Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kermis

kermis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 13:41

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację Znalazłem w sklepie motoryzacyjnym środki do czyszczenia klimatyzacji . Czy można nimi okresowo i skutecznie czyścić klimatyzację? Może ktoś to robił samodzielnie w Deutz-Fahr Agrofarm 100 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację Dzisiaj, 04:06
  •  

#2 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 13:52

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację koles od serwisu mi wspomiał a jakims spray do oczyszczania klimy tylko nie wiem jaki :)

#3 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 16:35

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację O sprayach nie wiem, nie wypowiadam się, ale z doświadczenia polecam granaty do klimatyzacji. Tj. granat, to nazwa robocza :D

Odpala się klimę w ciągniku na full, otwiera wszystkie wyloty, ustawia obieg zamknięty i uruchamia granat. Tak to sobie cyrkuluje 20 min i później jest b. dobry efekt. Nie śmierdzi z klimy już, i powietrze jest takie zimniejsze. Ale wiadomo, standardowego odgrzybiania i nabijania to nie przebije ;)
norweskie-lesne.pl

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 18:26

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację Najbardziej skuteczne jest puszczenie pianki do odgrzybiania bezpośrednio na parownik. Ozonowanie to bardziej naciąganie na kase :P

#5 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 18:36

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację Spraye do klimatyzacji można stosować profilaktycznie a jak już śmierdzi z klimatyzacji to żaden spray ani granat nie pomoże,wtedy tylko ozonowanie za jakieś 50zł.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 21:46

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację Nie wiem jakiej pianki używałeś ale u mnie pianka stosowana bezpośrednio na parownik załatwia zapaszek. Chyba, że ktoś wpuści tylko w kanały wentylacyjne to faktycznie nic nie pomorze pianka.

#7 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 09:14

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację bezpośrednio na parownik jak masz do niego dostęp to nawet zwykła woda z płynem wystarczy i dobrze umyć, wypłukać. Kolega co zajmuje się klimą i ma ozonator to mówił że najlepszy efekt to minimum 3 godziny podłączony musi być.

#8 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 09:24

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację Na czymś muszą zarobić jak każdy. :P Klima w ciągniku od tej w samochodzie praktycznie się nie różni więc wystarczą takie środki jak do aut. Ja osobiście kupuje nowy filtr i takie odgrzybiacze w sprayu. Wymieniasz filtr, włączasz na 20 minut, klima na full nawiewy otwarte na full i zamykasz wszystko (drzwi, okna). Tak jak koledzy mówią, najlepiej w parownik ale ja stosując tę metodę jeszcze nigdy nie narzekałem.
Na pewno nie polecam nabijać nowego gazu, pod żadnym pozorem. Dopiero jak już będzie bardzo słaba klima to wtedy a jak jeszcze w miarę działa to nie nabijać. Obecnie ceny nabicia wzrastają to raz a dwa obecny gaz nie jest tak dobry jak ten oryginalny i ten sprzed kilkunastu lat. Ze znajomych, kto raz nabił świeży gaz teraz robi to systematycznie co roku-co 2 lata i szału wcale nie ma a kto nie zmieniał temu nie słabnie. ;)

#9 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 13:08

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację bardziej w nabiciu gazu nie leży nabicie nowego bo i tak wraca ten sam plus to co wyparowało, ale ważniejsze jest dodanie oleju do gazu aby sprężarka miała odpowiednie smarowanie. U nas taki zabieg plus odgrzybienie 50zł więc nie wiem czy to nabijanie kasy serwisom klimatyzacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 06:36

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację 50zł to raczej samo odgrzybianie,wymiana gazu+dodanie oleju jest trochę droższe.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#11 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 10:27

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację kolego dokładnie tyle to kosztuje, jak byś trochę się zagłębił w to co robią serwisy to być wiedział że nie wymienia się gazu tylko wyciąga i nabija ten sam plus ubytek jaki powstał i dodatek lekki oleju ale to dodaje się bardzo mało. Nabicie od zera i odgrzybienie 150zł

#12 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:38

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację W samochodzie tyle kosztuje ale w ciągniku masz 2 razy więcej czynnika i cena nabicia też wyższa.

#13 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 23:12

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację W traktorach przed 2000r jest powyżej 1500g i faktycznie boli, nawet w modelach ok 2005r jest jeszcze 1500-1700g. ale już ok 2011 jest jak w samochodach przed 2000r 850g :D świat idzie na przód, a wydajność klim rośnie.
Co do tematu odradzam wpryskiwanie po 500ml specyfików w układ, one muszą spłynąć w dół, skroplić się, zrobić kałużę w układzie, a pęd wiatru wepchnie te 0.5litra płynu na jakieś czujniki czy styki, nie zawsze wpłyną pod parownik i spłyną pod traktor czy pod samochód....
Wiele ludzi się pyta co daje ozonowanie, a to gaz O3 wejdzie, zabije co trzeba wszędzie w całej przestrzeni w kabinie i się ulotni bez śladów, 30-40zł warto naprawdę.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#14 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 08:35

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację to słabych fachurów macie. u nas kasują tak samo. Dodam że niektóre samochody również maja ponad 1100g czynnika. I powtórzę po raz kolejny, to nie jest nabicie od zera tylko dopełnienie, a rocznie może ulotnić się maks 10%

#15 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 18:17

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację Jest to nabicie od zera. Zapraszam na mazowsze zawiozę Cię na co najmniej 3 stacje i zobaczysz jak wymienia się gaz w klimie. Stary wypuszczają a wpuszczają nowy. Przykładem są 3 auta, które nabijałem ja i moi bracia i nikt nie wyciągał gazu ma stacjach tylko wypuścił stary i wpuścił nowy. Cena 150-200 zł w zależności do samochodu. Obecnie "podobno" cena czynnika ma wzrosnąć bardzo drastycznie ale kiedy i ile tego nie wiem. :)

#16 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:29

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację I tacy piszą "słabych fachurów macie"... gazu się nie spuszcza i nabija od zera!!! maszyna wyciąga go podciśnieniem, następnie podciśnienie rośnie czyli próżnia i wyciągany jest stary olej, gdy podciśnienie osiągnie pewną wartość sprawdzana jest szczelność układu podciśnieniowo!!! A dopiero wtedy maszyna wtłacza stary przefiltrowany gaz wymieszany z nowym i olej z barwnikiem. Dopełnić też się nie da od tak, każdy kombajn jest tak zaprogramowany że musi opróżnić układ sprawdzić wyczyścić i dopiero wypełnić czynnikiem nawet jak będzie brakować 5-10%.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#17 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:54

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację Ewentualnie mogą być "fachowcy" który spuszczają czynnik w powietrze a później karzą płacić za napełnienie nowym :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 12:14

czy można skutecznie samemu oczyścić klimatyzację boby nie wiem o co ci chodzi z tym na początku ale dokładnie o to co napisałeś mi chodziło :) Co niektórzy ładnie dają sobie kieszeń opróżnić, no ale cóż nie da rady znać się na wszystkim a człowiek uczy się całe życie

Dodaj odpowiedź