Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valtra czy JD ??

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 21:05

Valtra czy JD ??

Tani nie zawsze sprawny -kolega czekał na "servis"z Paczkowa ok 2 tyg ,i co stanie ci w polu w czasie żniw-poczekasz trochę <_<
Tylko pamiętaj nie myj valtry kerszerem -przecieka dach i musisz wysuszyć z 6 godzin bo ci nic nie bedzie chodziło w tym ciagniku

wsadz to między bajki jak może przeciekać dach i co to miałoby wspolnego z praca całego ciągnika

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valtra czy JD ?? Dzisiaj, 21:52
  •  

#22 Share Pronio82SA

Pronio82SA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Szybkie samochody oraz Bardzo drogie ciagniki :PPPP

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:55

Valtra czy JD ?? JD - bez wachania <_<
Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

#23 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:57

Valtra czy JD ??

JD - bez wachania <_<

Noo...niema jak to mieć dobre argumenty <_<
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#24 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 09:23

Valtra czy JD ??

JD - bez wachania ;)

No kurde jak każdy tak będzie pisał to fajnie będzie ;)

#25 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 21 styczeń 2008 - 13:18

Valtra czy JD ?? A ja bym był za Valtrą ponieważ moim zdaniem będzie ona tańsza w utrzymaniu, w kupnie nie koniecznie ale w utrzymaniu tak.
Tańsze przeglądy, części zamienne, prawdopodobnie mniejsze spalanie chodź nad tym mógłbym spekulować. Trzeba brać też pod uwagę odległość do Serwisu jednej jak i drugiej z marek.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#26 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 13:26

Valtra czy JD ?? @Olik skąd wiesz, że w Valtrze będą tańsze przeglądy i części???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 14:28

Valtra czy JD ?? serwisy obu są miej więcej w takich samych odległościach... tylko ten on valtry to znajomy który niedaleko mnie mieszka i mam z nim dobry kontakt i znam go już parę lat i często korzystam z jego usług bo również handluje środkami ochrony roślin i nawozami i materiałem siewnym..

głównie decydują pieniądze ile mnie wyniesie całkowity koszt ciagnika..

Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 14:42

Valtra czy JD ??

@Olik skąd wiesz, że w Valtrze będą tańsze przeglądy i części???

Opieram się raczej na wypowiedziach użytkowników tych dwóch marek jak i wiedzy zaczerpniętej z AF ;)

#29 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 17:18

Valtra czy JD ?? Witam. Mam pytanie jak jest rozwiązania oś resorowana w Valtrze? Z tego co kiedyś czytałem jest to resorowanie pneumatyczne ale chyba kuriozum był system blokowania amortyzacji że trzeba wychodzić z ciągnika i wsuwać jakieś bolce blokujące nie jestem pewny czy mam rację więc jak ktoś jest obeznany w temacie to niech powie jak to jest dokładnie skonstruowane. Co do JD to oś TLS znam.

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:41

Valtra czy JD ?? @mckylo rowniez wydaje mi sie, ze tak wyglada os w valtrze, napewno sa podoszki z powietrzem - co robi wrazenie, ale i ten bolec mi sie przypomina ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#31 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 22:24

Valtra czy JD ?? A mi jednak zawsze się zdawało, że te resorowane osie są na zawieszeniu hydraulicznym? :/

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 22:33

Valtra czy JD ??

A mi jednak zawsze się zdawało, że te resorowane osie są na zawieszeniu hydraulicznym? :/

hmmm system nazywa sie Aires, wiec przez dedukcje chyba jednak zostaniemy przy powietrzu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 22:41

Valtra czy JD ?? Wpisując w Google frazę: "System Aires Valtra" znalazłem to.

Pneumatyczne zawieszenie przedniej osi Aires (opcja), znacząco wpływa na poprawę komfortu w każdych warunkach pracy. Zawieszenie na miechach powietrznych pozwala regulować stopień amortyzacji, działa niezależnie od temperatury i jest przyjazne dla środowiska. W każdej chwili można też zablokować układ sworzniami.

Czyli brzoziak ;) masz racje.

Źródło: http://www.agro-serw...?co=valtra_6000

Dodaj odpowiedź