Zaloguj się, aby obserwować  
semos

Wariator prędkości - górny pasek zbyt luźny? - MF 206

Polecane posty

semos    77

Mam problem z kołami na wariatorze prędkości jazdy a mianowicie górny pasek mam zbyt luźny - jest tak luźny, że podczas podjazdu pod dużą górę ślizga a co za tym idzie ,,obgryzło" mu boki i strasznie się niszczy ten pas. Koła ładnie się rozkładają podczas ruchu siłownikiem ale ten górny pas jest bardzo luźny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Przesuń wariator delikatnie w dół, 3-4 cm nie więcej. Jeśli to nie pomoże, to pas masz do wymiany. Mam ząbkowany, jest BARDZO trwały i elastyczny. Nie pamiętam komu - pisałem na forum - pasy muszą być bezwzględnie suche i czyste.

Mam 206 już 18 sezonów, rok produkcji to chyba 76 a pasy napędowe mam oryginały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

A czy ten pas sobie nie skacze przypadkiem? A jak stoi to jest napięty tak samo jak dolny, albo i mocniej? Jeśli tak, to nie dlatego, że jest luźny, tylko dlatego, że pasy są nierówno naciągnięte Założysz nowy pas to też mu zaraz jeden bok zetnie :/. U mnie tak było bo całe mocowanie było wygięte (tak go kupiłem) dorobiłem regulację jednego z płaskowników od napinacza i udało mi się wyregulować tak, żeby ładnie chodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dolny jest bardziej napięty niż górny, wkręciłem z 1 cm tej rzymskiej śruby i już jest lepiej bo przy podjeździe pod górę się nie ślizga - a wcześniej tak robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Jak jest wszystko dobrze, to nie da się napiąć tych pasów nierówno, bo one napinają się nawzajem. Przyjrzyj się przy schodzeniu z obrotów co się dzieje z tym górnym pasem i zerknij, czy aby ta rura na której wisi wariator nie jest przekoszona (nieprostopadła do pasków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eugene    0

troche pozno ale mozekomus sie przyda ( strd ) dobrze napisal ja to przerabialem u siebie naciagaja sie wzajemnie ale musza isc w linii do kola idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Mam problem z przełączeniem prędkości wałka wom w mf 6120 tzn. niezależnie od położenia dźwigni zmiany prędkości nawet gdy ustawię ją na 540 obrotów to wałek działa na 1000 obrotów to samo przy obrotach eco. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez rispekt
      Witam, niestety nie posiadam zaczepu górnego w renault. Chciałbym sobie go dokupić ale mam tylko uchwyt na ciegło bez szyny  i mam pytanie czy da się zamontować zaczep tylko na uchwyt od ciegła? I bardzo był bym wdzięczny za jakieś zdjęcia. 
    • Przez 12145
      Witam, nigdzie nie mogłem znaleźć tego tematu więc postanowiłem utworzyć nowy. Zwracam się do Was z prośbą/ zapytaniem gdzie znajduje się regulacja obrotów prędkości nagarniacza w Claas'ie Mercator'ze 70/75. W katalogu nic nie mogę znaleźć, w internecie też nic nie zobaczyłem. Pozdrawiam, i proszę o w miarę szybkie odpowiedzi.
    • Przez rosek11
      Witajcie,
      Ostatnio byłem  ojca Zetorem 7245 i przyczepą D47 z pszenicą. Nidy wszystko dobrze lecz wydaje mnie się że coś nie tak jest z hydrauliką. Tzn. w mojej ocenie z dużym opóźnieniem przyczepa zaczęła kiprować. Musiałem czekać około 10-15 sekund niczym zaczęło podnosić, dodatkowo robiło to chyba zbyt wolno, ponadto opuszczanie też było wolne. Wiem, że tato jakiś czas temu wymieniał chyba jakieś pierścienie w hydraulice bo słabo podnośnik trzymał. Czy ktoś z Was podpowie czym możę być spowodowane to że tak mozolnie działa ta hydraulika. 
      Nie znam słownictwa technicznego związanego z tym tematem ale mimo to myślę że wiecie o co mi chodzi;)
    • Przez rex15
      Witam, mam problem z suwakiem od regulacji położenia ramion tylnych. Nie jest w stanie nawet zostać w miejscu, lecz sam zsuwa sie w jedną ze stron jest jakaś śruba regulacyjna zwiekszająca opór tego suwaka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj