Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valtra czy JD ??

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 17:43

Valtra czy JD ?? hej dzięki wszystkim za odpowiedzi na moje dawne zapytanie czyli jaki ciagnik czy JD 6930 czy 7730 i jednak byłem prawie w 100% pewien ze ten drugi sprosta moim oczekiwania i mojej kieszeni ale dzis właśnie był u mnie dealer Valtry i zaproponował mi bardzo atrakcyjna ofertę ciągnika T161 i T171 w wersji HiTech cena pierwszego to 315 tys brutto a drugi o 20/15 tys wiecej w miarę dobrym wyposażeniu ale bez resorowanej kabiny i przedniej osi i tuza, które bym tez zamowił Valtra byla by słapsza ale całkowice by mi wystarczła z zapasem. Co myslicie o tej seri i o wytrzymałości tych ciągników. Co bysie wybrali ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valtra czy JD ?? Dzisiaj, 11:42
  •  

#2 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 02 styczeń 2008 - 20:39

Valtra czy JD ?? valtra to bardzo dobre ciagniki ale na twoim miejscu bralbym model z resorowana osia poniewaz zwieksza ona nietylko komfort ale tez uciag pewnie jesli bys kupil ciagnik tej marki bylbys z niego zadowolony kiedys czytalem artykul o valtrze 180 km byl to starszy model i pracowal jako glowny ciagnik na 700 ha zarzadca byl z niego bardzo zadowolony

#3 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 20:56

Valtra czy JD ?? napewno brał bym z osia ;) Moze ktos wie jak pala i ile ON mniej lub wiecej wypije paliwka Valtra

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2008 - 16:06

Valtra czy JD ?? Pracowałem różnymi ciągnikami, jednak najlepsze wrażenie zrobiła na mnie Valtre i jej osiągi. Jednak aby uzyskać te osiągi trzeba się w pewien sposób przestawić, (dotyczy to np. obrotów) więc dlatego kupiłem Valtrę i jestem z niej zadowolony i ją polecam. Takie szczegóły jak przednia oś resorowana i kabina przydają sie jeśli spędzasz dużo godzin w transporcie a w polu chyba nie masz aż takich nierówności aby było to konieczne, a przy pracach polowych producenci zalecają ustawienie osi jak najbardziej twardo.
Prawdopodobnie na jesieni będę brał też Valtre z tym, że T151e HiTech, z przednim tuz-em i bez resorowanej osi i kabiny.

#5 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 16:50

Valtra czy JD ?? dzieki . bylem w poniedziałek zobaczyć Valtre T171 i ja cos to bierzemy HiTech prawie w pełnym wyposażeniu czyli os kabina amortyzowana siedzenie.. dodatkowy bak.. tuz i jeszcze parę tam dodatków.. i wyliczyli mi 315 tys netto ale gdy będziemy mówić na poważnie powiedzieli ze na pewno dadzą upust przynajmniej 5%.. do dość ciekawa oferta mam ferie muszę jechać do JD i zobaczyć ile mnie wyjdzie o podobnej mocy i wyposażeniu jelonek ... i to zadecyduje jaki ciegnik wybrac

#6 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 17:02

Valtra czy JD ?? Nie wiem czy waltra wyjdzie taniej ?
Ja tam dwa razy podchodziłem do Valtry i za kazdym razem to samo wyposażenie przy tej samej mocy wychodził jakieś 10-15% drożej niż to samo w JD.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#7 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 17:09

Valtra czy JD ?? nom zobaczymy.. nie jestem za jednym ani za drugim ciągnikiem są dla mnie porównywalne i nie będzie dla mnie zdana karą wybierając jednego bądź drugiego... tu zdecydują pieniądze który mnie wiecej wyniesie przy zakupie i eksploatacji... :rolleyes:

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2008 - 17:57

Valtra czy JD ??

nom zobaczymy.. nie jestem za jednym ani za drugim ciągnikiem są dla mnie porównywalne i nie będzie dla mnie zdana karą wybierając jednego bądź drugiego... tu zdecydują pieniądze który mnie wiecej wyniesie przy zakupie i eksploatacji... :rolleyes:

Jeżeli chodzi o serwis to Valtra znacznie ma tańszy serwis niż JD, gdyż koszt pierwszego przeglądu na 100mth wyniósł mnie 500zł całość, a na 600mth 700mth. Następne wykonuje sam, a części serwisowe najtańsze są w Paczkowe.

