dzikidaniel

Deutz Fahr GP 2.30 napęd licznika balotów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzikidaniel    227

Pytanie kieruję do posiadaczy GP 2.30 i podobnych gdyż u mnie w prasie brakuje jakiegoś elementu od licznika balotów: jak wygląda napęd licznika balotów?

Nie mam pojęcia co tam być powinno i jak to ma wyglądać więc liczę że ktoś mi jakąś fotkę pstryknie i objaśni jak to działa.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Licznik bel w tych prasach działa na zasadzie zliczania każdych podnoszeń tylnej klapy. Tak więc, do prasy przymocowany jest czujnik (taki sam jak inne czujniki w tej prasie), a do klapy magnes, tak że w momencie całkowitego podniesienia klapy, magnes ten dochodzi do czujnika na niewielką odległość. Czujnik wysyła zatem sygnał do "komputerka", który to pokazuje ilość bel. Więcej ci niestety nie pomogę, gdyż nie jestem specem od elektroniki, zdjęć też nie wstawię, bo aktualnie nie mam czym ich zrobić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

No tyle że u mnie jest mechaniczny licznik balotów. Postaram się cyknąć fotkę by pokazać o co chodzi.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Teraz już działa. Przestawiłem mocowanie drucika i wszystko gra jak powinno. A byłem święcie przekonany że czegoś tam brakuje. Wielkie dzięki :)


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

nie chce zakładać nowego tematu ,walneło w mojej gp 2.30 łożysko na wałku tym na przedniej ścianie i nie mogę wyjąć w żeden sposób tego wałka czy jest na to jakiś sposób czy trzeba rozbierać caly przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

nikt nie wyjmował tego walca ? moja df 2,30 oc ma siatkę,może jednak ktoś to robił i poradzi.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez maciek916
      Koledzy mam prośbę do użytkowników 514 z przystawką do kukurydzy jak macie rozwiązany napęd jeżeli przystawka posiada napędy z obu stron jeśli jest to możliwe to podeślijcie jakieś fotki

    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez tomek9514
      Witam ponownie, 
      Jeden problem zniknął pojawił się następny
      Otóż, balot się bardzo szybko zwija, nie pojawia się sygnał że już jest gotowy gdy wskazówka od średnicy balota zejdzie się z drugą wskazówka, gdy się trochę naiwnie więcej to zaczynają stawać pasy. Gdy uda się owinąć go siatka to wychodzi wgl nie zbity. Wskazówka od ciśnienia na zegarze spada na zera a początkowo ma około 12 bar. 
      Natomiast, gdy otwieram klapę, blokuje jej zamknięcie i luznie pasy to na Nanometrze pojawia się ciśnienie około 200 bar, a gdy naciągane je śpowrotem spada na 0.
      Mial ktoś podobny problem? Dla mnie to magia. Może być winny sterownik który znajduje się po prawej stronie prasy pod półka na dodatkową siatkę? 
      Dziękuję z góry za pomoc
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj