Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągnik za niewielka kwotę

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kowalex2

Kowalex2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 20:52

ciągnik za niewielka kwotę razor275 czyli jednak da się jakoś żyć z tym jedno stopniowym sprzęgłem. To dobrze. Tylko jaki moment mam wyczuć? Rozpędzam kosiarke na luzie gdy już rozpędziłem to wbijam bieg i jadę tak? W rusku rewers? Hmmm możecie coś więcej powiedzieć na ten temat? Właśnie słyszałem o tym dociązaniu fajna sprawa bo mało który ciągnik ma a w lesie przydatna. Ja widziałem wszystkie władki z hakiem
michal009 a czym różni się wersja A od zwykłego władzia?
gaciu98 tak właśnie sześciesiątka jest ekonomiczna ale raczej tylko w ciężkich pracach :)
Marcin349 tak wiem jak się pracuje c330 bo takim pracowałem zawsze więc przeważnie na 4 chociaż da się też kilka prac wykonywać na 5 :). Uciąg to oba ciągniki mają taki sam różnica była by gdyby jeden miał napęd. Hydraulika w ursusie tak jak wspomniałeś jest schowana ale nie cieknie za to we władku jest na wierzchu i jest super dostęp ale strasznie to cieknie :/. We władku wysoko jest ta kierownicą strasznie i pewnie ręce bolą. A czego jumz ma coś komplikowane?
lukasz222 no właśnie dalszy sąsiad ma władka i ciąga pług 2 skibowy na jakiś mniejszych odkładniach i wtedy jeździ na 4 biegu
Niuniek1996 a tam władek to też ciągnik tylko że on jest przeznaczony bardziej do sadu i do różnych upraw. Zawsze lepszy taki ciągnik niż koń lub prosić sąsiada i czekać 2 tygodnie ciekawa propozycja jeśli chodzi o c360 z ogłoszenia tylko trzeba by było poprawić kabinę a opony jeszcze że 2 sezony by wytrzymały
nowaczek96 wiesz co do ciągnika nie każdemu może odpowiadać akurat ursus c355/60 chociaż jeszcze będzie możliwość wzięcia od wujka 3 ha tylko że to same łąki pod lasem :/
Adam224360 co do maszyn to mam tak: kopaczke konna pług 3 skibowy z odkręconym jednym korpusem który posiadam brony konne ale przerobie je na ciągnikowe. Mały wóz na 16 siewnik konny i to by było tyle resztę zawsze pozyczałem od rodziny
Dziękuję wam wszystkim za zainteresowaniem tym tematem i czekam na kolejne pomocne odpowiedzi :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągnik za niewielka kwotę Dzisiaj, 13:12
  •  

#22 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2401 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 21:09

ciągnik za niewielka kwotę Bierz c 355/60.Władek też dobry sprzęt ale jak masz się w razie ,,W" rozwijać to niech będzie mocniejszy.Posiadam oba te sprzęty które obrabiają 20 ha a przedtem sam Władek ale na nie które kawałki z gliną to się bidok pocił.Wiec morał taki lepiej mieć zapas mocy za te same pieniądze niż ciągnik słabszy katować.

#23 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1663 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 22 sierpień 2013 - 21:13

ciągnik za niewielka kwotę Wujek władkiem obsługiwał bez problemu kosiarkę i prasę, więc sprzęgło da się opracować. Z tym wałkiem to dobrze rozumiesz, zanim wbijesz bieg to maszyna nieznacznie zejdzie z obrotów. A rewers jest ale nie we wszystkich. To dość duże ułatwienie bo przy jednej dźwigni musisz na niej zmieniać między biegami wstecznymi i do przodu oraz między I a II ustawieniem skrzyni. Wersja A czy A2 to zdaje się nieznacznie więcej mocy i pewne usprawnienia, ale czy wielka różnica to już kwestia dyskusyjna.
60tke raczej bym Ci odradzał, bo to nie ciągnik na ten areał, poza tym spali dwa razy tyle co 30tka a zrobi niewiele mniej. 60tka ma od 30tki 500kg więcej a prawie dwa razy tyle koni, więc nie oszukujmy się, ale to ciągnik niewypał, powie Ci to każdy kto przesiadł się z niej na inny. To traktor dla kogoś kto chce ogłuchnąć i poobijać tyłek. Polakom udała się jedynie 30tka i 80tka z czeską pomocą.

