Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wariator prędkości - górny pasek zbyt luźny? - MF 206

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 19:10

Wariator prędkości - górny pasek zbyt luźny? - MF 206 Mam problem z kołami na wariatorze prędkości jazdy a mianowicie górny pasek mam zbyt luźny - jest tak luźny, że podczas podjazdu pod dużą górę ślizga a co za tym idzie ,,obgryzło" mu boki i strasznie się niszczy ten pas. Koła ładnie się rozkładają podczas ruchu siłownikiem ale ten górny pas jest bardzo luźny.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wariator prędkości - górny pasek zbyt luźny? - MF 206 Dzisiaj, 17:55
  •  

#2 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 19:52

Wariator prędkości - górny pasek zbyt luźny? - MF 206 Przesuń wariator delikatnie w dół, 3-4 cm nie więcej. Jeśli to nie pomoże, to pas masz do wymiany. Mam ząbkowany, jest BARDZO trwały i elastyczny. Nie pamiętam komu - pisałem na forum - pasy muszą być bezwzględnie suche i czyste.
Mam 206 już 18 sezonów, rok produkcji to chyba 76 a pasy napędowe mam oryginały.

#3 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 20:46

Wariator prędkości - górny pasek zbyt luźny? - MF 206 A czy ten pas sobie nie skacze przypadkiem? A jak stoi to jest napięty tak samo jak dolny, albo i mocniej? Jeśli tak, to nie dlatego, że jest luźny, tylko dlatego, że pasy są nierówno naciągnięte Założysz nowy pas to też mu zaraz jeden bok zetnie :/. U mnie tak było bo całe mocowanie było wygięte (tak go kupiłem) dorobiłem regulację jednego z płaskowników od napinacza i udało mi się wyregulować tak, żeby ładnie chodziły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 15:33

Wariator prędkości - górny pasek zbyt luźny? - MF 206 dolny jest bardziej napięty niż górny, wkręciłem z 1 cm tej rzymskiej śruby i już jest lepiej bo przy podjeździe pod górę się nie ślizga - a wcześniej tak robił

#5 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 18:25

Wariator prędkości - górny pasek zbyt luźny? - MF 206 Jak jest wszystko dobrze, to nie da się napiąć tych pasów nierówno, bo one napinają się nawzajem. Przyjrzyj się przy schodzeniu z obrotów co się dzieje z tym górnym pasem i zerknij, czy aby ta rura na której wisi wariator nie jest przekoszona (nieprostopadła do pasków).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share eugene

eugene

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 22:22

Wariator prędkości - górny pasek zbyt luźny? - MF 206 troche pozno ale mozekomus sie przyda ( strd ) dobrze napisal ja to przerabialem u siebie naciagaja sie wzajemnie ale musza isc w linii do kola idealnie