#9 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 17 styczeń 2008 - 00:13

Valtra czy JD ?? To naprawdę dobra cena serwisu <_<.

#10 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 08:49

Valtra czy JD ?? a na 1000mth kompleksowo 2500 w tym przypadku wszystkie oleje i filtry wymieniają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 10:36

Valtra czy JD ?? serwisanci mówili mi właśnie ze przeglądy valtry są naprawdę tanie i nie często trwałe.. nie wiem jak tam jest z przeglądami JD... może ktoś sie orientuje ..??

#12 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 11:42

Valtra czy JD ?? Ja już nie pamiętam ile płaciłem ale po upływie gwarancji to sam sobie robie <_<

Niedługo bedę robił po 3 tys to napisze co ile kosztowało <_<

#13 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 styczeń 2008 - 12:33

Valtra czy JD ?? znajomy mi mowil ze duzy przeglad w jd kosztuje okolo 5 tys ma jd 6420 wiec mysle ze to naprawde drogo

#14 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 18:30

Valtra czy JD ?? ja tez w miarę możliwości robie sam przeglądy... i gdy jest to możliwe biorę tańsze zamienniki filtrów.. <_<

#15 Share truck

truck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 22:40

Valtra czy JD ??

Jeżeli chodzi o serwis to Valtra znacznie ma tańszy serwis niż JD, gdyż koszt pierwszego przeglądu na 100mth wyniósł mnie 500zł całość, a na 600mth 700mth. Następne wykonuje sam, a części serwisowe najtańsze są w Paczkowe.

Tani nie zawsze sprawny -kolega czekał na "servis"z Paczkowa ok 2 tyg ,i co stanie ci w polu w czasie żniw-poczekasz trochę <_<
Tylko pamiętaj nie myj valtry kerszerem -przecieka dach i musisz wysuszyć z 6 godzin bo ci nic nie bedzie chodziło w tym ciagniku

#16 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 23:08

Valtra czy JD ?? to w jakiej valtrze tak przeciekal dach czy jest to usterka ogolnie spotykana w tych ciagnikach

#17 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 18 styczeń 2008 - 23:32

Valtra czy JD ??

Tylko pamiętaj nie myj valtry kerszerem -przecieka dach i musisz wysuszyć z 6 godzin bo ci nic nie bedzie chodziło w tym ciagniku

To z tego wynika, że i nawet podczas deszczu będzie Ci się na głowę lało? :/

Oj coś chyba Ci się koleżko pomyliło bo nie myślę, że jeden z najdroższych i najlepszych producentów ciągników na świecie by sobie na takie coś pozwolił. Widocznie była to wada jednego modelu.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#18 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 23:35

Valtra czy JD ?? no nie wiem czy to tak naprawdę jest przecież to są tez leśne ciągniki to powinny być solidne moze to taki felerny model byl..... mam jeszcze troche czasu i trzeba sie wszystkiego dowiedzieć o obydwu...

#19 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 10:33

Valtra czy JD ?? No do lasu to ciągniki są już naprawdę mocne. A tan przeciekający dach to pewnie feralna sztuka. <_< A poza tym valtra to jeden z najlepszych producentów ciągników i na taki coś nie pozwoli obie często.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share spotex1993

spotex1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 16:52

Valtra czy JD ?? ZNAJOMY MA VALTRA I NIĄ JEŹDZI DO LASU A LE W POLU TEZ Są DOBRE widziałem NA OPOLAGRZE A Z TYM DACHEM CZYSTY PRZYPADEK

Nie pisz posta dużymi literami!!!!!!!

Edytowany przez robertbara, 19 styczeń 2008 - 17:12.
pisanie posta dużymi literami

Dodaj odpowiedź