Skocz do zawartości

Zdjęcie

maszyny na "społkę"

223 odpowiedzi na ten temat

#161 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 07:03

maszyny na "społkę" A my mamy z wujem wiekszosc maszyna na pol i jak narazie jest to dobry uklad. Sa wykorzystane i placi sie tylko polowe przy zakupie;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maszyny na "społkę" Dzisiaj, 19:07
  •  

#162 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 21:00

maszyny na "społkę" My tam zadnych maszyn na spolke nie mamy. Jak juz to pozyczymy cos. Jeden z wioski mial na spolke kosiarke z innym rolnikiem. Tamtem wzial ja sprzedal a ten zostal bez niczego.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#163 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 22 grudzień 2008 - 15:21

maszyny na "społkę" Spolki to Zadna rewelacją :) według mnie wszystko od ludzi którzy w nia wchodzą, jak sa do rzeczy i ustali sie na początku warunki spolki to jeszcze jakos sie kręci, my Mielismy kombajn na pol hu... uklad byl spolka sie rozpadła spłata wspólnika i teraz bizon tylko i wylacznie moj :):):D
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 19:54

maszyny na "społkę" Ja nie wchodzę w żadne spółki jak coś potrzebne a nie mam albo sąsiad to pożyczamy od siebie i jak coś zepsujemy to naprawiamy.Tylko raz tak był z talerzówką talerz pękł i odkupiliśmy i było po kłopocie.

#165 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:09

maszyny na "społkę" Jeśli z kimś honorowym i w porządku to zawsze można się dogadać a oszczędność jest na tyle duża, że naprawdę się opłaca.
Jedyny problem - to znaleźć kogoś honorowego i w porządku...

#166 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 21:31

maszyny na "społkę" My mamy na współke glebogryzarke,talerzówke a mój wujo ma na współke z moim kuzynem beczke Joskin ME8400 Modulo 2

#167 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:03

maszyny na "społkę" My na spółke mieliśmy sadzarke do ziemniaków z dwoma sąsiadami, ale jeden sąsiad zachorował, my już kartofli nie sadzimy pare lat i tylko jeden z nich ją użytkuje ;)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#168 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:13

maszyny na "społkę" ja tez wole dopłacić i mieć swoje na spółkę to różnie bywa a jak jakiś sprzęt potrzebny jest tobie i i temu drugiemu to lipa

#169 Share olekzelku2

olekzelku2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 19:37

maszyny na "społkę" co do spolki ;) moj wujek ma na spolke z dwoma sasiadami przez 7 lat belarke simpma teraz kupili druga na spolke i wala na jednym polu dwiema na raz :P<tylko kazdy na swoim polu daje swoj szsnurek albo siatke> jak kosza laki to sie ugaduja I KOSZA JE W w tym samym mniej wiecej terminie ... zajezdzja na dwie belarki na jedna pole skoncza jada na drugie i im ta wspolpraca dobzze wychodzi :) kazdy ma przypisane kto co robi i nikt nie narzeka <co chyba najwarzniejesze jest> kupili tez beczkowoz na spolke w trojke i nic nie zaluja :)

#170 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 19:44

maszyny na "społkę" My mamy taki wsiowy obsypnik do ziemniaków (kilkanaście lat temu była składka)i każdy po robocie powinien go odprowadzić do sołtysa, niestety nie jest tak kiedy jest mi potrzebny to muszę jechać i szukać po całej wsi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share jaro93

jaro93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 21:23

maszyny na "społkę" u mnie do spółki jest kombajn do kartofli, tak to jest dobrze ale gorzej jak trafi się jakaś awaria to nie ma kto naprawiać :angry:
siemka

#172 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 25 luty 2009 - 11:52

maszyny na "społkę" taki temat jest w top agrar numer 7-8/2003 trej panowie Zbigniew Pituła,Sławomir Zwierzała,Andrzeja Swędrowski kupili siewnik do kukurudzy Gaspardo i sieczkarnie do ciągnika dobrze się im używa mówią włąsciciele sprzętu a co do zbiorów sieczkarniom to sie spotykaju na kawie i patrzom którego kukurydza jest najlepsz tam żaczynają zbiory a co do paliwa to wlewa ten u kogo sa zbiory

#173 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 25 luty 2009 - 12:39

maszyny na "społkę" Moich trzech sąsiadów ma bizonka na spółkę. Niestety nikt nie chciał nim kosić to każdy jeden rok kosi :) Jakoś zawsze się dogadają :)
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#174 Share madwizz

madwizz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 17:52

maszyny na "społkę" ja osobiście mam wszystko swoje, nie jestem za tym aby kupować sprzęt na spólke, później podczas użytkowania są tylko same problemy, a nie daj Boże żeby sie coś zepsuło. dla przykładu u nas mają sieczkarnie jednorzędową na spólke 3 rolników i jak przyszło do naprawy to na częśći owszem złożyli sie wszyscy ale naprawą obciązono jednego...;/
...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

#175 Share damian131091

damian131091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 19:13

maszyny na "społkę" Maszyny do spólki są dobro sprawo. Tanszy koszt zakupu, częśći. Wszystko dobrze jak ma sie z rodzino. Ja mam belarkie na spółkie z szwagramy taty (2), tak samo owijarka. Tylko jak się ma do spółki to napewno sporo szypciej sie będzie rozp.....lać, ciągłe naprawy itp. Wszystko jest oki jak osoby spółkujące ze sobo mają podobny areał, bo jak mają różny, to zaczynajo się kłótnie np. że jeden mniej zapłaci za naprawe czy częśći bo on mniej pracuje na tym sprzęcie. Mojim zdaniem najlepiej miec własny sprzęt, bo jak masz do spólki to jak chcesz coś robic to w tym czasie inny współwłaściciel robi prace dano maszyno. Więc są plusy i jak minusy. Każdy ma swoje zdanie, ja swoje podałem:) Pozdrawiam agrofotowiczów:)
" Zetor jest bogiem,
Orka nałogiem,
Radio zabawą,
A ropa podstawą ."

#176 Share Janek147

Janek147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo to co mnie kręci:)

Napisany 04 czerwiec 2009 - 20:11

maszyny na "społkę" jednak nie ma to jak mis wsój własny sprzet, zawsze jest pod ręka kiedy go potrzeba. A najlepiej jak rolnicy sobie pomagają nawzajem, to w tedy jest dobre.

#177 Share damian131091

damian131091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 18:40

maszyny na "społkę" Właśnie!!!!, najlepiej miec swój sprzęt. A co do pomocy to wiem jak to jest, u mnie zawsze jeden drugiemu pomaga. Jak jest akcja kukurydza to zawsze pomagamy sobie, ale i tak zawsze jest ta sama ekipa. Ale jak chodzi o pomoc, w lesie czy pożyczanie maszyn i wszelkiego typu pomocy nikt u mnie w okolicy nieodmówi. Jak sie pożycza jakoś maszyne np. przyczepe jak są sianokosy itp. to każdy ufa i pożycza, nie boji się o coś. Więc jeszcze co do pomocy to zależy czy sąsiedzi, koledzy czy dobrze żyjemy z nimi i czy w wiosce sąsiedzi sa ze sobo zgrani.;), od tego tez sporo zależy:)
" Zetor jest bogiem,
Orka nałogiem,
Radio zabawą,
A ropa podstawą ."

#178 Share piterror

piterror

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:ZETOR ;D kto ma ten wie...

Napisany 14 czerwiec 2009 - 16:58

maszyny na "społkę" u mnie we wsi też była składka i z tego kupili cyklopa i sadzarkę sprzęt stoi u sołtysa i prawda jest taka że jak ktoś zepsuje to odciąga i udaję że wszystko jest oki :lol: składka 10 zł na 1 dzień to zamało i tak każdy dobija biedny cyklop a my mamy na spółkę z sąsiadem przyczepę sanok i nikt nigdy się o nią nie kłucił bo nie ma o co przecież każdemu wystarczy tylko trzeba się dogadać w czasie ile u kogo jest potrzebna i cała filozofia :mellow:
ZETOR ;P kto ma ten wie...

#179 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 20 lipiec 2009 - 15:20

maszyny na "społkę" Ja niemam nic na spółkę ,ale mój wuja ma Bizona ZO56 i prase Sipme na spółkę ze swoim kuzynem :rolleyes:
Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 19:28

maszyny na "społkę" Ja na spółkę ze znajomym mama owijarkę do bel i jest super :rolleyes:
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Dodaj odpowiedź