Polecane posty

nowaczek96    3

@lukas222 co do Ursusa C385 to nie zachwalał bym aż tak bardzo, jest dobry ale znacznie lepsze są modele z ciężkiej serii z silnikami 6-cio cylindrowymi może nigdy nie miałeś z nimi większego doświadczenia ale tak to już bywa, każdy mówi o 6cyl dużo spali a w pracy wychodzi że w cale nie tak dużo do tego co jest zrobione w polu. Gdzieś nawet czytałem że był Ursus 1222 i 912 i dostały 10ha pola na pół do zaorania, zostały z tego wyciągnięte wnioski że na jeden ha 1222 zużył tyle paliwa co 912 tylko zrobił to szybciej nie pamiętam ile więc nie chce skłamać ale nie chodziło o parę minut.. Tak samo możemy porównać 30-tke i 60-tke, jak zauważyłeś 30-tka jest tylko 500kg lżejsza od 60-tki nie wiem czy na pewno nigdy nie sprawdzałem... I teraz powiem tylko tyle 30 jest troszkę przyduża na swoją moc. Przepraszam że troszkę odbiegłem od tematu ale musiałem napisać to o co sądzę na ten temat, i oczywiście pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Z tym, ze C-355 ciężko dostać a 4011 to materiał na szrot albo w najlepszym wypadku do przerobienia podzespołów na 360 z braku części. A kolega nie ma ani porządnych maszyn ani tez tej przyczepy o której mówisz. Z czym ta 60tka ma chodzić? I to przy 5ha? Władek mało spali i na biede podepniesz do niego bez żalu byle jakie maszyny.

@nowaczek96 30tka nie jest przyduża tylko 60tka za lekka. Niektóre 914 podchodziły pod 6 ton i są to ciągniki dobre do wszystkiego bo uciąg jest odpowiedni. 60tka nawet nie ma 3t. Patrząc na to jakie mogłaby mieć osiągi to jest to lebioda jak niektóre nowe ciągnik, które bez dociążenia stają bezradnie w miejscu przy maszynach które powinny dać radę obsłużyć. 6cio cylindrówki to juz inna bajka i wiem o czym mówisz, ale raczej nie ma tu porównania do sytuacji 330 - 360

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niuniek1996    9

Sam piszesz że może dojdą Ci 3ha łąk, i weź tu teraz koś to władkiem, nie dosyć że sprzęgło jednego stopnia to Ci się będzie grzał jak cho**ra, wiem bo sąsiad ma i go przeklina jak tylko może, do lasu też się nie nadaje bo strasznie ruskie są wywrotne :)

Z czasem mogą Ci dojść kolejne hektary i co wtedy jeśli ten cudowny T-25 nie podoła im ?? :D

Bierz C-360 będziesz miał dobry mocny ciągnik który Ci dużo nie spali tak jak inni piszą :) Tuz można spokojnie zakładać nic Ci się nie złamie i nie pognie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ehh Niuniek ale bzdety wypisujesz na temat t25 :)

C360 też nie byłby zły jedyne co może odstraszać w tym ciągniku to nijaki "komfort" w kabinie.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Z T-25 to wersja A to taka zmodernizowana chyba była, jak w C-330 wersja M.

 

Ja bym dołożył ile mogę i kupił C360 ale 3P. Znajomy opowiadał mi, że ma u teścia 360, a w domu ma C-360 3P. Przyprowadził go do domu i pojechali z ojcem orać pole na dwa sprzęty. Po kilku godzinach orki w C-360 brakło paliwa, a w 3P było jeszcze pół zbiornika. Mówił, że w ciągnięciu 2 przyczep z burakami 3P jest słabiutki a zwykła 60 daje jakoś radę.

 

Drugi przypadek. Brak cioteczny ma 330, 360 a teraz kupił jaką renówkę 55KM i mówił że 360 idzie do sprzedania. Uprawiał agregatem kawałek pola taki sam 360 spaliła około 25 litry, a renówka 15.

 

Co do spalania to jeszcze można podawać wiele takich historii, a prawda jest taka, że jak dbasz, tak masz. Widzę, to na swoim przykładzie. Mam C-330M i jak zrobiłem ustawianie wtrysków (niby taka błahostka) to spalanie spadło mi o około 1/3.

 

Kolejne pytanie, to czy pracujesz, czy tylko pole? Bo jak pracujesz to większy sprzęt, żeby zrobić wszystko szybciej, jak masz multum czasu to możesz i mniejszy, ale ja w obu przypadkach zdecydował bym się na większy (w granicach rozsądku) ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

@kowalex2 Wyje ale głównie na 5 tylko ale ten typ już tak ma ;P

@lukas222 nie wiem która 914 waży te 6t... uśmiałem się troszkę, mój 16245 waży niespełna 7 ;D Ale nie myślę że nie ma większego sensu nad dalszą dyskusje bo to nie to miejsce i nie ten temat ;D Jak chcesz możemy o tym podyskutować na priv ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2139

Nie bierz 3p. Większość wystawionych na sprzedaż ma skatowane silniki, więc na wstępie musiałbyś wpakować ze 4 koła w remont.

