Skocz do zawartości

Zdjęcie

maszyny na "społkę"

223 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 21:33

maszyny na "społkę" My mamy sprzęt na spółkę razem z wujkiem, a co do sąsiadów to u nas taki region i mentalność że to jest porażka, już jedni mieli bizona i teraz każdy ma już swój kombajn. Mnie ta nasza spółka czasami wkurza, ale jakoś jeszcze razem spółkujemy ;)
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maszyny na "społkę" Dzisiaj, 03:24
  •  

#22 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 22:19

maszyny na "społkę" << Dobry zwyczaj nie pożyczaj >> ;)

co do spółki jestem uprzedzony, spółkowaliśmy się z kuzynem, pożyczał rozrzutnik (swój rozerwał), siewnik do zboża sieje coś ok. 20ha
przyczepę, i w tym roku spółka się skończyła przeholowali, w żniwa na wzajem mieliśmy sobie przyczep pożyczać tak wyszło że ani razu od nich nie pożyczyłem bo była zajęta oni połowę zboża naszą zwieli jeszcze przyjechali od nas przyczepę pożyczyć bo komuś pożyczyli a chcą sobie ziemi przywieść
do kuku nie zdążyli zakładek zrobić to przylecieli do nas trochę się wpieniłem, i się spółkę rozwiązało

#23 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 00:06

maszyny na "społkę" Maszyny na spółkę to dla mniejszych i średnich gospodarstw często jedyny sposób na posiadanie nowoczesnego, drogiego sprzętu. Szczególnie dotyczy to wysoko specjalistycznych maszyn potrzebnych tylko przez kilka dni w roku. Miałem na spółkę z 3 innymi osobami siewnik do kukurydzy i chociaż bywały jakieś małe zatargi, to możliwości maszyny zrekompensowały je z nawiązką. Kupując w 3-4 można "zaszaleć" i kupić maszynę wypasioną i większą, wydajniejszą. Wszystko zależy od ludzi z którymi mamy się wiązać, tylko pełna uczciwość i zaufanie (czyli póki co rzadkość na naszej wsi).
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#24 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 02 styczeń 2008 - 01:14

maszyny na "społkę" W mojej okolicy w czasach komuny bardzo modne były spółki. Obecnie chyba nikt u nas już nie posiada maszyn na spółkę. Kiedyś z wujkiem mieliśmy na spółkę sięwnik. Z sasiadem natomiast mieliśmy na spółkę kosiarkę oraz przetrząsarko-zgrabiarkę.

#25 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 09:24

maszyny na "społkę" ja raczej jestem za społka.Mam sasiada z ktorym "odbieramy na tych samych falach"gosc jest w porzadku wiec mam zaufanie i on do mnie tez ze w razie awarii nier bedzie powiedziane ze ja nie zepsulem rob ty.Ale jak mowie to wszytsko zalezy od ludzi i nastawienia, a ja wychodze z zalozenia ze....i nie propaguje takiego stylu typu zamykanie sie we wlasnym gosp i nawet niepogada sie sasiadem bo zaraz jesen drugiemu zazdrosci.A wracajac do spolek ja akurat zaczyna chodole krow mlecznych i opasow mam niewielke gospodarstwo i wlasnie jedynym szybkim rozwojem "bynajmniej ja tak uwazam" kupno niektorych maszyn na spoleczke z sasiadem a ze mam spoko saisada wiec mysle ze warto tak robic .Tym sposobem jak bym mial cala sume przeznaczyc na maszyne to polowa zostaje i dalej jakas inwestycja.Dla mnie osobiscie nie ma znaczenia gdzie bedzie stala maszyna ale dogaduje sie z saisadem ze wieksze u niego mniejsze u mnie aha i kwestia konserwacji robimy ja wspolnie na zime chociazby jak w tym roku:)))wowo alez sie rozpisalem ale wypowiedzialem swoje zdanie bo ja sie dopiero rozwijam i tym sposobem mozna wiecej zdzialac a pozniej wiadomo bedzie wiecej kaski to swoje sie kupi:)(pozdrawiam

#26 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 12:02

maszyny na "społkę" u mnie na wsi wspólnie użytkujemy rozrzutnik, sadzarkę, opryskiwacz, rozsiewacz nawozów i orkan. Jest to sprzęt wiejski (rady) zakupiony za pieniądze jakimi dysponuje wieś. Mamy ustaloną opłatę za godzinę. Kiedyś sprzęt stał u jednego rolnika ale w tej chwili jedna maszyna u jednego rolnika - lepiej można zadbać o maszynę. W sumie ja korzystam tylko z rozrzutnika i orkana. Orkan stoi u mnie. Z kasy jaką płacą rolnicy (są to symboliczne słotówki) musimy zadbać o sprzęt - konserwacja, wymiana elementów roboczych. Jeśli ktoś uszkodzi maszynę z głupoty a nie z normalnego uzytkowania to naprawia ją sam. Większych problemów nie ma a jeśli znajdzie się ktoś kto nie jest w stanie uzytkować maszyny poprawnie to następnym razem nie dostanie. Rozwiązanie dobre tylko trzeba zadbać o te maszyny bo pracują znacznie więcej.

#27 Share tores

tores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 13:35

maszyny na "społkę" u mnie to opryskiwacz na 3 po pewnym czasie jeden kupił sobie nowy to 2 za ten opryskiwacz symboliczną cene oddali po pewnym czasie opryskiwacz zacząl sie rozwalać no i tak trwało że muj stary reperował trafiał do drógiego właściciela u niego coś sie zepsuło to do nas oddawał zepsuty i tak po paru razach jak pompa poszła i ojciec powiedział żeby sie może na nową złożyć to tamten że u niego sie zepsuło i jak chce to niech sobie robi naco starszy sie wnerwił i kupiliśmy nówke no i tak teraz każdy ma swój opryskiwacz, mamy jeszcze opsypnik do ziemniaków na dwójke z tym facetem ale tu współpraca jakoś spokojniej idzie no dopuki nic sie nie rozwali :/ a tak ogulnie jak to u mnie na wsi spółek nie ma ale jak trzeba to sie rozrzutnik czy przyczepe spokojnie da od każdego porzyczyć

#28 Share tores

tores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 13:38

maszyny na "społkę" o przypomniało mi sie jeszcze że jest kopaczka to kto chce kopac to płaci po 20 zł na ewentualny remont

#29 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 15:29

maszyny na "społkę" " mówią jaskółki że hu*** są spółki" ;)..no i ja sie do tego stosuje. Nigdy nie byliśmy w żadnej spółce i tak już zostanie...U nas ludzie są strasznie zawistni i takie coś jak kupowanie maszyn na pół nie wchodzi raczej w grę. Wole sobie poczekać jeden sezon dłużej i kupić za swoje bo potem są jakieś wojny albo coś. Poprostu w okolicach w których ludzie są ugodni i szanują sie nawzajem to nie ma problemu ale u mnie to nie przejdzie.Mam większość maszyn które mi są potrzebne a jak np podczas żniw mam za mało przyczep to pozyczam jedną od wujka i on ode mnie też czasami ale tak sie już uklepało że jak oddajemy to zawsze się tam daje jakiś czteropak browarka, kawe albo coś takiego :D

#30 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 15:49

maszyny na "społkę"

" mówią jaskółki że hu*** są spółki" ;)..no i ja sie do tego stosuje. Nigdy nie byliśmy w żadnej spółce i tak już zostanie...U nas ludzie są strasznie zawistni i takie coś jak kupowanie maszyn na pół nie wchodzi raczej w grę. Wole sobie poczekać jeden sezon dłużej i kupić za swoje bo potem są jakieś wojny albo coś. Poprostu w okolicach w których ludzie są ugodni i szanują sie nawzajem to nie ma problemu ale u mnie to nie przejdzie.Mam większość maszyn które mi są potrzebne a jak np podczas żniw mam za mało przyczep to pozyczam jedną od wujka i on ode mnie też czasami ale tak sie już uklepało że jak oddajemy to zawsze się tam daje jakiś czteropak browarka, kawe albo coś takiego :D

