roki123

czy warto kupywać farmtrac 550 z przodkiem i turem i oczywiście z kabiną

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
roki123    0

czy warto kupywać farmtrac 550 z przodkiem i turem i oczywiście z kabiną bo chcę sprzedać c 330 i kupić tego farmtrac 550 i c 330 jest z turem i morze krzyknę za niego jakieś 23000 tyś. i złoże papiery o dofinasowanie z uni i bendzie kasa to się kupi ten ciągniczek :huh: http://img18.allegro...9/50/3429695040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Jeśli utrzymujesz się tylko z rolnictwa i masz tą średnią krajową pow. gospodarstwa to może dostaniesz dofinansowanie (są ostre wymagania i przed i w trakcie realizacji inwestycji).. to będzie warto. Ale poważnie to lepiej przemyśleć, części nie są tak łatwo dostępne do FT. Komfort jest na pewno inny... wspomaganie napęd na przód, ale na mały hałas to nie licz. Maszyna powinna być efektywnie wykorzystywana i zarabiać na siebie, a nie stać w garażu czy na podwórku aby wychwalać co to wielkiego się ma. Decyzja pozostaje do Ciebie, ale dobrze radzę aby nie było to coś w stylu "bo sąsiad ma" to i ja będę miał nowszy i lepszy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Miałem na myśli części do kabiny Koja, a do Mrągowa to mam daleko.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

W tych czasach jest coś takiego jak wysyłki kurierskie - super sprawa, jednego dnia zamawiasz, na drugi dzień masz na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy warto kupywać farmtrac 550 z przodkiem i turem i oczywiście z kabiną bo chcę sprzedać c 330 i kupić tego farmtrac 550 i c 330 jest z turem i morze krzyknę za niego jakieś 23000 tyś. i złoże papiery o dofinasowanie z uni i bendzie kasa to się kupi ten ciągniczek :huh: http://img18.allegro...9/50/3429695040

ten ciagniczek na foto to 685dt a 550 trochę skromniej wyglada, nikt nawet poważnie do Ciebie nie podejdzie jak będziesz chciał kupić tylko tego farmtracka na prow, dużo zachodu, koszta też nie małe, a jak z c330 na takiego farmtracka chcesz się przesiadać to jak na mój gust nie masz pilnej potrzeby zmiany ciagnika, nie lepiej sprzedać c330 i dołożyć trochę i wziąść ursusa 4514 lub jakiś zachodni ciągnik 4x4 około 60km, komfort raczej nie gorszy niż w tym nowym farmtracku, a jak się obrabiałeś c330 to i taki używany posłuży długie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roki123    0

mi chodzi o to bo do obory akurat się mieści bo obora ma 2,40 m i bez problemu mi się zmieści a 4514 ursus mi się nie zmieści bo ma 2,60 m a on bendzie odpalany co dwa dni żeby podwieść belke do obory i po wywozić obornik 1 w tygodniu ale polecacie go oczywiście ci co go mają a do źmeksa nie mam daleko do Łęczycy mam 22km a do Poddębic mam 20km a agroma jest w Poddębicach no i do mniejszych spraw oczywiście ^^ a i doradcie czy warto go kupić ?????

 

a i mój c 330 ma już 31 lat :)

 

jak coś to Farmtrac 675 DT

Edytowano przez roki123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Wiesz, to że masz blisko do dilera nie znaczy że będzie tanio jak będziesz chciał jakąś część do ciągnika kupić, a czekać będziesz musiał przeważnie dłużej niż byś sam zamówił w Mrągowie. Prosty przykład, diler za siłownik wspomagający do siłownika chciał 1400 a w Mrągowie z wysyłką 550zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roki123    0

ft już jest w sprzedaży i mam dopłat 15 tyś a policzyłem z dopłat 15 tyś i 25 tyś to razem jest 40 tyś i z UE 40 tyś i ciągniczek gotowy oczywiście 4x4 z kabiną a mam stały dochud bo sprzedaje małe prośienta po 350 zł za parkę i jadę co dwa tygodnie na rynek a jak nie sprzedam to wiozę do znajomych mam 22 maciory to jest obrót a i z prosiąt mi wychodzi 10 12 sztuk czasami trochę mniej to jest stały dochód i niem co się martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCC    0

z kabiną to chodzi Ci o ten niby daszek ??

