Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrolka ładowania c-360

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 18:21

Kontrolka ładowania c-360 Witam mam problem z kontrolką ładowania w swoim c-360 mam alternator z poloneza regulator na 2 kable wczoraj podładowałem akumulatory i nie odpiłem prostownika który dalej ładował ale jak by tego było mało nie miałem podłączonej kontrolki ładowania do masy i odpaliłem silnik ale zorientowałem się ze mam podłączony prostownik więc zgasiłem odłączyłem prostownik i znowu zapaliłem na odłączonej masie kontroli ładowania potem zgasiłem podpoiłem masę i kontrolka zaczęła migać na wolnych obrotach a jak dodam gazu to świeci cały czas zmierzyłem napięcie na akumulatorze było 14,3V na odpalonym silniku 16V więc odłączyłem kabel od alternatora który idzie na akumulator (+) i pojechałem w pole czym mogło być spowodowane to migotanie ??Dziś święto to nie sprawdzę czy coś się naprawiło

Dodam ze wcześniej było wszystko w porządku ładowanie na poziomie 14 ,4V

Edytowany przez marles, 15 sierpień 2013 - 18:51.

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrolka ładowania c-360 Dzisiaj, 23:39
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 18:46

Kontrolka ładowania c-360 Po co dwa razy pytasz o to samo? http://www.agrofoto....20#entry1191246
Pomógł bym ale nie wiem co to jest kontrola ładowania którą podłącza się do masy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 18:53

Pomógł bym ale nie wiem co to jest kontrola ładowania którą podłącza się do masy.

Już poprawione

#4 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 15 sierpień 2013 - 20:15

Kontrolka ładowania c-360 Odpal ciągnik i zmierz napięcie na akumulatorze.Jak będzie więcej niż 14,4 to znaczy że masz regulator padnięty.Ale podaj nam tutaj wartość napięcia którą odczytasz na woltomierzu.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 20:40

Kontrolka ładowania c-360 Mierzyłem na odpalonym silniku jak ta kontrolka migała to było coś ponad 16V i dlatego odłączyłem + który wychodzi z alternatora z obawy o akumulatory

#6 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 20:45

Kontrolka ładowania c-360 Alternator prawdopodobnie nadaje się już do regeneracji.
PRĄDNICA NIE POWINNA PRACOWAĆ Z ODLĄCZONYM PRZEWODEM OD ZACISKU NR 30.

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 sierpień 2013 - 07:14

Kontrolka ładowania c-360 Też byłbym za szukaniem nowego.

#8 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 08:07

Kontrolka ładowania c-360 Już kupiłem nowy alternator "Bosch" z jakiego opla z regulatorem za 50zł

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 08:47

Kontrolka ładowania c-360 Wierz mi, że z Twoim poziomem wiedzy tego nowego i tak uszkodzisz w krótkim czasie.

#10 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 08:59

Kontrolka ładowania c-360 @elektrotechnik a ty mi uwierz z twoim poziomem kultury też długo nie zajedziesz :D

@marles gruby wyjście z alternatora na śrubkę 13mm łączysz z plusem z akumulatora na elektromagnesie rozrusznika, tylko kabel przynajmniej 6mm, nie cieńszy, z alternatora jest napewno jeszcze d+ lub może może być jeszcze 2 wyjścia, jedno to D+, a drugie dla ciebie nie istotne, D+ łączysz przewodem bezpośrednio do kontrolki, a w kontrolce żarówka 4-5W, musi być ta żarówka niesłuchaj nikogo, ma być żarówka przynajmniej 4W, drugi pin w żarówce łączysz ze stacyjką z pinem 15 lub jeżeli nie ma numerku to z pinem na którym po wciśnięciu kluczyka, przekręceniu zapłonu pojawia się napięcie, proste.

http://www.google.pl...Q9QEwAA&dur=388

Edytowany przez bobytempelton, 17 sierpień 2013 - 09:02.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 10:48

