Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z silnikiem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mazowszak

mazowszak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 19:25

Problem z silnikiem Witam mam duży problem z silnikiem w M-F 1014 silnik 6 cylindrów 95 km, zatarł mi się na panewce korbowodowej i wał nie wyda mi szlifu w tym miejscu, dodał że wał jest nominał nigdy nie szlifowany tylko w tym mijscu tyle się wytarł . Z moich obliczeń remont całego silnika wyniesie gdzieś w granicach 8-9 tyś bez majstra. I mam do was pytanie czy silnik od kombajnu pasował by do tego ciągnika chodzi mi o taką samą moc, szukam silników perkinsa i nie mogę nic znaleść żeby któryś z nich pochodził z ciągnika wszystkie są z kombajnu. Jeśli jest jakiś znawca to niech wypowie zależy mi na czasie, czas na robote a ciągnik stoi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z silnikiem Dzisiaj, 19:34
  •  

#2 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 19:42

Problem z silnikiem http://tablica.pl/of...hn-ID2oVgw.html powinien być taki A6.354X, poproś gościa o więcej fot i jakieś wymiary i porównaj ze swoim

#3 Share dawid464

dawid464

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 20:30

Problem z silnikiem tez nurtuje mnie to pytanie ale silnik z kombajna jest chyba bardziej wyzyłowany chodz pracuje tylko od 2 do 3 tyg w roku ale często towarzyszy mu przegrzanie poszukaj z jakiegoś traktora lub z koparki czy ipt

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 20:55

Problem z silnikiem Silniki są te sme, różnica moze być tylko w pompie wtryskowej, bo to bardzie j podpada pod silnik stacjonarny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 08:26

Problem z silnikiem Wszystkie one są już wysilone a raczej wymęczone. Kupując 30 lub więcej letni motor kupujesz kota w worku. Muszą ci pasować dwie rzeczy. Odlew bloku z tyłu tak, aby pasował ze skrzynią w tym rozrusznik. I odlew bloku z przodu aby przykręcić przednią oś. Według kone data masz silnik a6 354. A więc powinien pasować z serii 300, serii 600,3000. Moja rada zrób sobie szablon obu tych części na kartonie i z tym pojedź do handlarzy częściami. Silniki bedą różniły się np kolektorami i mocą.
PS nie udźcie się, że za 1500 kupicie dobry silnik. Ktoś pewnie miał podobną przygode. Poskładał, pomalował, żeby nie było widać, że rozbierane i szuka jelenia.

Edytowany przez hubertuss, 26 sierpień 2013 - 08:30.

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 08:39

Problem z silnikiem Takie silniki były motowne w wielu clasach, dronningborgach(D1650) i wielu innych modelach kombajnów. Zazwyczaj pompy wtryskowe nie mają regulatorów tak jak zauwazył to "tomek73' Może mieć inny kszałt kolektorów i , a rozszerzenie modelowe(Litera po cyfrach A6.354) nie powinno być przeszkodą, będzie więcej mocy. Te silniki nie maja sprzęgła i całe trzeba będzie przerzucic ze swojego

Edytowany przez zorzyk2, 26 sierpień 2013 - 08:49.

#7 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 08:43

Problem z silnikiem Koleś pisze że ma części, raczej za 1500zł silnika 6cyl by nie sprzedał nikt normalny. Jeszcze muszą się zgadzać zakończenia wałów, rozstaw , ilość i wymiary otworów , z przodu to pół biedy, najwyżej inne koło pasowe założy gorzej od sprzęgła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów