witek0792

Ładowarka McCormick -Tele-Track

Polecane posty

witek0792    2

Chciałbym poznac wasze zdanie na temat tej ładowarki, z pewnością wiele osób już ją widziało , ale że nikt jeszcze nie napisał o niej więc piszę ja ;)

 

Ładowarka według mnie jest ciekawsza niż konkurencja ,np. Merlo itp.

Myślicie że dobrym rozwiązaniem jest połączenie ładowarki z ciągnikiem ?

Kilka osób których pytałem uważa że nie jest to dobry pomysł, ponieważ jak mówili ''ładowarka to ładowarka i powinna służyc jedynie do prac związanych z ładowaniem'' :D

Czekam na wasze opinie :D

 

Pozdrawiam

 

http://www.mccormick.net.pl/id022.php <------- O to ona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

To na pewno interesująca maszynka tylko kogo na nią stać i czy jednak nie lepszy tradycyjny ciągnik. ;) Ładowarki to raczej maszyny przystosowane do pracy w obrębie gospodarstwa i w polu przy pracach przeładunkowych.

 

Myślę, że przydatny może być WOM np. do napędzania urządzeń stacjonarnych typu przenośniki, agregaty prądotwórcze.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek0792    2

tak tylko zdarza się,że jest kupę roboty i nie ma ciągnika żeby robic, wtedy można podczepic pług czy agregat(oczywiście w miare możliwości ,ze względu na moc ładowarki) i wio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak jasne, moga byc wykorzystane w obrebie gospodarstwa, najwiecej przy zielonkach, bez hodowli nie widze uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek0792    2

ale skoro maszyna jest przystosowana do pracy w polu to czemu z tego nie korzystac ,masz racje , z tym że najwięcej wykorzystywane przy zielonkach,ale lepiej np. poorac na dwa ciągniki niż jeden, to jest moje zdanie,nie chce nikomu sie sprzeciwiac,ale myślę że poprostu jest szybciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

I jeszcze jedno. Ładowarki mają bardzo ograniczony widok do tyłu przez silnik, i na bok przez ramię ładowacza. ;)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wszystko ok tyle że kółka to ma raptem 24 cale-a 8 ton wagi-cienko to widzę w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wjedz w bruzde 30 cm to juz w niej zostaniesz nawet nie musisz pluga opuszczac, co za pomysl...

moze znajdziesz gdzies na youtube jak tak oraja, ja widzialem jak touaregiem v10 chyba 3 albo nawet 4 skiby ciagnal tylko co z tego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Wiadomo że do orania to to sie nie nadaje ale do lekkich prac czy do transportu ta ładowarka jest dobra. Jakby ciągnik był zajęty lub zepsuty to można się ładowareczką posłużyć. Na pewno pomysł jest ciekawy (juz wcześniej były ładowarko-ciagniki firmy merlo) i skoro takie sie robi to widocznie ma to zastosowanie.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

co wy gadacie ładowrka nie jest do prac polowych np:orka,drapanie itp.. ona służy do ładowania i rozładowywania bal można podpiąć jakąś przyczepe żeby nie jeździć ciągnikiem a nie do prac polowych ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

No bo normalne ładowarki mają tylko zaczep z tyłu i to dość prymitywny a to cudo ma podnośnik i WOM


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek0792    2

nie zgadzam sie z wami,widzialem jak orają taką tylko właśnie firmy Merlo i bardzo ładnie pług przykrywa, jak znajdę ten filmik to prześle narazie mi sie nie chce ;) ,ale w końcu skoro skonstruowali ją z myślą o pracy w polu,to musi dawac rade , ,150 koni to niezbyt wiele aby poradziła sobie w ciężkim sprzęcie ale jak na załączonych na stronce fotkach śmiga z 3 skibowym pługem a to już o czymś świadczy,wiadomo żeby ją w całości ocenic trzeba się przekonac na własnej skórze :D ,ale moim zdaniem póki jej niewidziałem w akcji to jest to dobre rozwiązanie i tego się trzymam , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Szkoda, że nie ma filmiku z Mc Cormickiem


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

juz sie wypowiadalem co do filmikow na youtube i zdania nie zmienie, ale powtorze touaregiem tez orali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

gdyby taka ładowarka kopała sie podczas orki, to przecież ma łyżkę... zawsze odpychać się można ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj