Zaloguj się, aby obserwować  
international856XL

ustawienie amazone D7 typ 25

Polecane posty

Ksawery    57

gdzieś w okolicach 7 trzeba ustawić i próbę robić kręconą zawsze, no i przestaw aparat wysiewający na drobne, i już tam żadnej filozofii nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Fakt ja mam typ 30, ale reszta pewnie ta sama. Dźwignia z lewej na 1, okienka na 3/4, wysiew ustawiony na 11, kółka wysiewające na drobnonasienne. Próba kręcona wychodzi na 3,6kg , ale znając życie pewnie się zakręci pod 4kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

musisz się przyzwyczaić to tego, że w zależności czy olej ciepły w skrzyni czy zimny to rożnie sieje

może tak wyjść, jak ja robię próbę kręconą na rzepak i wyjdzie np 3,3 kg to zawsze wysieje około 0,2 kg mniej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

w amazone d7 2.5m na prubie kreconej 20 obrotow kolem to jest 1 ar czy 15 obrotow kolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Zależy jakie masz koła. Zmierz obwód koła, pomnóż razy szerokość siewnika i już będziesz wiedział ile jednym obrotem zasiejesz metrów kw. Następnie 100m2 podziel przez wynik i wyjdzie ci ile obrotów musisz zrobić aby zasiać jeden ar. dodaj jeszcze 5% na poślizg i już masz wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Buszido007
      Witam.
      Posiadam siewnik Amazone D7 Typ 25 "Special" z 17 redlicami i mam kilka pytań.
       
      1. Jak poprawnie ustawić znaczniki w tym siewniku? Siewnik będzie współpracował z Ursusem c330M.
       
      Znalazłem taki wzór na forum :
       
      Zl = Zp = [ Sps / 2 - A/2] + m = (Sps + A) /2 + m [m]   Zl - długość znacznika lewego Zp -długość znacznika prawego Sps -szerokość pasa siewnika (odległość między skrajnymi redlicami siewnika [m]) A - Rozstaw przednich kół ciągnika m - szerokość jednego międzyrzędzia [m]   a jeżeli chcesz prowadzić siewnik tylko jedną stroną np kołem prawym lub lewym to wzór jest taki   Zp = (Sps - A) / 2 + m lub to samo tylko zamiast Zp dajesz Zl    Czy jest on poprawny?   Od którego miejsca mierzymy długość znacznika?   2. Jak poprawnie obliczyć rozstaw redlic w siewniku? Czy wystarczy zmierzyć odległość między skrajnymi redlicami i podzielić przez ich ilość czy jest na to inny wzór?   Przepraszam że tyle pytań, ale nie miałem do czynienia wcześniej z tego typu maszyną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj