Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomek2213

Tomek2213

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 17:59

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych Witam. Chciałbym się was poradzić a mianowicie chodzi mi o to co waszym zdaiem jest lepsze. kiedyś ojciec zrobił kiszonkę z owsa w bele i krowy dawały mleko na niej jak głupie bez żadnych pasz uzupełniających i mąki. i własie się zastanawiam czy nie lepiej siać owies i kosić go w kiszonkę i po zbiorze znowu wsiać i na jesieni drugi pokos zebrać dodam że zasiałbym bym około 3,5 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych Dzisiaj, 01:50
  •  

#2 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 09:51

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych Jeśli masz full objętościowych, kisoznkę z qq, sianokiszonkę, siano, słomę to zbieraj ten owies na ziarno. Jeśli cienko z tymi paszami to koś i zakiszaj, treściwa to tylko dodatek.

#3 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 24 sierpień 2013 - 09:55

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych Krowa jest przeżuwaczem i musi mieć koniecznie paszę objętościową jak wspomniał kolega wyżej a jeśli faktycznie masz dosyć kiszonek to lepiej im posypać treściwą to na pewno da ci jakiś efekt ;P

#4 Share pawelllll

pawelllll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 21:18

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych pawel czyli.uwazasz.ze bez sruty ze zboZa da rade tak. Tylko kuku i siano ?

#5 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 25 sierpień 2013 - 08:32

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych Wszystko da radę. Tylko z jakim efektem końcowym.

#6 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 09:51

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych Słuchajcie a jak prawidłowo to zrobić by proces był udany?. Chodzi mi po jakim czasie od skoszenia się roluje miesznakę lub owiec na kiszonkę by była smaczna i dobrze zakiszona, czy dodaje się jakąś chemie typu nawozy przy siewie i po, lub może jakieś inne środki i ile czasu balot musi dojrzewać by był już gotowy do spożycia?. Bo też jak autor chcę zrobić w nowym roku to, gdyż mam mało łąk a mam dodatkowy kawałek pola na to i naprzemian z suchym siankiem bym dawał plus śruta z witaminami. Dięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 10:05

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych Panowie wystarczy w wyszukiwarkę na forum wpisać "kiszonka GPS" i zaznaczyć że ma szukać w treści. Wyskakuje sporo tematów, powodzenia w szukaniu.

Edytowany przez agromatik, 25 sierpień 2013 - 10:11.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 11:36

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych Ja kosiłem owies wieczorem a na drugi dzień po południu zbierałem. I najlepiej jakbyś to kiszonkę zrobił w bele i postawił na bele z trawy. Bo jak położysz bele ze zboża bezpośrednio na ziemię to myszy się wkradno

#9 Share Tomek2213

Tomek2213

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 12:09

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych U mnie z sianokiszonką jst problem dużo nie mam ale za to posiadam wystarczająco kukurydzy, uprawiam tylko owies jakiś 3,5 ha i miołe na mąkę. w przyszłym sezonie będę miał sianokiszonkę i kukurydzę wystarczająco dla obsady i mysałem żeby owies kosić na kiszonkę i podwaćrano po dojeniu sianokiszonkę póżniej około południa kiszonkę z owsa i na wieczór kukurydzę plus paszę treściwą. Moim zdaniem takim zestawem wiecej wyciągne z krów niż jak mam dawać sianokiszonkę i kukurydzę plus mąka z owsa i paszę treściwą.
"Risto,, mój ojciec kosił wieczorem i na drugi dzień po południu belował i wyszła dardzo dobra kiszonka krowy dawały mleko jak głupie po tej kiszonce bez żadnych pasz treściwych i mąki ze zboża.

#10 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:34

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych Mówicie myszy się wkradną i mus wyżej. A ja szału już dostaje co roku bo mi koty szatkują wszystkie balotry z sianokiszonką od dołu do góry a układam 3y i kasa tylko leci na folie naprawcze a ja niemoge dopaść ich bo ciągnie je tam z całej wsi chyba i to w tedy jak mnie nie ma i zawsze od strony sąsiada bardziej i zarazem od strony zacienionej, wilgotnej bo od słonecznej mniej to robią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:56

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych @Risto kup podchloryn sodu (np.Domestos) rozrób z wodą i ręcznym opryskiwaczem popryskaj, co jakiś czas, wokół pampersów. Powinny przestać nawiedzać składowisko.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"