Polecane posty

mrursus7    9

Planuje zakup nowego ciagnika NH TD5.85 , juz zadzwoniłem niedługo bede umówiony z panią cena to 144 tyś jeszcze do negocjacji. I teraz kilka pytan dla was moi drodzy. Jak dobrze go dociązyc ? niby pisze ze jest 6x50 kg na przód to daje nam 300 kg to troche mało , na tył spoko po 100 kg na jedno koło. Ciagnik maxymalnie ma 5800 kg i własnie tyle bym chciał :) I juz mówie dlaczego od 2 lat pracuje Belarusem który po wazeniu z turem wyniósł 5900 :D i powiem jedno takim ciagnikiem lepiej sie pracuje , lepszy uciag wg mnie itd. I teraz prosze was o jedno , czy mozna załozyc wiecej na przód ? czy to max ? ile waży taki goły bez obciazników ? tak wszystko bede wiedział niedługo jak sie spotkam z panią ale chce juz wiedziec troche wczesniej aby sie przygotowac :) do rozmowy. I czy wogole to dobra cena ? Mówiła ze pełna opcja zaczepy kompletne wszystko wiec jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest cena brutto? Myśle ze te 300kg na taki ciągnik starczy zależy jak cięzkie maszyny bedziesz ciagał ale raczej powinno starczec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Tak cena brutto. 300 kg no powiem ci ze pług sam wazyłem to około 800-900 kg wiec lekko dryga Belarusa. Narazie sprzetu ma mało ale planuje zakup grubera itd wiec jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

wszystko zalezy co masz w tych pieniążkach :P

Ale jak dla mnie NH/CASE ma swoje zalety jak i również sporo wad a seria TD ma ich troszkawo otóż silniczek masz tu o małej pojemności nie wiem dokładnie jakiej ale wydaje mi sie ze 3.2 a stare miały 4.5 wiec roznica jest b.duża i tu ja bym szukał wady bo niby sprzedawca bedzie mówić ze ciagnik mało pali itd. ale jak podczepisz cos ciezszego to łypnie sporo wiecej nic silnik o wiekszej poj. A wiec jak jest to dla ciebie jako jeden ciagnik na gosp. to wybrałbym raczej NH/Case ale jak masz jakąś 360 czy ciaporka na jakies tam pierdoły do cos o wiekszej poj. a wiec zalezy :) +/-

NH/Case TD Farmall A stosunkowo słaby podnośnik i nie mozna go wzmocnic bo to jest maks. gdzie wiekszosc modeli/marek ma zapas

nie wiem jak Ciebie ale jakoś konstrukcja z tyłu na zwolnicach jakoś mi nie pasuje podobno zwolnice głośniej chodzą ale potwierdzeń nigdzie nie ma.

Co do przedniego mostu niby z tego co mi diler mowił ze ma wytrzymałość 2t gdzie sdf mam na mysli R3 Agrofarma i Explorrera 1.8t

obciazniki w NH i Case masz nie jestem pewien ale w 90% wydaje mi sie ze jest ich 420-450kg. gdzie sdf 320kg

 

ps. miałem ten sam wybór i wybrałem R3 w mechaniku aha i Case mogłem miec w full wypasie Farmall A 85 za 147brutto lambo +10tys

 

wszystko zalezy co masz w tych pieniążkach :P

Ale jak dla mnie NH/CASE ma swoje zalety jak i również sporo wad a seria TD ma ich troszkawo otóż silniczek masz tu o małej pojemności nie wiem dokładnie jakiej ale wydaje mi sie ze 3.2 a stare miały 4.5 wiec roznica jest b.duża i tu ja bym szukał wady bo niby sprzedawca bedzie mówić ze ciagnik mało pali itd. ale jak podczepisz cos ciezszego to łypnie sporo wiecej nic silnik o wiekszej poj. A wiec jak jest to dla ciebie jako jeden ciagnik na gosp. to wybrałbym raczej NH/Case ale jak masz jakąś 360 czy ciaporka na jakies tam pierdoły do cos o wiekszej poj. a wiec zalezy :) +/-

NH/Case TD Farmall A stosunkowo słaby podnośnik i nie mozna go wzmocnic bo to jest maks. gdzie wiekszosc modeli/marek ma zapas

nie wiem jak Ciebie ale jakoś konstrukcja z tyłu na zwolnicach jakoś mi nie pasuje podobno zwolnice głośniej chodzą ale potwierdzeń nigdzie nie ma.

Co do przedniego mostu niby z tego co mi diler mowił ze ma wytrzymałość 2t gdzie sdf mam na mysli R3 Agrofarma i Explorrera 1.8t

obciazniki w NH i Case masz nie jestem pewien ale w 90% wydaje mi sie ze jest ich 420-450kg. gdzie sdf 320kg

 

ps. miałem ten sam wybór i wybrałem R3 w mechaniku aha i Case mogłem miec w full wypasie Farmall A 85 za 147brutto lambo +10tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Mam zetora , C330 i czasami Belarusa.

A jesli chodzi o opony to szerokie one sa ? ogumienie: 13.6-R24 przód, 16.9-R34 tył, ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

średnio mogły by być szersze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

w sumie opony tak jak najszersze pod mojego zetora, sory teraz poprawka te chyba będą ok szerszych nie ma sensu do tej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

A co do tych obciązników moge wziasc wiecej na przód ? tak zeby miec z 400-500 kg czy tylko i wyłacznie 300 ? prosze o pomoc i czy za bardzo przodka nie bedzie ugniatac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez artursz89
      Witam!
       
      Czy ktoś z was orientuje się ile kosztuje przerobienie WOM z 540/1000 na 540/540E w ciagniku TD5 /TD5000? Czy to się opłaca?
       
      Edit: Eh w złym miejscu napisałem. Proszę o przeniesienie do działu New Holland TD/TD5000
    • Przez mrursus7
      Zamierzam kupno ciagnika do gospodarstwa o powierzchni 27 ha, do tego dochodza jeszcze areały ojca o powierzchi 15 ha łąk. Jak narazie to tyle produkuje mleko i chciałbym zakupic nowy ciagnik. Oglądałem oba NHTD5030 i Td5040 teraz są zastępniki TD5.85 i TD5.95 cena maxymalna to 150 tyś to juz jest maximum , cena brutto. Wg mnie TD5.85 miej by palił i teraz prosze was o pomoc jak z tymi silnikami ? róznica miedzy 3,2 a 4,5 odczuwalna w pracy ? pracował by z Rozrzutnikiem Metal fach 6 ton własnie czy go pociagnie tereny zróznicowane , pługiem 4 skibowym i prasą rolującą warfamą. Prosze o opinie jak z tymi silnikami jest duzego areału niemam wiec duza moc mi nie potrzebna az tak bardzo mysle ze te 80 km wystarczy ale czy da sb rade z moimi sprzetami. Prosze o opinie osob które posiadaja TD5030 i TD5040 z góry dziekuje
    • Przez robson955
      czy ktoś ma taki ,jak się spisuje,ja posiadam od paru mies ,na razie chodzi dobrze ,jedynie wkurzajace jest to pikanie czujnika od ręcznego ,
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj