Skocz do zawartości

Zdjęcie

HIPOL czy SUPEROL

133 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:52

HIPOL czy SUPEROL człowieku spuść ten olej bo Ty sam nie wiesz co tam zalałeś i co dolewałeś przez te 30 lat ,zalej olej przekładniowy i jak chodziło to będzie chodzić ...HIPOL spokojnie wystarczy ,nie ma co wydziwiać w takim ciągniku .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
HIPOL czy SUPEROL Dzisiaj, 18:10
  •  

#122 Share Rafallll360

Rafallll360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:motocross i modelarstwo

Napisany 20 sierpień 2013 - 18:35

HIPOL czy SUPEROL Olej w ciągniku był na pewno wymieniany kilkanaście razy tylko nie wiem czym był zalany ostatnim razem,może to być hipol albo superol wymieszany z hipolem .Jest to wielka zagadka co w niej jest nalane.Jaki był by koszt 32 litrów hipola i jak wymienić filtr oleju hydraulicznego i gdzie on jest ?????

#123 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:26

HIPOL czy SUPEROL Po 8zł litr jest mniej więcej.Filtr jest na deklu z pompą hydrauliczną.W celu jego wymiany musisz wyjąć dolny zaczep i odkręcić dekiel z pompą.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#124 Share Rafallll360

Rafallll360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 09:44

HIPOL czy SUPEROL Taki trudny jest do niego dostęp :ph34r: :( Ja myślałem że pod siedzeniem jest taka duża pokrywka z lewej strony

Załączone miniaturki

• filtr af.JPG

Edytowany przez Rafallll360, 21 sierpień 2013 - 09:52.

#125 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7588 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 09:47

HIPOL czy SUPEROL Jest. To filtr magnetyczny. Łapie to co ściera się w skrzyni. Ale na zasilaniu pompy jest jeszcze jeden. A do niego dostaniesz się tylko odkręcając talerz z pompą.
KPK Kumurun Team

#126 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 15:48

HIPOL czy SUPEROL Piszecie że Superol jest słaby ale jaki Superol? Uważacie że CD jest gorszy od jakiegoś wynalazku z logiem firmy handlowej? Tak samo z Hipolem, jest klika odmian o innych właściwościach. Ktos tu napisał że Agrol U - tylko wiecie że jest to olej o dużo mniejszej lepkości od takiego np. Hipolu GL-4 80w90 i nie wyobrażam sobie aby nie było wycieków na takim oleju w super spasownej skrzyni i moście C360. Wg. mnie nic nie kombinuje się z olejami tylko jak zaleca producent i będzie dobrze - tylko wymiana na czas i olej z pewnego źródła bo to co na opakowaniu nie musi się zgadzać z tym co w środku.

#127 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 19:34

HIPOL czy SUPEROL Odbiegając od tematu - Co robi dźwignia 4 na rysunku z rysunku zmieszczonego przez Rafallll360 ? Wpływa na regulację siłową, czy szybkość podnoszenia, a może jeszcze na coś innego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#128 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7588 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 20:37

HIPOL czy SUPEROL To jest dźwignia szybkości reakcji podnośnika. Były w 4011. Miała wpływ na prędkość reakcji podnośnika przy pracy w systemie regulacji siłowej.
KPK Kumurun Team

#129 Share Rafallll360

Rafallll360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 07:42

HIPOL czy SUPEROL Tak jak kolega wyżej napisał do tego właśnie służyła .Ciekawe czemu nie montowali tego w c-360 ?

#130 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 10:24

HIPOL czy SUPEROL @Rafallll wg. mnie w c360 juz tego nie montowali bo nie bylo sensu spowalniac tak super wydajnej pompy. Co innego jakby siedziala tam pompa np. 50cm3.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#131 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 11:36

HIPOL czy SUPEROL Kolego dm3, 50cm3 to 0.05litra :)

#132 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 13:48

HIPOL czy SUPEROL Pewnie 50 cm3 na obrót ( nie na minute), c360 ma chyba 17cm3 /obr.

#133 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 17 lipiec 2015 - 22:15

HIPOL czy SUPEROL

@akamaly To do 60-tki zalejesz  do silnika superol CC 30 Bo tak fabryka nakazuje? A ten  olej to nie jest olejem w lecie tak jest rzadki że przez korek paruje.Do skrzyni lać tylko hipol  GL 80 90 ja mam GL 80 95 trochę gęstszy  chyba że ktoś ma tura to rzadszego zalać ale lepiej nie eksperymentować do takiej 60-tki zalać gęstszy bo przy rzadszym będzie się lało a wiadomo jakie są spasowania w tych ciągnikach ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#134 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 20:27

HIPOL czy SUPEROL

i Przez to chwała temu co wymyślił sylikon bo jak by trzeba było składac na tych paierowych uszczelkach to normalnie mozna pasy z oleju na drodze malować ja pamietam jak sie składało na uszczelce i smarze i nawet ze to trzymało tylko ze po paru latach sie zaczynało saczyć, i teraz gdzie by nie był dekiel to ładuje sylikon i mam spokój z wyciemami, a jeszcze jedno sylikon sylikonem ich jest od cholery zawsze kupuje taki który jest odparny na olej czy paliwo i jest gitara :D