Skocz do zawartości

Zdjęcie

maszyny na "społkę"

223 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 19:43

maszyny na "społkę" Tak jak mawia mój tato spółki to zjadły jaskółki ,a z rodziną to sie najlepiej na zdjęciach wychodzi ;) Co do pożyczania maszyn to cóz ... są u7 nas w wiosce rolnicy ,którzy dbają o maszynę ,którą od ans pożycza ,a w razie jakiejś awarii bądz uszkodzenia naprawia i dopeiro odprowadza ,ale sa i tacy ,którzy przyprowadza ci rozwalony nic nie powiedzą i pojada jak gdyby nigdy nic ,a ty się martw . Oczywiście takim ludziom pożycza sie tylko raz . My jesli już zdarzy się coś pożyczyć to oczywiście dba się tak jak napisał Jaro bardziej niż o swoje bo wiadomo w jakim stanie bierzesz maszyne w takim odprowadz ,a nawet w lepszym hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maszyny na "społkę" Dzisiaj, 19:01
  •  

#42 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 20:16

maszyny na "społkę" właśnie najgorsi są tacy co pożyczą i przyprowadzą rozwalone maszynę, jednemu kolesiowi pożyczyliśmy pożyczyliśmy t-25 z pługiem bo chciał sobie ogródek zaorać, przyjechał patrzymy przy pługu nie ma lemieszy, my się jego pytamy gdzie on lemiesze zgubił, a on nam na to że jak pożyczał to lemieszy już nie było ;) :angry: :D , jak się okazało podobno taki dał wycisk ruskiemu że lemiesze pourywał :D :D

#43 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:20

maszyny na "społkę"

Nie no nie zawsze :D

Ja w tym roku pożyczałem od wuja talerzówkę.On ode mnie rozrzutnik :D I wszyscy zadowoleni...Nikt nie uszkodził ani jednej maszyny ani drugiej. :D

co do spółek to ja osobiście odradzam
potem Twój syn przejmie gospodarstwo, tamtego gościa tez (może córka) -jak sie ożenią to lux :D ale jak nie to mogą powstać zgrzyty (nie miałem na celu Cię obrazic)
a tak na poważnie
u nas braliśmy ze znajomym dwa pronary -on 1025A my 82SA
po przyprowadzeniu mówi ,,narazie weźmiemy pług na spółkę a za rok kupimy agregat"
a ojciec mówi ,,nie nie -ja mogę wziąc pług, ty agregat, chyba na tyle to nas stac"
no i tak zostało zrobione -kupił agregat ex-pom 4,2m, my pług UG 4*35 -przetestowaliśmy swoje maszyny -po roku pożyczania on stwierdził ze nasz plug jest za mały -kupił sobie czwórkę obrotówkę UG, ojciec stwierdził ze agregat 4,2m jest akurat do pronara (miał rację), daje radę sobie dobrze i po dwuch latac kupił taki agregat, teraz nie jestesmy zalezniod siebie, gadamy ze sobą i luzik, po co pozniej się kłucic ;)
moj wuja miał Żuka na spółkę z sasiadem, sprzedawali na złom -dzien przed wyjazdem na złom ktos ze zbiornika paliwo spuscił -no sąsiad :D
wywozili w stanie takim jakim był -tamten wynosi klucze z niego, a wuja do goscia ,,ej ate klucze to twoje??" a on ,,ale zuk wspólny" :D

w tym roku w żniwa pożyczyłem dwie przyczepy dla jednego gościa . przeprowadził wieczorem, a na drugi dzień patrzę - flak w jednym kole. no i co pójdziesz do niego żeby naprawil? sam musialem pół dnia sie grzebać - a robota stoi

u nas się pożyczało pająka do siana -wziął jeden sąsiad, od niego drugi, ostatni goscodprowadza poł ,,zębów" nie było -no i wypadło na ojca zmieniać :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#44 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:24

maszyny na "społkę" Ja miałem na spółkę rozrzutnik tak wpadliśmy znim ze szok nigdy już nie wezme na spółkę maszyny.Gdy brałem z takim panem z wsi rozrzutnik było fajnie gdy ten gość zmarł i przejoł to jego syn to już nic tym rozrzutnikiem nie można było robić ,wiozłem siano z pola on jak zobaczył ze woże siano to zaczoł wżeszczeć że rozrzutnik jest do gnoju a nie do siana,aż wreszcie sie wkur*** i wykupiłem ten rozrzutnik. Odradzam spółek problemy są jeszcze jak ten i ten chce wywieź czy coś zrobić ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#45 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:25

maszyny na "społkę" Spółka spółką ale pożyczanie maszyn inną drogą ;)

#46 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:38

maszyny na "społkę" My jeszcze nigdy nie mieliśmy żadnej maszyny na spółkę, ale często pożyczamy sprzęt do sąsiadów i sąsiedzi nam pożyczają, dodam że połowa moich sąsiadów jest w rodzinie.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#47 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:42

maszyny na "społkę"

My jeszcze nigdy nie mieliśmy żadnej maszyny na spółkę, ale często pożyczamy sprzęt do sąsiadów i sąsiedzi nam pożyczają, dodam że połowa moich sąsiadów jest w rodzinie.

My pożyczamy tylko sąsiadom z którymi mam dobry kontakt i którzy nam też pożyczą jak będzie potrzeba ;] Jak nie miałem czasu kiedyś to pożyczyłem koledze prese a on se presował i zapłacił mi tyle co ja bym presował ;] Sąsiad spoko jak coś potrzebuje to nawet ciągnik pożyczy na 3 dni ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#48 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 22:31

maszyny na "społkę" @Sebastian zapomniałem- siał jeszcze 3ha buraów cukrowych ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#49 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 03 styczeń 2008 - 18:56

maszyny na "społkę" hehe to mnie pocieszyles ;) :D Pioter :D

#50 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 19:30

maszyny na "społkę"

Spółka spółką ale pożyczanie maszyn inną drogą ;)

A ja się pytam co to jest? Zespoły Producentów, Spółdzielnie Rolnicze,Samopomoce itp itd tylko w wydaniu na zachód od odry a nie na wschód od bugu. W każde święta jest powtarzany film "Sami swoi " Fajna komedia. Tylko czy to aby KOMEDIA??? Porozmawiajcie z kolegami /konkurenami na wspólnym rynku/ tymi ze starej unii. Co oni mają tylko własne a co wspólne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:12

maszyny na "społkę"

najgozej jak ktoś pozyczy przyczepe i wywraca a olej ma po kiju , nie wspomne o potłuczonych lampach i wyrwanych kablach

Dobry zwyczaj nie pożyczaj ;). Miałem podobny problem co Ty- powyrywane wtyczki z kabli :D.

#52 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 03 styczeń 2008 - 22:37

maszyny na "społkę"

Spółka jak to to spółka - do czasu... ;)

My tylko pożyczamy ciągnik do wożenia obornika, w zamian za ładowacz cyklop, pożyczamy beczkę asenizacyjne, siewnik do zboża, w zamian za przyczepkę samochodową, oraz przyczepę na żniwa w zamian za przyczepę...nigdy nie było żadnych problemów... :D

najlepsze spółki to są jak wyżej napisane bo jak sie porzycza coś za coś to sie dba a szczegulnie ta druga osoba ja mam na spółke rozrzutnik i zawsze jak koleś odaje (bo stoi u mnie) to jest coś popsute jak miu mówie że trzeba zrobić to on mówi że niema sprawy iże zrobi mija rok i stoi dalej zepsuty i musze sam robić :D
Zetor i tylko Zetor

#53 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 08:47

maszyny na "społkę" Koledzy małżeństwo to też ''spółka" i co zrobić jak żona zajmuje więcej jak połowę łóżka i dłużej śpi.

#54 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 13:08

maszyny na "społkę" Ja uważam ze do spółki to można flaszke kupić i rozpracować.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#55 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 13:29

maszyny na "społkę" Pomimo tego, że maszyny w naszym gospodarstwie są własnością mojego taty, to z obu ciągników korzystają moi wujkowie - jeden z nich ma 2 ha i kilka tuneli i właśnie kompletuje park maszyn; dwóch pozostałych ładuje sobie C360 miał do kotłowni...
Najgorsze jest to, że jak wyczyszczę ciągniki na zimę, to zwykle po tygodniu już są brudne :rolleyes:

#56 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 13:30

maszyny na "społkę"

Koledzy małżeństwo to też ''spółka" i co zrobić jak żona zajmuje więcej jak połowę łóżka i dłużej śpi.

Co zrobić ?-proste :
-zajmować mniej niż połowę łóżka i spać krócej :rolleyes:
-zmienić łóżko
-albo żonę :rolleyes:

#57 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 13:32

maszyny na "społkę" narazie u mnie wdrożony jest punkt pierwszy :rolleyes:

#58 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 13:35

maszyny na "społkę"

narazie u mnie wdrożony jest punkt pierwszy :(

Na razie ... :rolleyes:
Ja tam optuję za rozwiązaniem nr 3 :rolleyes:

#59 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 18:37

maszyny na "społkę" jaro uśmiałeś się przy tej beczce a tu proszę http://www.allegro.p...ocynkowana.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 18:45

maszyny na "społkę" Fakt-są rzeczy na niebie i ziemi o których....:rolleyes:-dobra poddaję się od dzisiaj swego Joskina nazywam "as-milycyjny" :rolleyes:

Dodaj odpowiedź