Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowy do Zetora 7011

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kenu84

Kenu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 19:24

Agregat uprawowy do Zetora 7011 Witam

Mam pytanko: jaki agregat kupić do uprawy przedsiewnej? Mój ciągnik to Zetor 7011 - 66 KM.

Ziemia 2 klasa, chociaż zdarzają się kawałki lekko gliniaste.

Myślałem o takim http://maszyny-rolni...rawowy#Agregaty o szerokości 2,7 metra. Sprzedawca zastrzelił mnie pytaniem czy chce pazury redlicowe czy sprężynowe.

Jaka firme polecacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowy do Zetora 7011 Dzisiaj, 19:23
  •  

#2 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 21:04

Agregat uprawowy do Zetora 7011 Tam masz taką ładną tabelkę co do szerokości roboczej.
Nie wiem czy nawet 2,5 m nie bd za szeroki, bo jak nie to 2,1 m, a takie to już ludzie c-360 ciągają.

#3 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 21 sierpień 2013 - 21:31

Agregat uprawowy do Zetora 7011 .Myśle że 2.5 m to jest optymalny agregat

#4 Share Kenu84

Kenu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 03:41

Agregat uprawowy do Zetora 7011 Pazury redlicowe czy sprężynowe?

#5 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 13:33

Agregat uprawowy do Zetora 7011 Do takiego zetora 2,5m i większego nie trzeba ( lepiej szybciej pojechać to lepiej uprawi niż mieć o 30 cm szerszy a męczyć siebie i ciągnik w polu). Zęby takie czy taki i tak zbrylonej i zaschniętej gliny nie rozbiją ( tu tylko aktywny pomoże). Ja bym brał na zwykłych zębach redlicowych z wałkami możliwie jak nawiększej średnicy i na docisku ( np. http://www.dziekan-m...e.pl/heros.html tylko może innego producenta bo jakość nie jest najwyższa ale u mnie taki pracuje już ładnych parę lat i jak narazie jest w całości:))

#6 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 22 sierpień 2013 - 18:01

Agregat uprawowy do Zetora 7011 lepiej weź 2.5metra z WAŁEM Z PRZODU.
50% rozbijania brył to wał z przodu, ja jak narazie pozyczam od sąsiadów rózne ale najlepiej idzie z wałem z przodu

#7 Share rolnik99wlkp

rolnik99wlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 październik 2013 - 22:04

Agregat uprawowy do Zetora 7011 witam jaki agregat do zetor 6211 bo mialem 60-tke i mialem przy niej zwykly 2m chodzi mi najlepiej o jakis ciagany i szeroki
Dublowanie tematów. Połączone

Edytowany przez danielhaker, 14 październik 2013 - 22:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mattheoo

mattheoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 październik 2013 - 20:17

Agregat uprawowy do Zetora 7011 kolega szzerokiego agregatu nie dasz do tego zetorka maks zaczepiany to 2.80 m ja mam takiego do mojego 7211 i w sam raz a jesli chcesz szerszy to musisz coś wymyślic na bronie ale wiesz jak brona to to już mało kto nazwie agregatem innymi slowy jak masz lekie ziemie to może być agregat na bronie a jak cięższe lepiej juz na cienkich łyżkach pozdrawiam

#9 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 14 październik 2013 - 21:06

Agregat uprawowy do Zetora 7011 Agregat o szerokości 2,5m powinien być odpowiedni. Aby efekty jego uprawy były dobre musisz jechać na trzecim biegu. Ja do C-360 mam 2,1 Bometu i na świeżej orce pod górkę 3 biegiem ma ciężko.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#10 Share rolnik99wlkp

rolnik99wlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 październik 2013 - 21:10

Agregat uprawowy do Zetora 7011 dzięki za rade ale hodzi mi o cos nakolach ciaganego naprzykald tyle ze bez siewnika ktos je produkuje fabrycznie film nie jest moja wlasnoscia i nie roszcze sobie do niego zadnych praw

#11 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 14 październik 2013 - 21:58

Agregat uprawowy do Zetora 7011 Są fabryczne ciągane ale mniejszych jak 6-8m to nie widziałem. Czemu chcesz ciągany koniecznie?

#12 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 15 październik 2013 - 08:05

Agregat uprawowy do Zetora 7011 A jakie masz pola? Zobacz jak niewygodny jest przy nawrotach.
Ten agregat z filmu jest po to aby był jako uprawowo-siewny do ciągnika bez przodu - za lekki przód przy zawieszanym uprawowo-siewnym 2,7m.
Takie agregaty robi się dużej szerokości, tak jak kolega wyżej pisał, do dużej mocy ciągników i na duży areał.
Jak masz zetora 60KM to bez przesady ale cudów nie uciągniesz, max 2,5m choć nie wiem jakie masz ziemie bo może i mniej.

#13 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 15 październik 2013 - 18:03

Agregat uprawowy do Zetora 7011 @mattheoo a właśnie że sie mylisz ;) Brona ciężka z wałkami to super sprawa na ciężkie ziemie ;) Ja mam 3m i w tym roku z przymusu musiałem robić 60-tką i ładnie szło na 3. chociaż czasami było ciężko. Zazwyczaj chodzi z Fordem bo większa prędkość i lepsza jakość uprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 15 październik 2013 - 18:46

Agregat uprawowy do Zetora 7011 Już pisałem w jakimś temacie że na ziemie ciężkie to typowe agregaty z zębami redlicowymi nie koniecznie dobrze uprawią. Jak kiepsko się orze ( dużo brył ) to tylko i wyłącznie ciężka brona lub agregat aktywny. Ciężka brona z wałkami na wiosnę to super sprawa, uprawia pięknie ciężkie gliniaste ziemie które górną warstwa rozsypują się w proch. Bardzo fajnie się tą broną robi ponieważ można zrobić dużo płycej niż agregatem z zębami redlicowymi nie mówiąc o talerzowym. Wiadomo że pod zboża jare robi się płytką uprawę no i lepiej wilgoć zachowa. To samo dotyczy upraw pod siew ozimych, po orce jak ziemia zaczyna podsychać to bronowanie bardzo dużo rozbija brył, żaden agregat bierny tak nie zrobi jak brona, później chodzimy agregatem ale tylko dlatego że nie mam takiej brony z wałkami ( mogę pożyczyć ale jest mała i do małego ferdka jest ok ale do większego to szkoda paliwa i czasu). Jeśli ładnie się wyorze to tylko agregat i siew.