Skocz do zawartości

Zdjęcie

INRAtion - kto ma?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2013 - 23:02

INRAtion - kto ma? Witam ! Czy ktoś z Was ma taki program w swoim gospodarstwie ? rozważam zakup tegożże programu i wypadałoby wpierw zasięgnąć jezyka na ten temat. Swego czasu obsługiwałam WinPasze, ale szczerze powiedziawszy jest to raczej program dla drobiu i świń a nie bydła, zwłaszcza krów mlecznych -_- Jeśli ktoś ma takie cudo u siebie bądź u znajomych to proszę o szczerą recenzję. Dziękuję z góry i pozdrawiam ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
INRAtion - kto ma? Dzisiaj, 20:30
  •  

#2 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3909 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:21

INRAtion - kto ma? Sam kiedyś poszukiwałem takiego programu, ale jak trafiłem na tę stronę to odechciało mi się dalej szukać. http://www.djgroup.c...l/index.php?p=3 http://djg.pl/index.php?p=6
Znajomy pracujący w firmie pośredniczącej w sprzedaży pasz, preparatów mlekozastępczych, mieszanek witaminowych, śrut zbóż mówił mi, że Trouw Nutrition miało wyposażyć ich w analizator składu pasz i właśnie jakiś program do ustalania dawki pokarmowej. Jak na razie cisza, ale jeśli coś by się zmieniło to dam znać.

#3 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 21:52

INRAtion - kto ma? Thomas2135 w ubiegłym tygodniu zajechał do mnie przedstawiciel z Soymax i zaproponował mi ciekawy program, właśnie od Nutrition (Soymax Computer Nutrition)
byc może że ten sam o którym piszesz, poklikałam trochę w nim, jest dużo prostszy od Inration, z tym że nie układa domyślnie sam, jest trochę zabawy, i trzeba znać dokładnie zasady układania dawek, ale dla zaawansowanych myslę że to nie problem. No przede wszystkim jest dużo tańszy koszt to ok. 450zł, chyba zakupię. Pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3909 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 21:13

INRAtion - kto ma? Widzę po poście, że miałaś do czynienia także z INRAtion? Jak bardzo jest skomplikowany? Czy laik po szkole rolniczej znający jakies podstawy żywienia może ogarnąć ten program i samodzielnie układać dawki. Szkoda, że się nie znamy i nie ma nikogo chętnego, bo mógłbym się dołożyć i np w 3-4 osoby kupili program i licencję dla kilku komputerów. Wyszłoby taniej i mielibyśmy program ze znacznie większymi możliwościami.

#5 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 22:54

INRAtion - kto ma? Inration jest dość prostym programem, myślę że po szkole rolniczej, znając podstawy żywienia przezuwaczy bez problemu krok po kroku można samemu obliczyc dawkę w takim programie. Miałam zajęcia z żywienia właśnie w Inrationie, ten program sam Ci ustala ile czego dać aby pokryć zapotrzebowanie krowy, której profil ustalasz sam wcześniej (%tłuszczu, wydajność, masa ciała itd.) Wybierasz pasze jakie masz w gosp. i klikasz oblicz-program sam ustala dawkę. Jak ci coś nie pasuje to można też samemu regulować ilość poszczeglnych pasz w dawce. Fajne jest to że program na bieząco informuje czy coś jest nie tak w dawce, czyli wydaje ostrzeżenia że np. po podanej dawce przez ciebie krowa pobierze za mało/dużo włókna, lub stosunek objętościowych do treściwych jest niewłaściwy, lub przekroczyłeś jednostki wypełnieniowe i krowa nie jest w stanie pobrać tyle paszy itp.
W Nutrition nie ma takich ostrzeżeń, więc trzeba się mieć na baczności ustalając dawkę, W inration jak coś nie tak to na czerwono się zaświeca, a w Nutrition nie. Ale jeden i drugi program bazuje na tym samym systemie Inra. Trzeba znać tylko zasady, czyli ile czego dać i w jakiej formie strawiania (żwaczowe czy jelitowe bypass) żeby nie spieprzyć sprawy i bedzie ok. Pozdr

wiesz co, mam siostrę niedaleko w Twoich stronach, 15km od myszyńca mieszka. Fajne macie tam tereny, gdzie nie spojrzeć to stado krów na łąkach B) u mnie takie widoki to już rzadkość.

Edytowany przez 7891Firefox, 14 wrzesień 2013 - 22:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3909 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 13:13

INRAtion - kto ma? 15km zależy z której strony. Ja mam do Myszyńca 25km i jeżdżę tam nawet kilka razy w miesiącu do lecznicy i po witaminy. Na jarmark też czasem się zajrzy. Tych widoków to szczerze mam dość, bo nie są zbyt ciekawe. Krów może trochę jest, ale w większości to stare bydło i HF jest niewiele. Gospodarstwa też zaniedbane. lubię się wyrwać i popatrzeć na rejony z bardziej różnorodnym wyżynno-nizinnym krajobrazem.

Dodaj odpowiedź