Edytowany przez lukasz222, 22 sierpień 2013 - 21:30.

#24 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 22 sierpień 2013 - 21:34

ciągnik za niewielka kwotę mam c355 i uwierz że jak jej wleje pełny zbiornik to zapominam o tankowaniu a szczególnie gdy tak jak u mnie pracuje tylko i wyłącznie w lekkich pracach. A weź teraz ciągnij przyczepę C330/T25 a tą C360... Moim zdaniem to świetny ciągnik i nie myślcie że jestem zachłyśnięty że oo 60-tka super ciągnik, bo są lepsze ale wszystko zależy od pieniędzy a jak kolego planuje wydać 10tys to najlepszym rozwiązaniem jest Ursus C360/4011/355, bo 3P to raczej nie kupi za te pieniądze.

#25 Share Kowalex2

Kowalex2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 21:44

ciągnik za niewielka kwotę no wiecie gdybym miał dużo kasy to nie bawił bym się w takie ciągniki tylko kupił bym np ursusa 3514 czy coś podobnego i problem z głowy. Ale niestety pieniędzy jest mało i każdy orze jak może byle by u siebie zrobić czymś zawsze to taniej wychodzi a z biegiem lat maszyna się odrobi :). Ursus c360 nie jest zły chociaż kumpel kupił jakiegoś sama tzn taka marka a nie samoróbka całkiem fajny ciągnik tylko że kupił go za 17 tys. Trudno jeszcze na gwałt nam ciągnik nie potrzebny ale raczej kupimy go w tym roku a jak nie to za może na zimę zawita u nas jakąś samoróbka do odśnieżania bo trochę tego mam

#26 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 21:47

ciągnik za niewielka kwotę @lukas222 co do Ursusa C385 to nie zachwalał bym aż tak bardzo, jest dobry ale znacznie lepsze są modele z ciężkiej serii z silnikami 6-cio cylindrowymi może nigdy nie miałeś z nimi większego doświadczenia ale tak to już bywa, każdy mówi o 6cyl dużo spali a w pracy wychodzi że w cale nie tak dużo do tego co jest zrobione w polu. Gdzieś nawet czytałem że był Ursus 1222 i 912 i dostały 10ha pola na pół do zaorania, zostały z tego wyciągnięte wnioski że na jeden ha 1222 zużył tyle paliwa co 912 tylko zrobił to szybciej nie pamiętam ile więc nie chce skłamać ale nie chodziło o parę minut.. Tak samo możemy porównać 30-tke i 60-tke, jak zauważyłeś 30-tka jest tylko 500kg lżejsza od 60-tki nie wiem czy na pewno nigdy nie sprawdzałem... I teraz powiem tylko tyle 30 jest troszkę przyduża na swoją moc. Przepraszam że troszkę odbiegłem od tematu ale musiałem napisać to o co sądzę na ten temat, i oczywiście pozdrawiam ;)

#27 Share Kowalex2

Kowalex2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 21:47

ciągnik za niewielka kwotę nowaczek96 bardzo u ciebie wyje tył? Podobno w c355 tak nie wyja? :)

#28 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 21:48

ciągnik za niewielka kwotę Z tym, ze C-355 ciężko dostać a 4011 to materiał na szrot albo w najlepszym wypadku do przerobienia podzespołów na 360 z braku części. A kolega nie ma ani porządnych maszyn ani tez tej przyczepy o której mówisz. Z czym ta 60tka ma chodzić? I to przy 5ha? Władek mało spali i na biede podepniesz do niego bez żalu byle jakie maszyny.
@nowaczek96 30tka nie jest przyduża tylko 60tka za lekka. Niektóre 914 podchodziły pod 6 ton i są to ciągniki dobre do wszystkiego bo uciąg jest odpowiedni. 60tka nawet nie ma 3t. Patrząc na to jakie mogłaby mieć osiągi to jest to lebioda jak niektóre nowe ciągnik, które bez dociążenia stają bezradnie w miejscu przy maszynach które powinny dać radę obsłużyć. 6cio cylindrówki to juz inna bajka i wiem o czym mówisz, ale raczej nie ma tu porównania do sytuacji 330 - 360

Edytowany przez lukasz222, 22 sierpień 2013 - 21:53.