Poza tym 3p to ciągnik który nadaje się do lekkich prac typu kosiarka, rozsiewacz nawozu. Do orki ten ciągnik się całkowicie nie sprawdza, ma zawsze ciężko...

A i nie patrz na 3peki @ursus16, które są katowane, a "poloczki" się podniecają czego to nie zrobi "polska maszyna"

7287303.jpg

 

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH :lol:

 

 

 

Ja rozglądałbym się za Zetorami, jakość wykonania i użytych materiałów bije ursusa na głowę, kilka znalazłem na alledrogo, w cenie "szyśćdziesiątki"

 

http://allegro.pl/ze...3461614440.html <---- oryginał, ja byłbym jak najbardziej na tak! :)

http://allegro.pl/ze...3464704637.html <--- ten pomalowany kiepską, tanią i nietrwałą olejną

http://otomoto.pl/ze...55-A343958.html

http://otomoto.pl/ze...124.html��<---- ładny tylko chyba trochę przysłaby, 30 km :)

http://otomoto.pl/ze...ne-A346761.html

http://otomoto.pl/ze...al-A337266.html

 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie wiem kolego z jakiej części podkarpacia jesteś, ale w Jaśle jest 3p do sprzedania w miare rozsądnych pieniądzach.

http://tablica.pl/oferta/ciagniki-rolnicze-ID34SOb.html


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Ja polecam coś innego zetor 3011 większy od c-330 mniejszy od c-360 3 cylindry mniej spali i zrobi co ma zrobić przy okazji ceny są dość przyzwoite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@nowaczek96 nie napisałem że ważyła tylko ze podchodziła pod 6 ton, z full wypasowym, ze tak to ujmę, obciążeniem spokojnie osiągały ponad 5t. Wersje z 6-cylindorwym silnikiem też jak ktoś chciał to dowalił im masy. Pod tym względem ciężkie Ursusy i Zetory były dobre. Ja już w temacie swoje powiedziałem, walczyć z nikim nie zamierzam bo to nie moja decyzja i pieniądze, ale starej 60tki na pewno nigdy bym nie kupował przy tym co dziś rynek oferuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

Witam. posiadam c-328 jako pomocniczy. Na oś nie narzekam nie mam z nią żadnych problemów.dolny zaczep ojciec dorobił sam, dorobić to nie problem. materiał spawrka i masz zaczep. na udźwig podnośnika nie narzekam nowa pompa i belkę sianokiszonki podnosi bez problemu.Polecam nie drogi i dobry akurat wystarzający na twóju areał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WEBESTO    7

ja poleciłbym c-360 c-355 a nie c-330 mam każdy z tych ciągników i tobie poleciłbym c-355 nie będzie za duża na twój areał

PS.moje 1224 u poprzedniego właściciela pracowało na areale 10ha, więc c-360 na 5ha to będzie dobre rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

lukasz222@ właśnie orałem swoją c 355 dzisiaj 12 godzin od 8 rano do 21 i spaliła 55 litrów wiec powiedz ile więcej spaliła od c 330 skoro ją tak ganisz.Tylko o sprzęt trzeba dbać a nie tylko lać i jechać a porządnego remontu to nie ma kto zrobić i wszystko dobrze po ustawiać zawory kont wtrysku wtryski po 10 lat chodzą i nie ma kto sprawdzić czy nie leją a potem bidolić że dużo pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Tak i zapnie do niej brony końskie albo furę. Dajcie ludzie spokój. Zadbany 28 czy Wladimirec to oszczędne ciągniki, które i tak przy tym areale będą się nudziły. U mnie do 28 można wlać pod korek i jechać zapominając o tankowaniu na długi czas.

@WEBESTO argumentacja godna oklasków. Pewnie na niektórych kawałkach ciężko miał tym bykiem nawrócić i sprzedał. Wiem, że polski rolnik nie patrzy na wykorzystanie sprzętu tylko żeby mieć lepsze i większe od sąsiada, ale nie przesadzajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WEBESTO    7

no1224 sprzedał i kupił FENDA 160KM, pozatym wbrew pozorom 12-stka jest wmiarę zwrotna.

 

niech kupi co chce

alena pewno rację trzeba przyznać temu co powie że c-330 mniej spali od c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalex2    0

no właśnie dużo mam do korzenia i trochę mi to sprzęgło może przeszkadzać. No trudno może jakoś bym i sobie poradził tym władkiem bo ludzie posiadają go u mnie i jednak chwalą. I rusek nie jest wcale taki wywrotny jak się go obniży mój kolega tak ma. A bardzo się grzeje? Trzeba robić przerwy? Trzydziestki gdy kosiłem to nigdy nie zgagrzałem żeby się woda zagotowała. Myślę nad c360 tylko że ja mam kawałek do lasu jakieś 10 do jednego a że 20 do drugiego i obawiam się tego wycia chociaż wiadomo nie codziennie się jeździ tak daleko więc można przeżyć. Pomagają słuchawki czy coś? I czy wogóle można jeździć w słuchawkach po drodze publicznej?

To jak wkońcu jest z ta wersja A ? Wiem że najlepiej było by dołożyć ale jak nie ma z kad to jednak ciężko :/. Tak 3p byłby odpowiedni do wszystkiego ewentualnie zetor 5011 widziałem kilka takich za około 15 tyś. Jak narazie to praca dorywcza trochę po budowach albo w tartaku czasem wolne całymi dniami.

@misio3p- No tak wiem tylko u mnie ten ciągnik by nie miał raczej ciężko. Bo nawet 2 ha by nie miał do orania bo tylko o ziemniaki kilka arów i reszta trochę żboza :). Hahahahahahaha dobry komentarz czytałem właśnie go już chyba ale i tak się mi śmiać chce :D. Tak wiem zetor niby lepszy ale wszystkie są sprowadzone więc musiał bym dołożyć trochę kasy do niego na rejestrację ale rada dobra :).

master20002 jestem z okolic stalowej woli może ktoś się orienuje :P. Jeśli chodzi o tego perkinsa z twojego ogłoszenia to całkiem ciekawa propozycja ale sam nie jestem pewny bo władować się na niepewny ciągnik i zostać bez kasy? :/.

piotr1980 zetor 3011 to już strasznie stary ciągnik myślałem właśnie o nim bo jakieś 20 km odemnie stoi taki za 5 tyś z papierami ale poprostu skrzynia jest do remontu a części brak.

Tomek2213 mógł byś wstawić zdjęcia tego zaczepu? Jestem bardzo ciekawy :). I skoro posiadasz taki ciągnik i os wytrzymuje to dobrze wierzę ci :).

lukasz222 jakieś maszyny by się jeszcze znalazły bez obawy a jak by zostało coś pieniędzy to się dokupi :). No nie zawsze 30 mniej spali bo w orce na ha może spalić więcej. Tak czytam i myślę czy czasem nie lepiej było by przeboleć ten rok i nie wstrzymać się zakupu ciągnika co o tym myślicie? Zaciekawiło mnie to ogłoszenie tablica.pl/oferta/w-idealnym-stanie-ursus-c-360-lub-zamiana-na-c-330-polecam-ID2KZNH.html#7ff51be4f3 a i jeszcze jedno pytanie czy c360 da się wjechać w ziemniaki żeby je obrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Popieram zakup C 328 mam takiego z przednią osią od C 330 maszyna nie do zajechania.

Ewentualnie wybrał bym jumza niż C 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar23454    0

Witam wszystkich :). Potrzebuje pomocy jeśli chodzi o wybór ciągnika na bardzo mały areał. Do tej pory pozyczałem ciągnik od rodziny ale teraz już nie mogę. Ciągnik potrzebny były przeważnie do korzenia łąk i wyjazdów do lasu chodź czasem i do ciężkich prac typu orka. Ciągnik pracował by na 5 ha i w lesie na jakiś 2 ha. Jak narazie dysponuje kwota 10 tys chodź może znalazło by się i więcej czyli około 5 tys chociaż to mało wątpliwe. Moje propozycje to:

Jumz- widziałem kilka ale wydaje mi się że będzie dużo palił

Ursus c4011/c355 widziałem kilka ogłoszeń i wydają mi się być lepsze niż c360 podobno trwalsze i tańsze

Ursus c328 ten ciągnik wydaje mi się być odpowiedni tylko ta os strasznie delikatn a chciałbym w przyszłości dorobić tuz :/

Władimiriec T-25 o tym ciągniku ciężko mi wogóle coś powiedzieć ale widzę niskie ceny.

Widziałem też kila samoróbek no ale byłby problem z poruszaniem się po drogach publicznych. Możecie dawać też własne propozycje. Może się trochę rozpisałem ale to chyba dobrze :)

 

witam a nie lepiej na taki areał kupic zetora 8011 lub polska c 385 za 12 tys to juz mozna cos takiego kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Gdzie taka krowę na 5ha. Nie wspominając o tym że za te pieniądze to na pewno nie będzie jeździła o własnych siłach. Na ten areał to ciągnik max 60 koni. Więcej to przesada.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

kowalex2 w ziemniakach spokojnie manewrujesz C360 sam mam i wiem pod kombajn obsypniki czy kopaczkę zawsze mieści się w redliny. A co do tego 8011/C385 to myśle mała przesada zwłaszcza że ten ciągnik miałby pracować w lesie a z tego co wiem od znajomego tam właśnie najlepiej sprawdzają się mniejsze ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj