Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwne stukanie w przednim kole renault.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 20:48

Dziwne stukanie w przednim kole renault. Witam wszystkich. Przeszukałem całe agrofoto i nie znalazłem nic o moim problemie. A mianowicie: gdy założę jakiś ciężki sprzęt np. pług czy agregat i jadę po szosie słyszę takie jakby zgrzytanie w kole też to się pojawia przy skręcaniu. Jak jadę samym ciągnikiem takiego zgrzytu nie ma, tylko przy dużym obciążeniu jak przód zaczyna lekko podrywać pojawia się ten nieprzyjemny zgrzyt. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :).

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwne stukanie w przednim kole renault. Dzisiaj, 18:46
  •  

#2 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 23:24

Dziwne stukanie w przednim kole renault. kolego to mogą byc lozyska na zwrotnicy lub tez przegub sie sypie sprawdz czy nie ma luzu podważ czyms i sprobuj poryszac gora dol... ale to jest takie "pyk pyk" przy skrecaniu czy tak jakby lozysko sie zacieralo (ciagly zgrzyt)??
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#3 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 21:50

Dziwne stukanie w przednim kole renault. Dzisiaj bardziej posłuchałem tego zgrzytu i to jest tak ; kiedy zaczyna mi lekko podrywać przód to słychać wtedy takie ciągłe zgrzytanie nie ważne czy jadę prosto czy skręcam.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 24 sierpień 2013 - 15:10

Dziwne stukanie w przednim kole renault. Sprawdź czy ta gwiazda na feldze jest dobrze dokrecona. Mi też czasami coś strzelało w przednim kole i okazało się że śruby się popuściły

#5 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 22:53

Dziwne stukanie w przednim kole renault. sprawdz te szpilki tak jak kolega wyżej pisze... nie wiem co to może być wg mnie to łożysko podnieś na lewarku i zobacz czy nie ma luzu i odkręć dekiel zajrzyj do środka jak tam jest może coś nie tak z zębatkami
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 23:27

Dziwne stukanie w przednim kole renault. sprawdż stan tulei na wachaczu przedniego mostu te dwie duże pod silnikiem bo jak są w bardzo złym stanie to podczas podrywania przodu zmienia się kąt przedniego mostu (wałka atakującego ) względem wału napędzającego i na tulejce łączącej wałek atakujący z wałem napędowym mogą być nadmierne luzy i niszczy to frezy na tych wałkach a nawet jest przyczyną pękania wałka atakującego i te zgrzyty mogą dochodzić właśnie z tej tulejki z frezami łączącej przedni napęd