Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowa para szybkozłączy

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RageMan

RageMan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:57

Dodatkowa para szybkozłączy Witam.
Potrzebuję czwartej pary szybkozłączy w ciągniku John Deere 6630. Myślę, że serwis mógłby mi założyć to, tylko boję się o koszty takiego przedsięwzięcia. Mając na uwadze fakt, że nie potrzeba mi dodatkowej pary szybkozłączy na stałe, pomyślałem że można przecież kupić zwykły rozdzielacz dwusekcyjny, dorobić z jednej strony wtyczki, z drugiej gniazdka i na czas pracy podpiąć to pod trzecią parę (brązową) w ciągniku. Cały dodatkowy rozdzielacz byłby wtedy na zewnątrz, tak więc sterowanie nim odbywałoby się po otwarciu tylnej szyby. Oczywiście musiałby on być przeznaczony do siłowników dwustronnego działania, a trzecią parę w ciągniku ustawiałoby się na tzw. wolny spływ. Proszę o ocenienie mojego pomysłu, ewentualnie podrzucenie swoich :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dodatkowa para szybkozłączy Dzisiaj, 19:25
  •  

#2 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 23:28

Dodatkowa para szybkozłączy pomysł nie jest zły, a nie wiesz może właśnie jaki jest koszt założenia dodatkowej sekcji ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share RageMan

RageMan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 10:22

Dodatkowa para szybkozłączy Po zapoznaniu się z cenami rozdzielaczy na sklepach internetowych stwierdziłem, że powinno się zamknąć w przedziale 500-1000 zł, razem z przewodami i wtykami.

EDIT:

Problem rozwiązany!

Po głębszym namyśle i odwiedzinach w sklepie Grene, zdecydowaliśmy się z Tatą na najtańszą możliwą wersję, typowo mechaniczną. Kupiliśmy wtyczkę hydrauliczną, trójnik z zaworem kulowym, dwa kolanka i dwa gniazda, tak więc z jednego gniazda zrobiliśmy dwa. Złożyliśmy to w domu, zaaplikowaliśmy do ciągnika i zdziwienie - "Działa!". Pasuje idealnie, jeśli chodzi o zestaw cięgła hydraulicznego (dwie wtyczki) i znaczniki przedwschodowe w agregacie uprawowo-siewnym (jedna wtyczka). Nowy "rozdzielacz" wpięliśmy w górne gniazdo trzeciej sekcji. Pod niego wpięliśmy jedno gniazdo cięgła i znaczniki, a pod wolne oryginalne gniazdo wpięliśmy drugie gniazdo od cięgła. Na trójniku jest zawór, który pozwala na sterowanie cięgłem lub znacznikami. Osobiście polecam ten sposób, a jeśli ktoś chce mieć cztery pary szybkozłączy (zamiast 3,5, jak to jest opisane w tym sposobie), może zrobić dwa takie "rozdzielacze", jakie opisałem tutaj. Sposób typowo mechaniczny, niezawodny, najtańszy z możliwych (koszty to 1 wtyka, trójnik z zaworem, dwa kolanka, dwa gniazdka i 3 łączniki do wtyki i gniazdek), a co najważniejsze - można go łatwo zdemontować w razie potrzeby ;).

Proszę o zamknięcie tematu :).
Pozdrawiam! :)

Edytowany przez RageMan, 21 sierpień 2013 - 16:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Kewals

Kewals

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 21:28

Dodatkowa para szybkozłączy Jak mozesz daj fote jak to wyglada.

Dodaj odpowiedź