RobMaximus

Ustawienie CX6080

Polecane posty

RobMaximus    0

Witam jestem dosyć nowy na tym forum.

 

Wiem że może dla nie których to już za późno ale u nas na zachodniopomorskim mamy jeszcze żniwa.

Ja jako nowicjusz w jeździe na kombajnie potrzebuję waszej pomocy odnośnie ustawień.

Wiem wszystko zależy od tego czy zboże jest wilgotne czy nie itd.

Mi chodzi o standard czyli w normalnych warunkach i normalne zboże do koszenia.

 

Moje pytanie brzmi następująco: jak ustawić/ na jakie parametry ustawić CX6080 z 2012, czyli na przykład przy rzepaku: wiatr 600, obr. bębna na 500 szczelina na 46mm, sito dolne na 2mm sito górne na 6mm.

 

Tak miałem go ustawionego przy rzepaku nawet nie wiem czy to jest dobrze. Może nawet i źle. Proszę was o pomoc no i jak to wygląda przy życie, pszenicy, jęczmieniu, pszenżycie itd.

 

Mam nadzieję że do jutra ktoś mi odpowie bo jutro w pole dalej rzepak kosić.

 

Proszę o jak najszybszą pomoc :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

A w instrukcji nie masz napisane co i jak pod dane zboże??

pszenica,żyto i pszenżyto, to na wialni z 1000obr/min,a szczelina mała żeby kłosy ci nie wpadały.

na bębnie to nwm,bo ja mam inny kombajn.

Ustaw jak według ciebie jest okej, zrób np raz w koło, wyjdź z kombajnu, przejdź sie po polu i sprawdź,czy gdzies na ziemi nie leży zboże. Jeśli tak,za duży wiatr lub szczelina za mała. Jeśli jest zboże w kłosach,to albo podkręć obr. młocarni lub zmniejsz szczeline na klepisku.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobMaximus    0

Witam odświeżę trochę temat. Tylko lekko z modyfikowany.

 

Natomiast przy tym kombajnie CSX6080 wiem że trzeba zmienić ustawienie mechzniczne jego na zboża teraz kosimy rzepak, ale na zboża pamiętam że trzeba zmieniać ustawienie dwóch czy trzech wajch. Niestety ja nie pamiętam tego a kombajnista który na nim jeździł jest niedostępny.

 

Czy ktoś z was może mi pomóc. Te wajchy mają żółtą rączkę i znajdują się z tyłu kombajnu po lewej stronie jak się patrzy z przodu na niego i pamiętam że trzeba jescze zmienić objeg pasa ale też nie pamiętam dokładnie gdzie.

 

Wiem że moję Informacje nie śa za zbyt precyzyjne ale może jednak ktoś mi z was pomoże.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Co by nie zakładać nowego tematu, podczepię się tutaj/. Czy ktoś wie, czym różni się CX6080 od 6090 w wersji elevation. Wiem: silnik, ale czy tylko? Wg katalogu różnica masy 200kg. Większy silnik pewnie nie jest o tyle cięższy. No i czy warto dopłacać 50 tysięcy do 6090.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

przerób ma taki sam  sądząc bo wymiarach sit. Na brak mocy w cx6080 nie narzekam. Zresztą zakup 6080 był dość dużym wysiłkiem ( na kredyt MR) i nie było z czego dokładać).


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj