Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 5120 vs. Deutz Fahr 4.51

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 16 sierpień 2013 - 15:11

Case 5120 vs. Deutz Fahr 4.51 Jak wiecie mój MF jest na sprzedaż i czas myśleć o czymś w zamian. Ja jako zwolennik DF jestem za DF ale tata podsunął jeszcze propozycję Case 5120 . Ciągnik ogólnie ma jak na razie spełniać funkcję głownego konia pociągowego, ale z czasem ma przyjść za niego 6 cyl DF tylko że na PROW, a ten ma mieć dołożonego tura dlatego duża 4T a nie 6.
Co byście wybrali ?
Wiem że Case ma więcej bajerów ale słyszałem że ma tam jakieś problemy z hydrauliką, a deutz to prosty ciągnik i to może jest jego zaletą :) Nie wiem czy Case ma klime ale wiem że do DF orgl montowali a nawet jak nie to można dokupić.
Więcej do wyjaśniania zostawiam wam. Piszcie co i dlaczego :) Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 5120 vs. Deutz Fahr 4.51 Dzisiaj, 03:29
  •  

#2 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 17:04

Case 5120 vs. Deutz Fahr 4.51 Case 5120 posiada klimę. Jest to Ciągnik bardzo mocny i wytrzyma wiele MTG. Oczywiście jak kupisz dobrą sztukę. Ludzie sobie go chwalą, łatwy dostęp do części. Komfort bardzo dobry i prosty w obsłudze

#3 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 17 sierpień 2013 - 14:57

Case 5120 vs. Deutz Fahr 4.51 Oba są dobrym wyborem pod warunkiem że są w dobrym stanie ( i na to bym patrzył w na początku - nie marka, nie wyposażenie, nie wiek a stan tech.) Case bedzie pewnie wygodniejszy.
Moim zdaniem AgroXtra była by lepsza do ładowacza od AgroPrimy ze wzgledu na ściętą maskę .
W podobnej sumie co DF można mieć MF 3060 lub 3065 z końcówki produkcji.
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#4 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 18 sierpień 2013 - 00:51

Case 5120 vs. Deutz Fahr 4.51 Tak macie rację co do case ze wygodniejszy ale właśnie słyszałem ze mają problemy z hydrauliką. Wydaje nam sie chyba ze to jednak bedzie DF. Co do agroxtry tez myslelismy ale nie można jej dosstac bo ich malutko i pewnie nie w tej cenie. Wiecie moze gdzie można dostać te agroxtry? Tez była propozycja agrostara 4.78 ale jego to juz wgl w Polsce prawie nie ma.

Edytowany przez lukeski15, 18 sierpień 2013 - 00:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 sierpień 2013 - 22:23

Case 5120 vs. Deutz Fahr 4.51 no ja 3 rok zworze słomę deutz fahrem 4.51 a w tym roku to juz 2000 bel zwiezione i nie ma takiej tragedii podczas pracy lecz rewersu brakuje ale da się wytrzymać wszystko całkiem przyjemnie pracuje. jest dość oszczędny gdyż pali 4-5 litrów podczas zwożenia. osobiście go polecam na temat case nic nie powiem bo nie użytkowałem. jednak jak byś miał możliwość kupić agrostara w dobrym stanie i dobrej cenie to poleciłbym agrostara

#6 Share Kasta

Kasta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 20:26

Case 5120 vs. Deutz Fahr 4.51 Ja też MIAŁEM Deutz'a 4.51 z Turem Quicke , super ciągnik do Tura jak i do prac , spokojnie dawał rade z Pługiem Kvedrenland 4 obrotowy jak i z agregatem ścierniskowym 3m. Tak jak pisał kolega wyżej , jest bardzo oszczędny :) , Jedyna Wada , moim zdaniem troche drogie są częsci do niego. Też nigdy nie miałem Case , ale tobie polecam Deutz'a :)

#7 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2013 - 08:18

Case 5120 vs. Deutz Fahr 4.51 co do części to różnie bywa zależy gdzie się kupuje jeśli chodzi o allegro to są dość drogie i nie ukrywam ale jeżeli znajdziesz dobry sklep to kupisz w rozsądnej cenie. na przykład końcówka układu kierowniczego na allegro kosztuje 250 zł ja kupiłem za 150 zł. za końcówki wtryskiwaczy mechanik znalazł nam po 70 zł za boscha na allego są po 50-70 jakieś zamienniki chińskie. zresztą jaki ciągnik nie kupi zachodni to i tak cenny części będą trochę wyższe niż do zetora czy ursusa ale za to jakoś jest części jest nie do porównania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 01 wrzesień 2013 - 13:05

Case 5120 vs. Deutz Fahr 4.51 O części to tak się nie boimy bo wiadomo że jest tak jak mówi Rafał -drogie ale dobre :) Tak samo tato miał z kombajnem jak kupował. Ludzie gadali że do Claasa to częsci drogie i nas zjedzą. Mówili żeby kupić Bizona. A teraz my jedziemy w pole i jakieś tam usterki tylko albo nawet nie w sezonie a sąsiedzi wyjeżdżają Bizonami i zaraz wracają :) Także temat o częściach nawet nie wchodzi w grę :) Ważne że jest oszczędny i dobrze się pracuje.
Z drugiej strony Case ma wydajniejszą pompę i jest cięższy.
W sumie to najpierw trzeba sprzedać MF a ludzie nie chcą brać bo każdy z daleka dzwoni. Jak nie sprzedam do wiosny to i tak musimy coś kupić bo za duży już ten areał :/
Pozdrawiam!

Dodaj odpowiedź