Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym.

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 14:57

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. Witam. Posiadam pług 4 skibowy z kółkiem umieszczonym z tyłu. I moje pytanie brzmi jak nim od orać od miedzy?? Co trzeba zrobić? Czy można od orywać gdy łącznik główny jest połączony z pługiem na tej fasolkowej dziurce??

I teraz może spróbuję sam sobie odpowiedzieć na to pytanie a Wy mi powiedzcie czy dobrze mówię. A mianowicie myśle że trzeba podnieść kółko do góry i próbować jakoś od orać na podnośniku. Tylko obawiam się że to może nie wyjść. I ile wtedy trzeba sobie zostawić na to odorywanie? Na jedną skibe czy dwie? Trochę pomotałem ale mam nadzieje że w miare zrozumiale :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. Dzisiaj, 05:20
  •  

#2 Share AntekC330

AntekC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 17:03

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. W sumie, to dobre pytanie. Ja mam kółko z tyłu w pługu zagonowym, ale tu nic raczej nie pokombinujesz (nie wiem, jak jest w obrotowych) i jak jest wyższa miedza, to się po prostu orze ile się da radę, a później się to dokładnie agregatem uprawia i jest git ;)

Edytowany przez AntekC330, 21 sierpień 2013 - 17:04.

#3 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 17:13

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. Ja robię tak że przedostatni przejazd zwężam (jeśli jest taka potrzeba) na tyle by ostatni zabrał mi całą szerokość pola, przedostatnim równam też bruzdę żeby w ostatnim już wyszła elegancka.

#4 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2282 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 sierpień 2013 - 17:29

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. Jak masz w pługu 4 skiby to ostatnia powinna iść gdzieś tak po śladzie tylnego lewego koła i tak jak kolega wcześniej pisał przedostatnim przejazdem robisz tak aby jak będziesz jechał ostatni raz zabierał całą szerokość. Jak będziesz jechał lewym kole tuż przy miedzy wyorzesz idealnie, zawsze masz regulacje szerokości orki do dokładniejszego ustawienia. Co do kółka to ja je podnoszę tyle ile trzeba, aby zachować poprzednią głębokość lub czasem na podnośniku wyoruje ostatnią skibę.
A jak mam u siebie pług 2 skibowy to jest jeszcze inaczej ostatni raz jadę lewym kołem po miedzy

#5 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 05:48

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. Tak pług jest 4 skibowy. Hydraulicznej regulacji szerokości orki nie posiadam. Czyli jeżeli dobrze rozumiem to zostawiam ostatni przejazd na całą szerokość pługa i nie podnoszę kólka do góry? ale wtedy zostanie mi nie odorane od miedzy. Bo przeważnie miedze są wysokie. Zresztą zawsze zostanie coś nie odorane bo koło idzie z boku pługa jak i ciągnika. Jakoś trzeba mi to prościej opisać :/ A najlepiej gdybym to zobaczył na własne oczy ;)

#6 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 06:55

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. To nie masz tak, że za kołem zabiera ostatnia skiba tak?

#7 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 22 sierpień 2013 - 07:33

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. Ostatnia skiba może i idzie za kołem ale właśnie problem w tym, że jak wyżej pisał kolega kółko jest jeszcze szerzej. Korpusem dojedziesz do miedzy, a kółko idzie po miedzy i jak wysoko to masz problem. Ja ostatnio jak overuma kupiłem orałem z podniesionym kółkiem i jakoś dało radę.

Znalazłem akurat idealny przykład tylko na zagonowym:
http://www.agrofoto....erum-3-skibowy/

Edytowany przez romek6340, 22 sierpień 2013 - 07:36.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#8 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2282 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 22 sierpień 2013 - 07:42

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. No to jak miedza wysoka to pozostaje tylko na ostatni przejazd podnieść kółko do góry i trzymać na podnośniku

#9 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 22:03

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. Właśnie mam Overuma i mam ten kłopot. Do tej pory odorywałem zagonówkami ale jest to troche uciążliwe bo trzeba pojechać do domu podpiąć drugie pługi i jechać od nowa. Jak są niskie miedze to jeszcze ujdzie ale z wyższą miedzą nie da rady tym pługiem. Przydała by się do tego hydrauliczna regulacja szerokości orki (vario) i do tego jeszcze hydrauliczny łącznik
;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 19:28

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. A może frytki do tego?
Tak ciężko podnieść kółko do góry?

#11 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 21:22

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. A jak miedza ma meter wysokości to jak podniesiesz,ja już myślę to kółko przenieś na stałe do przodu-ale może to zmieni pracę pługa?

#12 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4173 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 08:10

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. A z lemkenem nie ma kłopotów? Kółko z boku czyli idzie po miedzy bądź za miedze. Czyli też trzeba podnieść...

#13 Share marcinek16marcin

marcinek16marcin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 08:36

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. dobry temat, szukałem kiedyś takiego, i też chciałbym się dowiedzieć jak Wy to robicie, którzy macie od lat pługi z wystającym kółkiem i wysokie miedze :) ja też myślę ze kółko podnieść i jakoś na podnośniku robić . :) u mnie zagonowymi to mamy do dwójki zrobioną taką przystawkę dzięki której ostatnia skiba idzie równo z kołem 3512 , któłko w górę i dobrze idzie :)

Edytowany przez marcinek16marcin, 27 sierpień 2013 - 08:38.

..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

#14 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:21

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. w pottinger kółko idzie z boku za 4 korpusem ale jak robie przy miedzy to kolko przeklada sie na 3 korpus i idzie idalnie za kolem ciagnika i nie ma problemu z miedza

#15 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:30

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. Koledzy nie lepiej polikwidować miedze jeśli dobrze żyjecie z sąsiadami i trzymać się tylko kamieni ,przecież to same plusy.

#16 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:41

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. tak masz racje i tak lest na wygodniej ale ten problem jaki jest z miedza czesto zdarza sie na poprzeczniakach albo kolo rowu albo przy skarpie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:50

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym. Ja rowy co rok koszę i raz przyoruję a za rok odoruje i staram się utrzymywać poziom skarpy rowu i pola na tej samej wysokości i wtedy z od oraniem nie ma problemu.