#29 Share Niuniek1996

Niuniek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 07:39

ciągnik za niewielka kwotę Sam piszesz że może dojdą Ci 3ha łąk, i weź tu teraz koś to władkiem, nie dosyć że sprzęgło jednego stopnia to Ci się będzie grzał jak cho**ra, wiem bo sąsiad ma i go przeklina jak tylko może, do lasu też się nie nadaje bo strasznie ruskie są wywrotne :)
Z czasem mogą Ci dojść kolejne hektary i co wtedy jeśli ten cudowny T-25 nie podoła im ?? :D
Bierz C-360 będziesz miał dobry mocny ciągnik który Ci dużo nie spali tak jak inni piszą :) Tuz można spokojnie zakładać nic Ci się nie złamie i nie pognie :)

#30 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 23 sierpień 2013 - 07:44

ciągnik za niewielka kwotę Ehh Niuniek ale bzdety wypisujesz na temat t25 :)
C360 też nie byłby zły jedyne co może odstraszać w tym ciągniku to nijaki "komfort" w kabinie.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 23 sierpień 2013 - 08:39

ciągnik za niewielka kwotę Z T-25 to wersja A to taka zmodernizowana chyba była, jak w C-330 wersja M.

Ja bym dołożył ile mogę i kupił C360 ale 3P. Znajomy opowiadał mi, że ma u teścia 360, a w domu ma C-360 3P. Przyprowadził go do domu i pojechali z ojcem orać pole na dwa sprzęty. Po kilku godzinach orki w C-360 brakło paliwa, a w 3P było jeszcze pół zbiornika. Mówił, że w ciągnięciu 2 przyczep z burakami 3P jest słabiutki a zwykła 60 daje jakoś radę.

Drugi przypadek. Brak cioteczny ma 330, 360 a teraz kupił jaką renówkę 55KM i mówił że 360 idzie do sprzedania. Uprawiał agregatem kawałek pola taki sam 360 spaliła około 25 litry, a renówka 15.

Co do spalania to jeszcze można podawać wiele takich historii, a prawda jest taka, że jak dbasz, tak masz. Widzę, to na swoim przykładzie. Mam C-330M i jak zrobiłem ustawianie wtrysków (niby taka błahostka) to spalanie spadło mi o około 1/3.

Kolejne pytanie, to czy pracujesz, czy tylko pole? Bo jak pracujesz to większy sprzęt, żeby zrobić wszystko szybciej, jak masz multum czasu to możesz i mniejszy, ale ja w obu przypadkach zdecydował bym się na większy (w granicach rozsądku) ciągnik.

#32 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 09:43

ciągnik za niewielka kwotę @kowalex2 Wyje ale głównie na 5 tylko ale ten typ już tak ma ;P
@lukas222 nie wiem która 914 waży te 6t... uśmiałem się troszkę, mój 16245 waży niespełna 7 ;D Ale nie myślę że nie ma większego sensu nad dalszą dyskusje bo to nie to miejsce i nie ten temat ;D Jak chcesz możemy o tym podyskutować na priv ;)

#33 Share misio3p

misio3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 10:13

ciągnik za niewielka kwotę Nie bierz 3p. Większość wystawionych na sprzedaż ma skatowane silniki, więc na wstępie musiałbyś wpakować ze 4 koła w remont.
Poza tym 3p to ciągnik który nadaje się do lekkich prac typu kosiarka, rozsiewacz nawozu. Do orki ten ciągnik się całkowicie nie sprawdza, ma zawsze ciężko...
A i nie patrz na 3peki @ursus16, które są katowane, a "poloczki" się podniecają czego to nie zrobi "polska maszyna"
Dodany obrazek

