Gość Profil usunięty

Martwa kura po zniesieniu jajka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

WItam,

 

Posiadam stado kur niosących się od miesiąca, ostatnio w krótkim czasie zdechły dwie kury po zniesieniu jajka. Z odbytu wydobywała się krew, jajka nie są zbyt duże. Zauważyłem, że jeszcze kilka jajek jest we krwi.

 

Jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Ja radzę wybrać się do weterynarza,co do jajek z krwią to młode kurki podczas znoszenia swych pierwszych jajek farbują je krwią.Nie sądzę żeby zdychały od znoszenia jajek.Najlepiej zgłoś się do weterynarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kury mają 6 msc, jajka znoszą od około 1,5 msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

czyli jak zaczeły znosić jajka miały oko 4,5msc u mnie też zaczynały miej wiecej w tym ,wieku i nic się nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

chyba tygodni a nie miesięcy. A w wieku 4,5 msc to dosyć szybko bo to 18 tygodni. Powiedziałbym że nawet niemożliwe. Chyba że tyle są u ciebie a nie mają od wyklucia. Młode kury małe jajka. To normalne. Krew też możliwa. A że padają to też się zdarza

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba tygodni a nie miesięcy. A w wieku 4,5 msc to dosyć szybko bo to 18 tygodni. Powiedziałbym że nawet niemożliwe. Chyba że tyle są u ciebie a nie mają od wyklucia. Młode kury małe jajka. To normalne. Krew też możliwa. A że padają to też się zdarza

 

Wtedy zaczęły się nieść pierwsze kury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes84    0

też tak miałem, jedna kurka na 20 młoda, jak zaczeły sie nieść to znosiła wyjatkowo duże jajka, ale krwi nie widziałem, za to leciała jej z odbytu taka biała maź, zniosła od początku koło 5-7 jaj a potem zdechła. Ale jajka w porównaniu z innymi młodymi kurkami były wyjatkowo duże. każdy "hodowca" musi liczyć sie z tym,ze czasem któras kurka "wypadnie".Pozdrawiam hodowców kuraków:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztofb    0

mi mówili żebym przed zakupem kur zwracał uwagę czy były szczepione jako pisklęta , bo jeśli nie to tak jak piszecie jak zaczynają się nieść to zaczynają zdychać , ja kupuję na chwile obecną takie 12 tygodniówki i z pewnego źródła , nie żadne promocje czy bazary , i póki co żadna mi nie zdechła ale ja dopiero raczkuję w tym temacie , straty jakie poniosłem to może 5 szt , jedną może dwie sprzątną jastrząb , jedna niby zawału dostała , a jeszcze inna się utopiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Teodorek
      Witam mam kurki zielononóżki około 20 tyg. Ostatnio zauważyłem że jedna jest osowiała, blada, kicha oraz dziwnie skrzeczy. Czy to jest normalne? Jaka to może być choroba? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi
       
    • Przez Konrad1934
      <p>Witam. Mam do Was pytanie czy hodowla ok 200 kur niosek jest opłacalna? Ile ha pola potrzeba, aby wyżywić tą ilość kur? I czy kurnik o wymiarach 9x4x2.5 (dł. szer. wys.) pomieści tę ilość?  Pozdrawiam. </p>
    • Przez michal33554
      Witam widziałem u sąsiada taką kurę(zdjęcie w załączniku) powiedział że niesie się świetnie, ale nie wie jak ta rasa sie nazywa. Podobno nie jest ona bardzo rozpowszechniona. Proszę o jakieś sugestie jaka to może być rasa bo bardzo chciałbym kupić takie kury.

    • Przez tomekmaschinen
      Witam!!
       
      Od połowy września nieśność kur znacznie spadła ( na 100 kur dziennie miałem ok. 60 jaj, teraz z ledwością 30 szt) Nie wiem co jest tego przyczyną. Zakupiliśmy witaminy do wody, dostawały więcej kredy, kukurydzy, ale nie nastąpiła żadna poprawa. Wyczytaliśmy również, że powodem może być skrócenie się dnia. Więc sztucznie "przedłużamy" im dzień, ale nadal nic.
       
      Co może być przyczyną takiego spadku ?? Na pewno nie jest to żadna choroba. Kury wyglądają na zdrowe, biegają, jędzą, zachowują się normalnie.
       
      Prosimy o pomoc.
    • Przez TomekBio
      Witam, mam pytanie czy używacie na swoich fermach probiotyki, jeśli tak to powiedzcie jakie i czy przynoszą jakieś efekty w postaci polepszenia dobrostanu ptaków bądź czy mają wpływ na przyrosty masy. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj