Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ...

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adri303

Adri303

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 16:27

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Witam. Mam dylemat, mianowicie kupno kombajnu z przeznaczeniem na usługi. Prawde mówić w żniwa u nas trudno doprosić sie o kombajn. Sam niewiele mam, bo 4ha. Przydał by sie dobry kombajn do usług. Budżet do 30tyś zł. Czytałem dużo opinii. Rozmyślam nad Fortschritt E514, Bizon ZO56 albo Claas Mercator. Z tego co zauważyłem Bizona w tej cenie trudno będzie kupić. Doradźcie coś :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Dzisiaj, 07:35
  •  

#2 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 17:49

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Weź pod uwagę to do czego można kupic części w okolicy. Generalnie wszystkie te kombajny to lamusy, dobre u siebie pokosic. Mam Bizona i wiem o czym piszę.

#3 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 14 sierpień 2013 - 17:53

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Na zarobek to bizona raczej nie dla siebie to tak. Na zarobek to claas byłby najlepszy. Ale Fortschritt ostatecznie też zły nie jest ale części ciężej jest dostać da się przez neta ale trzeba by było poczekać.

#4 Share Fujitsu

Fujitsu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 17:56

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Jakiego byś nie kupił za te 30 to chcąc zarobić coś na usługach trzeba wymienić na starcie części za około 10 tys żeby być w miarę pewny wszystkich łożysk pasów i innych gadżetów które się zużywają, kilka dni postoju w żniwa to są już straty czasmi nie do nadrobienia, no i trzeb amiec zawsze w zapasie podstawowe cżęści takie jak silnik czy skrzynia biegów, żeby ewentualnie w ciągu 24 godzin wymienić i ruszac kolejnego dnia w pole

#5 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 19:12

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Kolego a gdzie Ty mieszkasz że trudno o kombajn teraz żniwa trwają 5 dni.
Kupuj taki do którego części masz w najbliższym sklepie. Zwróć uwagę na cenę części np. pas napędu odrzutnika czy młocarni wtedy rozjaśni Ci się w głowie na jaki kombajn Ciebie stać i czy zarabiając tą maszyną zarobisz na niej po 2 sezonach na kolejny nowszy czy zarobisz tylko na paski.
Posiadanie skrzyni czy silnika jako część zapasowa to lekka przesada.

#6 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 19:13

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Teoretycznie najlepszy jest Bizon - części dostaniesz wszędzie. Ale z praktyki widzę, że Bizony na usługach się już nie sprawdzają. TZN, nie wiem skąd jesteś, bo u mnie np jeszcze kilka lat temu każdy kto miał Bizona działał też usługowo, a teraz jak ma to tnie tylko u siebie, a usługi robią Classy, Fendy i NH SKR-u (chyba tylko dwóch gospodarzy u mnie na usługi chodzi). Dwa lata temu w SKR-ze jeszcze Rekordy mieli, teraz już nie.

Ale na AF widzę, że w innych regionach i właśnie Mercatorami robią albo małymi Dominatorami.

Z tych 3 co wymieniłeś chyba najlepszy będzie nasz Bizon. Ale jak już Ci napisali - jakiego nie kupisz, będziesz musiał w niego sporo władować.

Ale sam stwierdziłeś, że u Ciebie w okolicy na kombajn doczekać się nie można, więc ja bym wziął nawet jakiś niewielki kredyt, kupił jakiegoś Dominatora czy coś jemu podobnego, zrobił go porządnie i już. Szybko pewnie by Ci się zwrócił skoro taka bida z kombajnami u Was ;)
norweskie-lesne.pl

#7 Share Adri303

Adri303

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 19:43

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Niestety, w naszych rejonach zniża czesto trwaja nawet 2 tygodnie. Co do części to muszę zrobić obeznanie, jak? gdzie? ile? :)Bizon, jak pisałem za tę kwotę będzie trudno kupić i w dodatku w dobrym stanie. Co do pozostałych pozycji to przychylam się najbardziej do Fortschritta potem Claas. Choć. W sumie części można znaleźć w Internecie praktycznie do każdego modelu. Może ktoś orientuję się gdzie w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, Opoczna, Łodzi ogółem całym łódzkim i sąsiednich województw znajde części do Fortschrittów i Claasów? Wszelka wiedza mile widziana :)

#8 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 20:04

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Tylko uważaj na takie perełki: http://otomoto.pl/fm...56-A339811.html ;)

Swoją drogą, cena tych forszy jest podejrzanie niska, za niska....
norweskie-lesne.pl

#9 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 14 sierpień 2013 - 20:14

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Ten Bizon w idealnym stanie :D natłuczone ma już skoro pół kombajnu wymienione... No i ciekawe jak wyglądał przed tym "malowaniem"

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Adam224360

Adam224360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 20:29

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Ten bizon od czasu malowania nie miał chyba hederu przyczepianego, bo gwinty od hydrauliki zamalowane..

#11 Share Adri303

Adri303

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 20:37

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Zacząłem szukać conieco w Claasie. Mercator wpadł mi w oko całkiem niezły jak na oko. Tak,tak wiem na oko,to chłop w szpitalu ... Bardzo dużo naczytałem sie o Forszach E514. O Claasach wiem niewiele, tyle tylko, że części są drogie. Coś o spalaniu, awariach i wydajności mógłbym usłyszeć. Taki Claas mi wpadł: http://allegro.pl/ko...3472460910.html

#12 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 14 sierpień 2013 - 21:38

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... ja bym polecał fortschritta. można jeszcze zdobyć ładne egzemplarze przywożone z czech. mój sąsiad handluje czeskimi maszynami jak byś był zainteresowany(dolny śląsk. okolice kłodzka) bizona miałem i już wole nie mieć kombajnu niż jakiegoś trupa do którego co roku trzeba dołożyć po kilka tysi. co prawda ja miałem z50 ale sąsiad który mial z056 i ponad setke ornego też po wielu latach kupił fortschritta tyle że 52 bo juz w bizonie dublował naprawy.

co do części to w dzisiajszych czasach dostaniesz wszystko. tylko kwestia znelezienia odpowiednich sklepów

#13 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 08:03

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Kolego jak masz kupować coś zachodniego to tylko Claas bo w sumie części najtańsze z zachodnich i bardzo dostępne wiem z doświadczenia. Oprócz gospodarstwa prowadzimy mały sklep między innymi do Claasa.
Dziwi mnie ta mityczna awaryjność bizona bo jakoś ja nie widzę tego na przykładzie maszyn w mojej okolicy. Przygotowany bizon dosłownie za kilka set złotych pracuje bez awaryjnie przez całe żniwa, czasami przygotowanie polega tylko na włożeniu akumulatorów i zalaniu wody. Pozatym żadnym Merkatorem nie skosisz porządnie wyległego, chyba że okoliczni kombajniści są jacyś nie douczeniu. Sam poprawiałem po Merkatorze bo gospodarz nie mógł przetrawić tego co zostało na polu. A zostało 4 tony.
Za kilka tyś to można wymienić wszystko w bizonie poza silnikiem w Caasie niewiele. O awaryjności zachodnich maszyn po prostu się nie mówi a jak coś się zepsuje to się płacze i płaci. Dla przykładu pas napędu odrzutnika do bizona 260 zł –lepszy reakcja klienta drogi, do Claasa czy JD co najmniej 500 to proszę podać.

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 08:41

Ten bizon od czasu malowania nie miał chyba hederu przyczepianego, bo gwinty od hydrauliki zamalowane..

Nawet brak koła na napęd hedera , czy tam powinien być krzyżak?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#15 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 11:03

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Według mnie z tymi Bizonami i ich awariami to są jakieś mity. Mieszkam we wsi dość dużej, trochę bizonków po polach hula i tylko RAZ widziałem poważną awarię tego kombajnu (dodam też, że koleś kupił go właśnie tylko pod usługi i specjalnie o niego nie dbał, więc pewnie trupa kupił). Pamiętam u sąsiada, dwa tygodnie przed żniwami pełen przegląd maszyny, test w jęczmieniu ozimym na małym kawałku, wyremontowanie tego co może nawalić i później całe żniwa od rana do nocy maszyna jeździła bez usterek. I tak u wszystkich co mają Bizony. Jak się dba, tak się ma. Akurat Bizon jak na polską produkcję jest WYJĄTKOWO udanym sprzętem, bardzo dobrym jakościowo i mało awaryjnym. Tutaj musieli się postarać, bo jakby kombajny w żniwa nawalały to chłopi by ich na widłach wynieśli ;)

Classy będą miały droższe części na pewno. A forsz był u mnie jeden w okolicy i do tej pory lata, ale koleś po usługach nim nie chodził.
norweskie-lesne.pl

#16 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 sierpień 2013 - 11:26

Witam. Mam dylemat, mianowicie kupno kombajnu z przeznaczeniem na usługi. Prawde mówić w żniwa u nas trudno doprosić sie o kombajn. Sam niewiele mam, bo 4ha. Przydał by sie dobry kombajn do usług. Budżet do 30tyś zł. Czytałem dużo opinii. Rozmyślam nad Fortschritt E514, Bizon ZO56 albo Claas Mercator. Z tego co zauważyłem Bizona w tej cenie trudno będzie kupić. Doradźcie coś :)

wtrącę może kilka słów bo też szukam kombajnu.
Jeżeli idzie o mnie to jak ktoś czytał to szukam czegoś na 25ha koszenia u siebie (i mooooże max 5-10 ha u znajomych).
Obecnie posiadam starego bizona i ile awaryjność nie jest wielka bo przed sezonem wymiana jednego łożyska w hederze, wymiana wszystkich łożysk na szarpaczu, oleje to w sezonie poszły łożyska na podajniku kłosowym (u góry) i jedno na młocarni (niestety obudowa do pocięcia bo kulki się nie wysypały a czasu nie było na zabawy).
Koszt finansowy niewielki w tym roku, łącznie jakbym wiedział od czego zacząć to w 10-12godzin by to naprawił a tak zeszło mi dwa dni. Podsumowując powiem tak, Bizon Super jest niezłym kombajnem jednak do żniw trzeba go przygotować, tanie części niestety różnej jakości ale jest ich pełno.
Jak dla mnie ma kilka wad:
- siedząc nie ma dobrej widoczności na heder,
- wymiana czegokolwiek to kask na głowę bo zawsze gdzieś przywalę i lipa bo albo guz albo rozcięta ręka co w upały przy pracy z łopatą nie zawsze chce się goić,
- chłodzenie - co wysyp trzeba przeczyścić siatki/osłony chłodnicy lub zamontować inne blachy,
- brak kabiny w moim a jak wlało nam to daszek nie uchronił przed deszczem.
Tyle o Bizonie z mojej strony. Pozostałych dwóch nie znam a gdybać nie lubię.

Co do Twego budżetu to sam nie wiem. Ja na zakup następnego kombajnu (nie bizonka typu SUPER) przeznaczę ok 40-45tys+transport+koszt przejrzenia (tak z 5-6 tysi liczę lekką ręką). I rozmawiamy o kombajnie na mój areał a nie na usługi.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#17 Share Adam224360

Adam224360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 12:14

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... Panowie mam do was pytanie, czy bizon poradzi sobie w górzystych terenach podkarpacia/ małopolski? Słyszałem że ma słabe hamulce..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 15 sierpień 2013 - 12:21

Jaki kombajn do uslug? Fortschritt E514, ZO56, Claas ... kolego jak chcesz kombajn na usługi to dołóż do tych 30 tys i rozgladaj sie za dominatorem 85 105 sa wydajne i mało awaryjne ,wiekowo sa starsze ale niczym to nie przeszkadza , ja mam dominatora 105 i jestem b,zadowolony wczesniej miałem bizona był ok,ale claas jest o wiele lepszy i wydajniejszy 2 ha na godz