Skocz do zawartości

Zdjęcie

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem.

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 20:10

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Witam !
Jestem posiadaczem tego o to wyżej ciągnika około 1.5 roku i dzisiaj przy wywozie obornika , zauważyłem chwilowe zapalenie się graficznej kontrolki , której wydaje mi się ze nie mogłem znaleźć w książce .
I jakoś tak podczas tego wożenia , zaczeły dobiegać niepokojące dzwięki jakoś tak z (pod Tablicy Z zegarami? ? ?) awarii żadnej jak narazie nie ma , mi się wydaje ze to brzmi troche jak nie równa praca silnika lub coś w tym stylu ..
Prosiłbym o wypowiedzi osób które miały styczność z tym ciągnikiem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Dzisiaj, 16:56
  •  

#2 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 11:04

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Mam takiego od prawie 2 lat ,z elektryką nic się nie dzieje, ale rwą się linki od zmiany biegów.1 raz poszła w gwarancji i teraz w żniwa 2 raz-kosztuje nie mało. C zy w waszych K420 też tak ciężko zmienia się biegi?Nie wiem czy powinienem monitować problem w fabryce , czy można to w jakiś sposób wyregulować?

#3 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 12:17

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Masz 2 lata , i ci nic w środku nie hałasuje ? U mnie jest coś takiego jakby desynchronizacja pracy silnika przy 900 obrotach , więcej lub mniej i dzwięk znika ..
Akurat u mnie linki się nie rwą , ani razu jeszcze nic takiego nie było , biegi wchodzą normalnie (nie jakoś specjalnie ciężko) , to moze po prostu zbieg okoliczności .
I denerwuje mnie fakt ze nie moge ustawić tego zj******* zegara :/

#4 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 20:01

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Zegar ustaw zaraz po przełączeniu stacyjki 2 razy do góry-na maxa- podnieś przełącznik kiererunkowskazów i jeśli dobrze pamiętam powinna zacząć migać funkcja zegara,pomiędzy funkcjami przechodzisz włączając np . prawy kierunek. W silniku nic się nie dzieje, ale dymi przy każdej zmianie biegów w górę ,również przy zmianie półbiegów -podobno to przez te duże przełożenia ,bo skrzynia jest 4 biegowa-a jak z tym u Ciebie?

#5 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 18:07

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Tylko ze mam z tym duzy problem , ponieważ spuszczam ręczny , wciskam hamulec (stacyjka w stanie "gotowy do zapłonu") i 2 a nawet 3 razy daje kierunek i nic się na wyświetlaczu nie dzieję :C.
Tak przy zmianie biegów/półbiegów dymi trochę ale w tym modelu wszystko jakoś tak chodzi na dużych obrotach , bo nawet wspomaganie po pół godzinnej pracy zaczynac "wyć" , kolesie z serwisu powiedzieli ze po prostu duze ciśnienie jest na wspomaganiu i dlatego są drgania , które powodują ten dzwięk ... xd

#6 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 18:47

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. A powiedzcie mi jak on jest ze zwrotnością, jak w planach zakup k 410 jako ciągnik pomocniczy i pytanie jak będzie się sprawował w ładowaczu. Na jakich felgach macie, spawane czy skręcane, bo muszę wybrać które. Będzie też pracował w opryskiwaczu i rozsiewaczu. Też mnie ten dym przeraża, ale on jest na pompowtryskiwaczach i dla tego, jak by był na common railu to by tego nie było.

#7 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 19:34

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Jak by był na CR też by dymił. To zasługa zaworu EGR. Co do zegarka to też ważną rzeczą jest aby nie zrgar był widoczny a nie na jego miejscu jakaś kontrolka bo go nie ustawisz. I nie musisz wykonywać tych durnych czynności jak spuszczanie go z ręcznego i bez tego go ustawisz. Instrukcja jest w nim małoczytelna :)

#8 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 20:06

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Zgadza się ,że nie trzeba nic robić z hamulcem itp.Przełącz kluczyk i jeśli zegar jest widoczny to od razu podnoś do góry -przyciągając do kierownicy-dźwignię od kieruków

#9 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 22:24

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Skręcane / Spawane ? ? ? Nie wiem nawet xd chyba to pierwsze a ze zwrotnością , to tak z lekka lipa , promień skrętu jest tak mizerny ze aż żal xd , moim zdaniem do ciasnych miejsc , prac w warunkach w który dysponuje się mała , ścisła powierzchnią się kompletnie nie nadaje .. :P
A co do zegara to wiem , ze się nie da ustawić z kontrolką rezerwy lub czegoś innego , ale i tak po prostu to u mnie nie działa , nic nie "miga" / nie reaguje :C

#10 Share deutzboy

deutzboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 20:13

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Ja posiadam df już około 1,5 roku i miałem nastepujące awarie; w czasie gwarancjji jakis czujnik padł , a po gwarancji linka od biegów padła (jakoś u mnie ciężko te biegi wchodzą a u was).
Ile macie nastukane mth i przez ile ?Mój ma prawie 600mth

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 20:55

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Ja mam około 2 lata i 310 xd A te felgi dla kolegi wyżej spawane.. Nie u mnie w miarę wchodzą nie specialnie ciężko

#12 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 21:54

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. u mnie też lekko wchodzą. mam przejechane 600 mtg w rok :) A co do skrętu to można wkręcić ograniczniki.

#13 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 09:29

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. A czy u was tez szyberdach strasznie hałasuje ? I czy tłumik tez się wyrobił przez co obija przednie prawe światło (Te przed nim) ?

#14 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 12:32

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. U mnie biegi zawsze ciężko wchodziły i nie ma nadal żadnej poprawy- jak już pisałem poszły 2 linki od biegów . Tłumik się nie wyrobił , ale za to pękła klamra łącząca tłumik z kolanem.Po wkręceniu ograniczników zwrotność jest zadowalająca .Dziś wziąbym na felgach skręcanych , bo można regulować szerokość .Mój jest na szerokich kołach, tył-540/34R i nie można zmienić rozstawu

#15 Share deutzboy

deutzboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 19:46

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem.

A czy u was tez szyberdach strasznie hałasuje ? I czy tłumik tez się wyrobił przez co obija przednie prawe światło (Te przed nim) ?

U cb k 420 jest głównym ciągnikiem?Jaki masz przy nim pług?
Jakie masz obciążenie na przodzie?
Ile ci pokazuje na radarze poslizgu podczas orki?

#16 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 13:32

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Ja wiem , czy zaraz głównym raczej nie ... ma 2 lata i 310 mh , 5 skib na przodzie 500 kg chyba , nie orzę nim więc nie wiem ..

#17 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 15:05

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. U mnie jest głównym :) Ciąga 4x40 a co do poślizgu to różnie bywa :)

#18 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 18:55

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Ciekawe czy by sobie poradzil z 5x40 ażurowe :D

#19 Share deutzboy

deutzboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 20:52

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. Ja ostatnio w moim dojczu zauważyłem że się samo ramie odbezpieszcza i opada w doł przez to.
A te ograniczniki skrętu dużo powkręcaliście ?(nic się nie popsuje)????
Pozdrawiam:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 22:37

DF Agrotron K 420 problem z wyciszeniem. U mnie dwa obroty więc to raczej nie dużo.
@deutzboy - jakie ramie ?
@Deny - no raczej nie :)

Dodaj odpowiedź