Skocz do zawartości

Zdjęcie

ANR i Dzierżawa

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 17:06

ANR i Dzierżawa Nie lepiej dać w dzierżawę w zamian za spłatę długu, czynsz dzierżawy równa się spłacie zadłużenia. Chyba że podbiłeś niesamowicie cenę za pole i teraz przejrzałeś na oczy co zrobiłeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ANR i Dzierżawa Dzisiaj, 00:17
  •  

#22 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 15 wrzesień 2013 - 18:39

ANR i Dzierżawa

Witam
Uprawiałem to przez 5 lat, 5 lat spłacałem teraz muszę wyjechać .Gospodarstwo nie zarabia na spłaty, dokładać już nie mam z czego. Muszę wyjechać i nie chcę tam pracować na raty dla ANR.
Czy nie mogę tego zwrócić. Nie wiem czy znajdę kupca. Trochę się zagalopowałem w kupnie.
Pozdrawiam

Rolbil - napisz ile zapłaciłeś za hektar

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 19:16

ANR i Dzierżawa No właśnie ile dałeś i jaki to duży kawałek że nie dajesz teraz rady.

#24 Share Rolbil

Rolbil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 21:29

ANR i Dzierżawa Może zadam pytanie zbyt drastycznie. Jak zwrócić ziemię ANR ? Czy są jakieś możliwości ?

#25 Share Rolbil

Rolbil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 00:02

ANR i Dzierżawa Płaciłem tanio 5 - 8 tys/ha ale kupiłem za dużo, dużo też wsadziłem w doprowadzenie tego o użytku (części). Jeszcze nie daje zysków a już nie mam z czego (swoje fundusze) zapłacić rat i odsetek.

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 07:16

ANR i Dzierżawa Przy tej cenie to spokojnie dasz w dzierżawę na powiedzmy 10 lat i pole ci zostanie. Prawie tyle co płacisz rat to masz dopłat. Tylko pewnie masz prawie całe gospodarstwo zadłużone.

#27 Share Rolbil

Rolbil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 07:26

ANR i Dzierżawa Nie całe da się uprawiać,A całe jest zadłużone.

#28 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 13:06

ANR i Dzierżawa

Może zadam pytanie zbyt drastycznie. Jak zwrócić ziemię ANR ? Czy są jakieś możliwości ?

Najlepiej zapytaj u źródła czyli w ANR A jak nie to przy takiej cenie po jakiej to kupiłeś jest możliwość sprzedaży i natychmiastowego spłacenia ANR

#29 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 15:48

ANR i Dzierżawa daj w dzierżawę komuś na 5 czy 10 lat za dopłaty spokojnie spłacisz zadłużenie a ziemia ci zostanie. Albo druga opcja tylko musisz mieć jakąś zaufana osobę powiedzmy brata. Sprzedajesz fikcyjnie bratu ziemię on bierze kredyt daje ci kasę a ty uprawiasz ziemię i spłacasz jego kredyt. Jak spłacisz to on zapisuje ją znowu tobie.

Edytowany przez damian40000, 16 wrzesień 2013 - 16:00.

#30 Share Rolbil

Rolbil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 18:27

ANR i Dzierżawa Witam
Nie można tego zwrócić legalnie agencji. Rozumiem, że poniosę jakieś koszty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 19:23

ANR i Dzierżawa jakie województwo?

#32 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 19:52

ANR i Dzierżawa ANR ma prawo odkupu do 5 lat po sprzedaży Problem w tym jak ją do tego skłonić Pogadaj lepiej z kimś z ANR a nie na forum

#33 Share Rolbil

Rolbil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 07:26

ANR i Dzierżawa Dzięki, myślałem że ktoś miał podobny problem i pomoże mi napisać odroczenie spłaty. :(

#34 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 07:49

ANR i Dzierżawa Troche za mało szczegółów żeby mozna było dobrze doradzić. Jak piszesz to pole nie było drogie ale nie piszesz ile tego pola jest jakiej klasy i ile masz tego zadłużenia i jak długo musisz to jeszcze spłacać . Agencja pewnie z chęcia przyjmie z powrotem ziemię ale pewnie nieźle dostaniesz po d...pie po takiej transakcji .

#35 Share Rolbil

Rolbil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 14:15

ANR i Dzierżawa

ANR ma prawo odkupu do 5 lat po sprzedaży Problem w tym jak ją do tego skłonić Pogadaj lepiej z kimś z ANR a nie na forum

Dzięki.
Nie ma innego wyjścia. W tamtym roku odroczyli, to może i w tym odroczą. Ziemia licha 4 i5 klasa. Łąki i pastwiska.

#36 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 16 październik 2014 - 15:39

ANR i Dzierżawa

Mam pytanie-jeśli umowa na dzierżawę była do końca września, a dzierżawca nie dostosował się do niej(nie zdążył zebrać plonu) to czy Agencja może coś "zaszkodzić"?

#37 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 22:05

ANR i Dzierżawa

Jako że temat jest w miarę świeży, a ja mam kilka prostych pytań i nie mogę uzykać odpowiedzi u źródła- ANR (święta) więc spytam tu.

Chciałbym wziąć ziemie w dzierżawę, ale pojawia się kilka problemów. Prowadzę gospodarstwo od roku, jednak ziemia która jest wystawiona do dzierżawy oraz gospodarstwo znajduje się w innej gminie niż moje obecne zameldowanie. I teraz dotarłem do sprzecznych informacji, wg. warunków ANR muszę być zameldowany w gminie w której znajduje się gospodarstwo, z kolei w ustawie dotyczącej kształtowaniu ustroju rolnego znalazłem coś takiego:

Ñ3b. Agencja może zastrzec, że w przetargu mogą uczestniczyć wyłącznie:
1) osoby fizyczne spełniające warunki określone w przepisach o
kształtowaniu ustroju rolnego zamierzające utworzyć lub powiększyć
gospodarstwo rodzinne w rozumieniu tych przepisÛw, ktÛre są:
a) rolnikami posiadającymi gospodarstwo rolne w gminie, na
obszarze ktÛrej położona jest nieruchomość wystawiana do
przetargu, oraz zamierzającymi powiększyć to gospodarstwo, lub 

i teraz nie wiem, czy muszę być zameldowany w gminie w której znajduje się moje gospodarstwo czy nie? Jeśli tak to składam wniosek o zameldowanie na pobyt stały do gminy w której znajduje się moje gospodarstwo i sprawa z głowy?

Druga sprawa, kwalifikacje rolnicze. Obecnie studiuję kierunek nie związany z rolnictwem (nie mogłem pójść na rolnictwo z pewnych przyczyn) czyli wykształcenia rolniczego nie mam, Kurs kwalifikacyjny R3 trwa rok, więc tu jest klops. Od zawsze pomagałem ojcu w gospodarstwie i teraz zastanawiam się, czy jest jakiś sposób na udowodnienie mojej pracy w gospodarstwie ojca? Jeśli tak to jak to zrobić, albo gdzie mógłbym uzyskać jakies informacje w tym temacie? Rozumiem że temat kwalifikacji jest nie do "przeskoczenia" i agencja potrzebuje tego na papierze? Z góry dziękuje za pomoc

KS Falubaz

#38 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 22:37

ANR i Dzierżawa

Jeśli jest to przetarg ograniczony, to niestety nie spełniasz wymogu 5 letniego prowadzenia gospodarstwa. Nawet młodzi rolnicy którzy skorzystali z programu młody rolnik (ARiMR) nie mogą startować w takich przetargach przed upływem pięciu lat. Zresztą doczytaj w ogłoszeniu przetargowy  jakie warunki masz spełnić. Znajdziesz je na stronie ANR(ogłoszenie). 

#39 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 22:57

ANR i Dzierżawa

Rozumiem. A wymóg 5 lat zamieszkania na terenie gminy w której znajduje się nieruchomość też mnie dotyczy tak?

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 23:05

ANR i Dzierżawa

Tego nie wiem, ale po co się zagłębiać jak 5 lat tzn 4 jak rok gospodarzysz nic nie wymyślisz. Nigdy nie zagłębiałem się w tych latach zameldowania. Ale pamiętam jak przed zmianą przepisów meldowali się dzień przed i byli zakwalifikowani.