a u nas ze na spólki sraja jaskółki i cos w tym jest
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 16:25

maszyny na "społkę" Ja miałe młocarnię na spólkę i nic już nie chcę mieć. My z wujem pożyczamy sobie niektórych maszyn nawzajem i jak narazie to nic się nie kłucim. Każdy naprawia swoje i tak zostanie, spólki to lepiej poczekać rok i kupić maszynę samemu.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#32 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 17:12

maszyny na "społkę" ja na spółkach zawsze wychodzilem gorzej wiec nie bawię sie w takie coś... a poza tym dzisiaj jest tyle możliwości finansowania zakupu sprzętu że spółka nie potrzebna....

#33 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 18:06

maszyny na "społkę" W technikum byłem na praktyce w Holandii i tam spółki są bardzo duże tylko wygląda to trochę inaczej...

Byłem u rolnika który miał 25ha głownie użytki zielone i kukurydza na kiszonkę,całość zasiewów przeznaczona na paszę dla 70 krów dojnych.
Z własnych maszyn to miał dwa ciągniki Ford 100KM 4x4 i 50KM, pług, paszowóz jakaś tam przyczepa :D i dośc dużo złomu którego nie uzywał (np. przyczepa samozbierająca Mengele Tandem, 8t, wartość ok 25 tyś zł).
Reszę maszyn wypożyczał z "kółka maszynowego" które było wyposażone bardzo dobrze we WSZYSTKIE MASZYNY ,(np. na placu stało kilkanaście szt wozów asenizacyjnych o poj. od 3 tyś. do 20 000tyś ;) .)
Sprzęt był tam pierwszej kasy, bardzo dobrze utrzymany, nad stanem technicznym czuwał warsztat w którym były naprawiane i sewisowane maszyny.
Kółko to było wyposażone tylko w maszyny, które moża agregatować z ciągnikiem.Wszyskie samojezdne (np.sieczkarnie, kombajny zbozowe) znajdowały się w innej firmie która udzielała usługi.

Wałaściciel gosp był bardzo zadowolony z tego rozwiązania.mówił, że woli zapłacić składkę (nie wiem ile wynosiła i w jaki sposób to obliczają ) i mieć w du*ie jaskółki co sraja na spółki :D ...
ciekawe czy u nas kiedyś tak będzie...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#34 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 02 styczeń 2008 - 18:20

maszyny na "społkę" a tak troche OT ale pioter to jakim cudem on mial 25ha i 70 krow dojnych ;) :D

#35 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 18:30

maszyny na "społkę" dobre rozwiązanie o którym mówił @pioter, najlepiej dać kasę i mieć spokój, nie martwic sie o remonty itp...

#36 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 18:45

maszyny na "społkę" Mam troche dupereli na spółkę np. przetrząsarka do siana. A tak z poważnych to mam na 3 kombajn malinowy warty 250 000 żł
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#37 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 18:47

maszyny na "społkę" najbardziej mnie wku**ia jak komos sie pozyczy jakis sprzet i ten ktos podczas pracy cos zepsuje a on nic nie powie tylko przyjedzie, odepnie i pojedzie :angry: ;) raz tak pozyczylismy przyczepe i ten ktoremu pozyczylismy jak ja oddal to burta wisiała na jednym z czterech zawiasów, a on nic nie powiedział tylko zostawił, potem musielismy sie z tata godzine naprawiac :D

#38 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 18:49

maszyny na "społkę" sebastian a co w tym dziwnego? znam gościa co ma około 30 ha i ponad 80 sztuk bydła

#39 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 19:33

maszyny na "społkę" Ja na spółkę mam opryskiwacz. Tak tam sie układa wspólne użytkowanie tego opryskiwacza.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 19:41

maszyny na "społkę" najgozej jak ktoś pozyczy przyczepe i wywraca a olej ma po kiju , nie wspomne o potłuczonych lampach i wyrwanych kablach
kujawy to jes to!!!!!

Dodaj odpowiedź