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH :lol:

Ja rozglądałbym się za Zetorami, jakość wykonania i użytych materiałów bije ursusa na głowę, kilka znalazłem na alledrogo, w cenie "szyśćdziesiątki"

http://allegro.pl/ze...3461614440.html <---- oryginał, ja byłbym jak najbardziej na tak! :)
http://allegro.pl/ze...3464704637.html <--- ten pomalowany kiepską, tanią i nietrwałą olejną
http://otomoto.pl/ze...55-A343958.html
http://otomoto.pl/ze...124.html��<---- ładny tylko chyba trochę przysłaby, 30 km :)
http://otomoto.pl/ze...ne-A346761.html
http://otomoto.pl/ze...al-A337266.html

Pozdrawiam :)

Edytowany przez misio3p, 23 sierpień 2013 - 10:20.

24 VII 2008r. - 24 VII 2016r. - osiem lat na AgroFoto ;)

#34 Share Admiral150

Admiral150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 12:19

ciągnik za niewielka kwotę kupuj c330 lub c360 3p bez kabinki do lasu idealne ;d sam mam to wiem :D swoje zrobi a też nie pali dużo :)

#35 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 23 sierpień 2013 - 13:01

ciągnik za niewielka kwotę Nie wiem kolego z jakiej części podkarpacia jesteś, ale w Jaśle jest 3p do sprzedania w miare rozsądnych pieniądzach.
http://tablica.pl/of...ze-ID34SOb.html
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#36 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 13:51

ciągnik za niewielka kwotę Ja polecam coś innego zetor 3011 większy od c-330 mniejszy od c-360 3 cylindry mniej spali i zrobi co ma zrobić przy okazji ceny są dość przyzwoite.

#37 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 17:40

ciągnik za niewielka kwotę @nowaczek96 nie napisałem że ważyła tylko ze podchodziła pod 6 ton, z full wypasowym, ze tak to ujmę, obciążeniem spokojnie osiągały ponad 5t. Wersje z 6-cylindorwym silnikiem też jak ktoś chciał to dowalił im masy. Pod tym względem ciężkie Ursusy i Zetory były dobre. Ja już w temacie swoje powiedziałem, walczyć z nikim nie zamierzam bo to nie moja decyzja i pieniądze, ale starej 60tki na pewno nigdy bym nie kupował przy tym co dziś rynek oferuje

#38 Share Tomek2213

Tomek2213

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 17:47

ciągnik za niewielka kwotę Witam. posiadam c-328 jako pomocniczy. Na oś nie narzekam nie mam z nią żadnych problemów.dolny zaczep ojciec dorobił sam, dorobić to nie problem. materiał spawrka i masz zaczep. na udźwig podnośnika nie narzekam nowa pompa i belkę sianokiszonki podnosi bez problemu.Polecam nie drogi i dobry akurat wystarzający na twóju areał ;)

#39 Share WEBESTO

WEBESTO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 21:46

ciągnik za niewielka kwotę ja poleciłbym c-360 c-355 a nie c-330 mam każdy z tych ciągników i tobie poleciłbym c-355 nie będzie za duża na twój areał
PS.moje 1224 u poprzedniego właściciela pracowało na areale 10ha, więc c-360 na 5ha to będzie dobre rozwiązanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2401 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 21:47

ciągnik za niewielka kwotę lukasz222@ właśnie orałem swoją c 355 dzisiaj 12 godzin od 8 rano do 21 i spaliła 55 litrów wiec powiedz ile więcej spaliła od c 330 skoro ją tak ganisz.Tylko o sprzęt trzeba dbać a nie tylko lać i jechać a porządnego remontu to nie ma kto zrobić i wszystko dobrze po ustawiać zawory kont wtrysku wtryski po 10 lat chodzą i nie ma kto sprawdzić czy nie leją a potem bidolić że dużo pali.

Dodaj odpowiedź