniową? z dekielkiem z boku czy bez?

Ja też mam d 8 super ale sieję na całkiem innych ustawieniach, aby wysiać 2 kg całym siewnikiem muszę ustawić na 3 na skali a nie 37. Sieję na żółwiu, kółka przestawione na drobny wysiew, denka ustawione na pierwszy ząbek, zastawki otwarte na 3/4 czyli na ten ząbek po środku.

mieszadło wyłączone

Kolego a czy przypadkiem nie brakuje Ci nasion w koszu, bo ja jak wsypie np. 1 jednostke to muszę kogoś posadzić na siewniku aby pilnował mimo że dorobiłem sobie taką zastawkę coby nasiona leżały bardziej na kółkach wysiewających, ale mimo to jest ich za mało i się sieje dopóki kółka nie wybiorą nasionek, a potem zostają gołe place.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share smokus1234

smokus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 19:00

Amazone D8 zmniejsza ilość nasion wysiewanych POMOCY ja mieszadło miałem włączone, a nasion napewno nie za mało bo 4 jednostki, reszta ustawień tak jak u Ciebie. Myślę że to raczej coś ze skrzynią, tylko co. Mam również d7 i nigdy nie małem takiego problemu, a żeby wysiać 2 kg to ustawiam skale na 6 i co drugi lejek.

#6 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 19:25

Amazone D8 zmniejsza ilość nasion wysiewanych POMOCY A próbę dobrze robisz? Ja przy kołach 6 -R16 kręcę 38 razy i mnożę przez 40 ale do rzepaku zawsze robię tą dokładniejszą próbę - kręcę 154 razy i mnożę przez 10. U mnie też nigdy nie wysieje dokładnie takiej ilości jak na próbie tylko zawsze ciut mniej, na rzepaku to jest tak gdzieś do pół kilo różnicy zależy od pola, chyba chodzi o poślizg kół w miękkiej ziemi. U siebie jeszcze nie rozbierałem skrzyni więc nic Ci nie powiem, ale jak wszystko inne masz dobrze ustawione to pozostaje zajrzeć do skrzyni.

#7 Share smokus1234

smokus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 19:45

Amazone D8 zmniejsza ilość nasion wysiewanych POMOCY Próba ok, faktycznie pozostaje rozebrać skrzynie. Dzięki. Proszę jak ktoś ma doświadczenie z naprawą skrzyni o podpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Gizberg

Gizberg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 17:58

Amazone D8 zmniejsza ilość nasion wysiewanych POMOCY witam mam ten sam problem tylko z pszenicą próbę robię na 220kilo na hektar powtórzyłem ją 3 razy a wysiałem 270 kilo na hektar w tkwi problem, siewnik mam 2,5 metra kręcę 44razy mnożę razy 40 koło mam 6-16 czy odwrotnie.

Dodaj odpowiedź