Zaloguj się, aby obserwować  
ptak

Jak to zdjąć?

Polecane posty

ptak    0

Cześć. Jak zdjąć ten wieszak z wałka? Czy ktoś miał podobny problem? Chodzi o to, że ten wieszak jest zapieczony, męczę się z tym gównem ale nie mogę dać rady i nie mam pomysłu co z tym zrobić.Może nawalić tam nafty? Czy znacie jakieś dobre sposoby żeby to zdjąć?

post-62286-0-39874800-1377364518_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Powiem Ci tak, u mnie były już dwa podejścia żeby to zdjąć i nie udało się.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

W jednym egzemplarzu zdejmowaliśmy kilka lat temu i zeszło ręką, ale dziś już by nie zeszło pewnie.

Jedyne sensowne wyjście to palnik gazowy i grzać


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptak    0

Też z ojcem gadaliśmy żeby tak zrobić jak nie pójdzie inaczej ale czy to musi być taki do cięcia czy takim dekarskim też da radę podgrzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Raczej dekarski, Acetylenem to można zniczczyć, albo w ostateczności pociąć


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Te grzanie to też takie nadciągane, przegrzejesz to się rozhartuje i będzie kruche...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak chcesz grzać to na własne ryzyko pożaru lub pęknięcia ramienia żeliwnego od nagłej temperatury. Mogę tylko podpowiedzieć, że najzgrabniej zrobisz to palnikiem do lutowania bo ma mini dysze i opanujesz płomień nie niszcząc w koło niczego tak rozlegle. A próbowałeś popsikać WD40 dobrze, poczekać i przez drewko delikatnie młotkiem pukać od lewej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Zaprzyj lewarek za koło i rozkręcaj to wypchnie wałek z ramienia. Ale swoją drogą tak dohodować by nie było farby i sama rdza to jest szczyt.

 

Zaprzyj lewarek za koło i rozkręcaj to wypchnie wałek z ramienia. Ale swoją drogą tak dohodować by nie było farby i sama rdza to jest szczyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Proponował bym nawiercić w ramieniu dwa otwory 6,5 mm na przeciw siebie, nagwintować na M8 , dopasować odpowiednio gruby płaskownik z otworem po środku i go przykręcić śrubkami twardości 8.8. Po podłożeniu pod płaskownik nakrętki i wkręcaniu w nią śruby ( przynajmniej M12) powstaje nam ściągacz o dużej sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptak    0

Ale swoją drogą tak dohodować by nie było farby i sama rdza to jest szczyt.

To kurz i zaschnięte błoto, nie rdza. Wczoraj byłem na polu i jak by nie patrzeć traktor na polu się brudzi, a ramiona są w paru miejscach podrapane.Wiesz, ciągnik ma 23 lata więc nie ma się co dziwić, że farba zlazła w niektórych miejscach.

Edytowano przez ptak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

ja u siebie podgrzałem i załozyłem sciągacz i zeszło i nic sie nie stało pózniej oczysciłem i schodzi ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Najprędzej podgrzać. I żadnym palnikiem na propan bo będzie to grzał pół dnia i rozgrzewa całość. Palnik na acetylen, szybka akcja tak by rozgrzać tylko samo ramię a jak najmniej wała i zdjąć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2    0

no tu bedzie miał problem z tym a najlepie bedzie jak rozbierze druga polowe i wtedy całosc wyjmiesz wałęk z wieszakiem lub probuj to przebic na druga stronee....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam dopasuj jakiś ściągacz lub dorób jak wyżej koledzy proponowali i wówczas nie ma cudów musi to zejść najlepsze rozwiązanie moim zdaniem :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Olik
      ...A mianowicie chciałbym zdjąć blokadę predkości w DF k100 bo pełną prędkość (45 km/h) uzyskuje on przy 1900 obr/min a przy 2400 obr/min rozwijał by on zawrotne 50 km/h.
      Gdzie się z tym udać?? A może ktoś zna sposób na samodzielne podjęcie się tej czynności?? Proszę o podpowiedzi, może ktoś już to robił??

      PS: Chce to zdjąć bo do najdalszego pola mam 30 km a zawsze 5 km/h to trochę szybciej

      Z góry dziekuje za podpowiedzi





    • Przez dawid464
      witam jak w temacie jak zdjąć koło od pasowe od bębna młucącego
      proszę o pomoc bo jestem w czarnej d..pie

    • Przez newmlody
      Witam,odjechało mi koło ze zwolnicą i nie mogę zdjąć pokrywy prawej,z tego co wiem powinno to zejść bez problemu a to nie chce.
      Poniżej foty o co mi chodzi:
      http://www.abload.de/img/sam_2100a3st8.jpg
      http://www.abload.de/img/sam_2101aws7d.jpg
    • Przez RAFAELOS
      Witam. Ostatnio po wymianie łożysk i uszczelniacza w zwolnicy okazało się, że olej ucieka przez wałek napędowy, który wchodzi do zwolnicy. Jak zdjąć zwolnicę, ażeby wymienić uszczelniacz ?
    • Przez marcel9797
      Witam.Naprawiam w przyczepie hl 6011 hamulcebi niestety konieczna jest wymiana okladzin.Stad pytanie jak zdjąc bęben. Macie jakieś sposoby?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj