Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z t-25

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DamianWladimirecT25

DamianWladimirecT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 17:55

problem z t-25 Cześć Zrobiłem remont t-25 w tą zimę i teraz podczas prac polowych zauważyłem ze z komina razem z dymem leci olej. nie wiem czy to normalne i czy tak powinno być. Może za bardzo go od razu przyciskałem w polu ale nic takiego ciężkiego nie robił więc nie wiem. Prosze o odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z t-25 Dzisiaj, 20:00
  •  

#2 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 18:47

problem z t-25 Albo pierścienie popękały, albo zrobiłeś ze 20 mth na luzaka i się jeszcze nie ułożyły, Daj mu większe obciążenie i trochę obrotów i zobaczysz. Wynikiem będzie brak mocy i wydmuchiwanie oleju, albo się dotrze i będzie chodził. Odmą nie dmucha mocno, nie leci biały dym? Tylko nie przegrzej go i pamiętaj o zmianie oleju przy docieraniu. Olej przy dobrze dotartym silniku nie będzie leciał.

#3 Share Retragon

Retragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:29

problem z t-25 Miałem ten sam problem dwa lata temu dwukrotnie zmieniałem pierścienie tłoki tuleje a jak się okazało to była wina głowicy daj do regeneracji bądź wymień na nowe problem na bank ustąpi pozdrawiam retragon

#4 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:28

problem z t-25 ale jedyne miejsca w głowicy to szpilki od kolektorów albo źle spasowana prowadnica zaworów

#5 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 22:39

problem z t-25 Witam, czy aby na pewno to jest olej, należy sobie zadać to pytanie u mnie też wydawało mi się że to olej, a jednak okazało się że jeden z wtrysków lał, i to było paliwo z sadzą podobne do oleju,również zbyt mały luz na zaworach będzie powodował podobne, wręcz identyczne objawy nie całkowite spalanie paliwa i wyrzucanie nie spalonego paliwa z sadzami i częściowo rozpuszczonym nagarem przez komin.Sprawdż wtryski i zawory najpierw zanim zaczniesz rozbierać silnik :rolleyes: Pozdrawiam.

#6 Share Retragon

Retragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:08

problem z t-25 u mnie z tego co pamiętam to w głowicach wstawiono nowe prowadnice i po problemie a gdyby wtryskiwacz lał to silnik by był słabszy i dymił na biało ,,,,,,,,,pozdrawiam retragon

#7 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 październik 2013 - 19:25

problem z t-25 Witam , dzis wsiadam do ciągnika pale a tu nagle cos piszczy,szumi nie wiem dokładnie co to za dzwiek . Sprzęgło wszystko działa normalnie , co to moze byc???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 01 październik 2013 - 19:47

problem z t-25 Witam, co pierwsze to zlokalizuj gdzie ten dżwięk słychać, z silnika, sprzęgła,wentylatora ,alternatora itd. , dokładnie ustal ,a dopiero można stawiać jakieś diagnozy :rolleyes: Pozdrawiam.

#9 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 październik 2013 - 20:04

problem z t-25 Dzwięk dochodzi chyba z wentylatora lub alternatora wiec co tam moze się dziac łozyska ??\

#10 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 01 październik 2013 - 23:43

problem z t-25 Witam,zdejmij pasek klinowy i kręć kółkiem pasowym wentylatora jak też altka i będziesz słyszał czy łożyska szumią ,ponadto zobacz luz na łożyskach i wówczas okaże się gdzie tkwi przyczyna owej awarii :rolleyes: Pozdrawiam.

#11 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 październik 2013 - 16:59

problem z t-25 Jednak to wentylator a jak tam zmienic łozyzka co trezeba odkręcic??

#12 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:50

problem z t-25 Witam, jako ośka wentylatora jest tuleja z dwóch stron z toczona pod łożyska, a przez nią przechodzi śruba na przelot i z drugiej strony nakrętka, weż załóż klucze po obu stronach, jeden od strony koła pasowego drugi od wiatraka i w ten sposób rozkręcisz i wyjmiesz śrubę, po tym zdjąć koło pasowe następnie wiatrak, a w obudowie wentylatora będziesz widział zabezpieczenia trzeba je wyjąć, potem w ten wałek przez jakieś drewko lekko pukaj i przebijesz ośkę z jednym łożyskiem na drugą stronę, a jedno łożysko zostanie Ci w obudowie i też go łatwo wybijesz, chyba nie muszę pisać co z wierzchu pozdejmować, to sam to będziesz widział, zwróć uwagę na szerokość łożysk przy zakupie aby takie same były lub musisz w razie węższych podkładkami wyregulować, i jeszcze jedno co ważne, łożyska wysokoobrotowe czy tam szybkobierzne jak kto woli nazywać bo różnych określeń ludzie używają i zaznaczam że zwykłe jak założysz to na krótką metę i w krótkim czasie wysiądą, ja tak miałem, założyłem zwykłe bo innych nie mogłem dostać, a na czasie zależało bo robiłem zasiewy, to nawet tygodnia nie wytrzymały :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 03 październik 2013 - 21:16

problem z t-25 U mnie też były węższe łożyska i chodziły nawet 10 lat, ale pod koniec to już nieźle gwizdały, ktoś nawet tylejki dystansowe dotoczył, a ja zamontowałem oryginały ijuż nie pamiętam jakiej firmy, ale raczej dobrej, bo miały naładowane dużo smaru, a teraz to robią na sztukę i każde łożysko trzeba otwierać i sprawdzać, bo czasami nie kładą smaru i łożysko po kilku minutach pracy się zaciera.
Załączam linki do kilku pomocniczych zdjęć, z tego, co u mnie było zamontowane w wentylatorze: (jeśli facebook nie będzie stwarzał problemów)
https://www.facebook...&size=2048,1536

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311