ja osobiście nie poświęcił bym 80tys. za ciągniczek bez rewersu z 10 biegami i bez kabiny.

wolał bym troszkę dołożyć lub zostać przy c330 bo za bardzo to nie odbiegaja te traktory od siebie.

c330 wiesz co jest a ten farmtrac to jeszcze świeży temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak się policzy to co niezbędne itp. to wyjdzie ft 555 dt , wniosek z tego taki ,że to żaden interes ten 550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Pewnie chodzi mu o to że jak się policzy cenę ciągnika i całe niezbędne wyposażenie do niego to ciągnik ten niejest opłacalny dla niego

Inna sprawa, że pisząc po ludzku ułatwiłby życie sobie i innym na tym forum.

 

@pawlus rosnące ceny maszyn powodują, że mało który ciągnik to teraz dobry interes, ale zawsze można korzystać z programów, nawet te 40% zwrotu to spora pomoc. Trochę chore (a raczej zbyt ambitne) są tylko wymogi i kontrole związane z korzystaniem z nich, ale to już inna sprawa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikzwielkopolski12
      witam mam takie pytanie jaka pora roku jest lepsza na kupywanie cieląt słyszałem że gdy temp powietrza jest niższa jak 10 stopni to lepiej się powstrzymać od kupna . co sadzicie o tym ?? kiedy wy kupujecie cielaki ?
    • Przez Wwwws
      Witam.Na wiosnę w 2017 roku kupiłem ciągnik Farmtrac 555dt. Na początku odkręcały się różne pod zespoły (nawet tylnie koło),  później odkręciła się pompa wtryskowa. Zaczęło się spod niej lać. Jak zapali i jest zimny obroty spadają poniżej 500. Później jak się zagrzeje trochę się to normuje. Ciągnik jak jest zimny chodzi głośno, a jak się zagrzeje to automatycznie się wycisza praktycznie przy jednej temperaturze (podobno tak ma być). Teraz mam znowu problem z biegami. Czasem nie można wbić biegu bez zgrzytu, a czasem trzeba wyciągać biega na siłę, no nie wysprzęgla do końca. Nie wiem czy to jest problem sprzęgła czy skrzyni biegów. Niedługo gwarancja będzie się kończyć i nie wiem co robić. Proszę o rady. Pozdrawiam
    • Przez Mateusz320
      Witam jestem przy zakupie nowego Farmtrac 690 Dtn wyposażenie : 
      -skrzynia 24 na 24 ona ma jakiś reduktor czy  polbieg mechaniczny czy jak? Bo słyszałem że on ciężko chodzi ? czy brać ta 12 na12 bo taka mam obecnie w Farmtraku 80 
      -opony przód 320 /70 r 24 Tyl 480/70r30 brać takie czy brać z wyższym profilem 85? Bo wtedy byłby szybszy
       
    • Przez Stacho1244
      Witam potrzebuje opini ktozy w najblizszym czasie zakupili taki ciagnik lub maja jakies doswiadczenie . Ogolnie poszukuje ciagnika do 230 tys z turem , glowie by pracowal by zwozeniu balotow i oborze i agregat przedsiewny. wymiary raczej mi nie przeszkadzaja gabarytowe gdyz mam duze i wysoka obore. zastanawialem sie nad nowym ursusem ale sa rozne opinie na ich temat. bardzo chetnie bym wysluchal konkretow i o innych markach. raczej wole prosty ciagnik , malo elektryki. wiadomo w przyszlosci mniej sie bedzie mialo do popsucia.  Od razu mowie musi byc nowy gdyz bedzie brany na program.z gory dzieki i pozdrawiam
    • Przez Mateusz320
      Czy ma już ktoś ten ciągnik? 
      Chciałbym jakąś opinie na temat tego ciągnika 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj