Skocz do zawartości

Zdjęcie

maszyny na "społkę"

223 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 10 luty 2008 - 11:26

maszyny na "społkę" ostatnio porzyczałem przyczepy od znajomych do wozenia kapusty . na konieć każdemu kolesiowi odprowadziłem pozamiataną i jezcze po 50kg kapusty dozuciłem :D
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maszyny na "społkę" Dzisiaj, 01:53
  •  

#102 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 10 luty 2008 - 11:34

maszyny na "społkę" Mój sąsiad zajmował sie trasportem, mila 2xjelcze i kamaza, jak sie raz zakopał to porzyczył ciągnik i spalił sprzegło. Albo ten sam pan jak sie znowu zakopał i jak go dziadek wyciagła to nie wcisną sprzegła i skasował cały przud w ciagniku. Ale chociasz wact uczciwy do maske całą pomalował i albo kupił nową alebo stara zrobił tego jusz niepamietam.

#103 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 10 luty 2008 - 13:45

maszyny na "społkę" Kolego @sabek27!!! Może to nie ten temat, ale pisz bez błędów posty bo ciążko się czyta... Masz opcję EDIT, ja zawsze po napisaniu postu patrze czy nie ma błędów jak są to poprawiam. Taka rada na przyszłość. Pozdro dla ciebie. :D

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#104 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 10 luty 2008 - 17:47

maszyny na "społkę" Ja mam (ale raczej miałem) na spółkę z sąsiadem młockarnie do zboża.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#105 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 10 luty 2008 - 18:02

maszyny na "społkę" My mamy ciągnik zetor,agregat uprawo siewny i grobera na spółke z wojkem.

#106 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 10 luty 2008 - 18:13

maszyny na "społkę" Na spółke to mu nie mamy juz za bardzo maszyn ojciec z kiedyś miał. A co do pożyczania to mamy wozek do rozpoławiania ciagnika i jak nam potrzeba to zawsze jest problem bo niewiadomo gdzie go szukać. Pozycza się jednemu a kto inny go ma mimo, że się mówi że ma odwieźć spowrotem. Owszem są ludzie wpożądku jak wujkowi nieraz ciągnik pożyczliśmy to zawsze wracał zatankowany do pełna i w nienaruszonym stanie technicznym.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#107 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 10 luty 2008 - 18:27

maszyny na "społkę" U mnie we wsi szczególny ruch w pożyczaniu maszyn jest w żniwa albo sianokosy kiedy potrzebne są przyczepy. Do tej pory byłem łaskawy i pożyczałem ale za pierwszym razem odprowadzili mi z urwanymi zawiasami od burty, za drugim razem ze stłuczonym światłem a za trzecim z pękniętym wężem od wywrotu. Najlepsze że idą w zaparte, że to tak było. Ogólnie nie polecam pożyczania maszyn byle komu.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#108 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 23 luty 2008 - 01:29

maszyny na "społkę" My na spółkę to mamy rotacyjne i rozsiewacz do wapna. A co do pożyczania to ewentualnie w skrajnych przypadkach przyczepę pożyczamy od innych. A od nas masowo pożyczają: przyczepkę do przewozu świń, wieża z widlaka przerobiona do ciągnika, przyczepy(żniwa, siano) no i jeszcze przyczepkę samochodową.
Praca, pasja, zamiłowanie.....

#109 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 23 luty 2008 - 14:15

maszyny na "społkę" a my mamy na spulke cyklopa 2 prasy sipmy jedna do kostek a druga do rolek z sasiadem
(i cos jeszcze chyba ale niemoge sobie przypomniec)
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#110 Share karpiol

karpiol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 luty 2008 - 17:16

maszyny na "społkę" a my mamy na spółkę opryskiwacz i w więcej spółek powiedziałem że już nie wchodzę... <_<:rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 23 luty 2008 - 20:31

maszyny na "społkę" Ja też nie mam przekonania do spółek... Nie wiem dlaczego, ale mam... <_< Mój sąsiad ma 87 lat i mówi tak "możesz pożyczyć raz, drugi, ale za trzecim musisz się starać żeby mieć swoje" Jak najbardziej popieram, ale mało kto tak teraz robi...:)
PS. "Powiedział wróbel do jaskółki - ja pier**le takie spółki" :rolleyes:

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#112 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 23 luty 2008 - 20:37

maszyny na "społkę" A ja mam za garażowanie przyczepki samochodowej sąsiada dostęp do niej. <_< :rolleyes:
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#113 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 23 luty 2008 - 20:48

maszyny na "społkę" Moj woj ma cyklop na spulke z sasiedem. Dla mnie to katastrofa co mojemu wojowi jest potrzebny to musi naprawiac bo niedawno zawysko wyprostowal ramie i silownik wyskoczyl z tuleii to moj wojo powiedzial zeby dal pieniadze za ten cyklop i sobie go wezmie. Troche dolozy i sobie kupi nowy.

#114 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 23 luty 2008 - 21:42

maszyny na "społkę" my nic nie mamy na spolke
ale co do pozyczania to moj wujek pozyczyl w tym roku przyczepe to kumpel mu odwiozl pozniej patrzymy a tam flak no i co? robota stoi kase trzeba wylozyc a do niego nie pojdziesz zeby mu jazde zrobic bo bedzie zaraz wymyslal
zawsze jak wujek pozycza to sie dba zeby tylko nie zepsuc a jak komus pozyczysz to boshe szkoda slow normalnie kiedys tez pozyczylismy przyczepe to dyszel byl naderwany albo ktos mocna walnal o ziemie albo ciagnikiem najechal
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#115 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 luty 2008 - 22:39

maszyny na "społkę" ja miałem z sąsiadem kiedyś belówkę. Co do szanowania sprzętu to było ok, tylko że akurat jak my zawsze zaczynaliśmy kosić trawę to sąsiad zaraz tak samo jak my kosił, A jak przyszło belowanie to sąsiad najpierw belował, a u nas pod wieczór, a owijanie zostawało dla nas na wieczór ;/ dlatego zerwaliśmy spółkę kupując nową belowkę :rolleyes: moim zdaniem spółka to jest tylko do flaszki <_<

#116 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 24 luty 2008 - 08:44

maszyny na "społkę" My mamy tylko siewnik do kukurydzy i do zboża

Na spółkę

#117 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 24 luty 2008 - 09:53

maszyny na "społkę" Ja mam jeszcze na spółke sadzarkę do ziemniaków.... Miałem cyklopa ale wykupiłem go bo przecież co wracał to był do roboty, a to nie było oleju a to jakiś wąż trachnięty i najlepiej mieć wszystko swoje i mieć święty spokój.... Co do pożyczania to tak... staram się nie pożyczać... no ale nie pożycz to zaraz się obrażą.... w szczególności chodzi tutaj o przyczepe... raz pożyczyłem zetorka wrócił cały uje...any bo znajomy wpadł do rowu.... pożyczyłem przyczepe samozbierającą... bez lamp wróciła.... rozrzutnik pożyczyłem ukręcili wałek.... pożyczyłem brony wróciły pogięte.... ale nie pożycz np przyczepy w żniwa to zostajesz tak to z jedną swoją i d......

#118 Share damianTDD

damianTDD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:sprzęt rolniczy

Napisany 05 marzec 2008 - 22:07

maszyny na "społkę" my mamy na spółkę z sąsiadem rozsiewacz wapna i wagę. a co do pożyczania to najczesciej przyczepy ale zdarza sie że i cyklopa sie pożyczy ale jak narazie nie mam problemu ze ktoś coś urwie czy połamie a jak coś zepsuje to kupuje nowe części i jest wszystko ok taką sytuację miałem z kosiarką rotacyją nie zaóważyli ze w skrzyni nie ma oleju i wszystkie zębatki do wymiany ale był w porządku i wszystko powymieniał i takie moje zdanie na ten temat

#119 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 22:20

maszyny na "społkę" mowiac ogolnie, chociaz moze juz ktos tak predzej powiedzal ;) spolki mozna robic z ludzmi madrymi :) co mi po spolce gdzie ciagle beda wystepowac klotnie co do kosztow napraw czy konserwacji maszyny. Moj ojciec posiada na spolke z madrym sasiadem sieczkarnie samobierzna do kukurydzy, kosiarke dyskowa, przetrzasarke, zgrabiarke, przyczepe samozbierajaca i zgadzaja sie wysmienicie. Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 17:25

maszyny na "społkę" A my znaleźliśmy sposób na pożyczanie maszyn z napędem hydraulicznym .
To proste założyć w maszynach EURO-złącza i finał , a jak ktoś chce pożyczyć to bież ale masz takie wyjście , a odpowiedź brzmi - Łe ku... , no nic , muszę iść gdzie indziej - , a jak my pożyczamy to mamy taką redukcję z EURO na standard i koniec z pożyczaniem . hahahaha :) ;) :) :)

Dodaj odpowiedź