Kontrolka ładowania c-360 A Ty jakbyś miał poziom kultury wyższy od mojego, to zwroty "Ty", Ciebie", "Tobie" pisałbyś z wielkiej litery tak jak ja to robię. Aha, zapomniałem, że jesteś inżynierem. W takim razie nie musisz tego wiedzieć, w przeciwieństwie do mnie prostego technika. Co do żarówki kontrolnej ładowania, to coś gdzieś przeczytałeś i ciągle powtarzasz, a nie wiesz dlaczego tak jest a nie inaczej. Alternator będzie ładował na każdej żarówce, zarówno 1W jak i 21W. Nie ma bezwzględnego wymogu stosowania 4W. Poza tym nie wiem gdzie znajdziesz żarówką 5W z trzonkiem Ba9s, która będzie pasować w oprawkę. No ale jak już wcześniej napisałem, jesteś inżynierem, więc nie masz obowiązku tego wiedzieć...

#12 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 12:59

Kontrolka ładowania c-360 I widzisz beznadziejny typie czepiasz się i tyle bo nie masz czego, a ty z dużej nie będe ci i tak pisał.
Dobra spadam bo nie ma z kim gadać, ciekawe gdybym spotkał cię w realu co byś zrobił, czy byłbyś taki wyszczekany :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#13 Share Rafallll360

Rafallll360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:motocross i modelarstwo

Napisany 18 sierpień 2013 - 15:27

Kontrolka ładowania c-360 Mam pytanie co może być spowodawne świeceniem się kontrolki ładowanie cały czas przy włączonym silniku na niskich i też na wysokich obrotach , dodam że akumulatory są ładowane to wyklucza alternator Proszę o szybkie odpowiedzi

#14 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 17:17

Kontrolka ładowania c-360 Jesteś pewny ze akumulatory są ładowane?Jakie masz to ładowanie ile V?

Edytowany przez marles, 18 sierpień 2013 - 17:18.

#15 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 sierpień 2013 - 20:17

Kontrolka ładowania c-360 Jak pali się kontrolka to znaczy że nie ładuje,albo złe podłączenie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 21:12

Kontrolka ładowania c-360 Nie koniecznie. Kontrolka nie jest ustrojstwem które w stu procentach określa sprawność układu.
KPK Kumurun Team

#17 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 21:22

Mam pytanie co może być spowodawne świeceniem się kontrolki ładowanie cały czas przy włączonym silniku na niskich i też na wysokich obrotach , dodam że akumulatory są ładowane to wyklucza alternator Proszę o szybkie odpowiedzi

Kolego, najpierw zapoznaj się z tym tematem: http://www.agrofoto....mat-przeczytaj/ szczególnie z postem nr 2. Dopóki nie podasz żadnych sensownych informacji dalsza dyskusja jest zbędna i kolejne posty będą usuwane.

#18 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 11:23

Kontrolka ładowania c-360 witam , w ursusie c-360 był założony nowy alternator 3 lata temu pisze na nim GMP i podczas odpalenia na 600 obr. świeci mi kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po dodaniu wyższych obrotów ok. 800 obr. podczas jazdy kontrolka mruga co kilka sekund i czasami zaświeca się podczas gdy silnik spada z wyższych obrotów na jałowe wolne dlaczego się tak dzieje ?

#19 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 11:34

Kontrolka ładowania c-360 Jakość alternatora, a zwłaszcza jego regulatora napięcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 11:39

Kontrolka ładowania c-360 Jest wszystko w porządku. Kontrolka gaśnie przy wyższych obrotach po wtedy dopiero wzbudza się alternator. Można by dać mniejsze koło pasowe na alternatorze, wtedy ładowałby od niższych obrotów. Kontrolka zapewne mruga kilka-kilkanaście minut po odpaleniu? To oznacza że akumulatory są dobrze naładowane i nie ma włączonych odbiorników, jeżeli włączysz np. światła to kontrolka by nie migała. Jeśli tak jest, to nie ma się czym przejmować. Ewentualnie szczotki mogą mieć już gorszy styk z pierścieniami.

Edytowany przez marian3p, 04 sierpień 2014 - 21:41.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.