Skocz do zawartości

Zdjęcie

maszyny na "społkę"

223 odpowiedzi na ten temat

#181 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1549 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2009 - 17:51

maszyny na "społkę" mnie kiedys proponował kumpel wziąść nową prase Krone ale zrezygnoałem po dalszym namyśle. spółki niechciały ani jaskółki tata zawsze powtarza :D

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 11 kW zielony, mało używany 1900zł. Polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maszyny na "społkę" Dzisiaj, 01:03
  •  

#182 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 17:12

maszyny na "społkę" Gdy 8 lat temu kupowaliśmy pług w niemczech to on był na całą wieś jeden 4*45 obrotowy, i wszyscy zdążyli zrobić,

tam to dopiero są spółki producenckie
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#183 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 11:42

maszyny na "społkę" Mówiły jaskółki że do ..... są spółki. Ja podpisuję się pod tym obiema rękami. Mój Ojciec ze Stryjkiem mieli większość sprzętu do spółki. Niestety po śmierci Stryja więcej było chętnych do roboty niż remontów. Ja grzecznie usamodzielniłem się, z tego co wiem dzisiaj większość tego sprzętu stoi w krzakach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 12:51

maszyny na "społkę" Ja mam siewnik do kukurydzy na spółkę i za każdym razem jak ktoś przyciągnie to trzeba coś w nim naprawiać, jak się zepsuje jeden rząd zewnętrzny do siania to nikt nie naprawi tylko odłączają i sieją na trzy

#185 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9465 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 14:34

maszyny na "społkę" Tonie naprawiaj. Jak ktoś będzie chciał pożyczyć to najpierw bezie musiał naprawić.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#186 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 17:16

maszyny na "społkę" łatwo powiedzieć , trudniej zrobić , jak mam nie naprawiać ,gdy trzeba siać .(jak ja nie naprawie to wątpie że ktoś naprawi )

#187 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4614 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 18:08

maszyny na "społkę"

co do spolki :( moj wujek ma na spolke z dwoma sasiadami przez 7 lat belarke simpma teraz kupili druga na spolke i wala na jednym polu dwiema na raz :(<tylko kazdy na swoim polu daje swoj szsnurek albo siatke> jak kosza laki to sie ugaduja I KOSZA JE W w tym samym mniej wiecej terminie ... zajezdzja na dwie belarki na jedna pole skoncza jada na drugie i im ta wspolpraca dobzze wychodzi :( kazdy ma przypisane kto co robi i nikt nie narzeka <co chyba najwarzniejesze jest> kupili tez beczkowoz na spolke w trojke i nic nie zaluja :)

My nie mamy nic akurat na spółkę, ale do wszystkiego potrzeba ludzi, tak jak pisze kolega.

"Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#188 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:53

maszyny na "społkę" Mojego taty kolega był kiedyś w spólce i mieli dwa Bizony i
Claasa 98sl i sprzedali tego clasa jechali na bizonach jeden sezon i
wzieli w lizing nową 108maxi
i mojego taty kolega musiał go sam spłacać bo tamten drugi koleś
rozwiązał spółke załatwił sobie papiery na lewo i usunął sie na ten czas z polski.
A teraz ludzie go wytykają palcami i rozkradaja mu cały sprzęt jak wrócił do polski.
I ten taty kolega kupił z moim tata spółke Claasa Commandora 114cs i wszystko jest narazie ok.

#189 Share agromarchobrzany

agromarchobrzany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 19:49

maszyny na "społkę" @Poke912 i oby bylo tak dalej .
ja jestem tego zdania ze zeby spolke zalozyc to trzeba miec zaufana osobe
Ursus 3502 Agro Bis - sadownik

#190 Share andriejcmg17

andriejcmg17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i nowinki techniczne jak i również stare sprzęty. Koncerty rockowe. WOODSTOCK

Napisany 26 grudzień 2009 - 20:21

maszyny na "społkę" u mnie wieś na szczęscie zorganizowana wszyscy w porządku są... mamy u nas wał łąkowy sadzarke do ziemniaków siewnik i pielnik do buraków wspólny na całą wieś. każdy rolnik daje do tzw funduszu u sołtysa na rok 20 zł na remonty ewentualne raz w roku na zebraniu wsi sołtys wszystko rozlicza. A po za tym 2 sąsiadów ma kombajn na spółke juz dobre 5 lat i jakoś z tego co wiem dogaduja sie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 23:02

maszyny na "społkę" ja mam z sąsiadem neptuna na spółke, beczkowóz, siwniki do qq i buraków, głębosza i tyle. jak się coś zepsuje to składka i się naprawia.

#192 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1641 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:12

maszyny na "społkę" My własnie planujemy wejść w spółke z wujem w bizona rekorda. Pierwsza była propozyja od sąsiada ale to odmówiliśmy bo to pewnie same problemy by z tego były a z wujem to inaczej. Każda naprawa wszystko na pół i wogóle to jest wtedy spółka a nie ze u ciebie sie zepsuło to ty musisz naprawiac.

#193 Share agromarchobrzany

agromarchobrzany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 20:31

maszyny na "społkę" z wujem to spółka 100% , u mnie zadko mają sąsiedzi coś na spółke , ale u mnie same sady wiec slęzy nie kupią na spółkę bo tak jeden sąsiad pryska a drugi go widzi to tez wyprowadza swoj sprzęt i tez pryska ... hehe
Ursus 3502 Agro Bis - sadownik

#194 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 29 grudzień 2009 - 19:33

maszyny na "społkę" U nas co kombajn zarobi to Połowa idzie na paliwo
Potem 1/4 Biorą Mój Tato i jego kolega a reszta ewentualnie na niespodziewane awarie których nie chcę miec

Edytowany przez krolikNH, 28 styczeń 2010 - 22:01.

#195 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 03 styczeń 2010 - 14:34

maszyny na "społkę" znam przykład 2 rolników co do spółki mają kombajny do buraków i do ziemniaków i oni dbają o maszyny i pomagają sobie na wzajem. A ja sam miałek kilka maszyn do spółki z wujem co mysly dbali o maszyny konserwowali i bierząnco naprawili a wuj jak sie w przyczepie świato zepsół to jezdził bez swatła albo jak zaczoł kombinowa przy prasei to jak rozebarał i nie umiał złorzyc to Jeb..ą w kąt i lerzało dopuki dziadek nie trzeba było wyjechac i sie naprawiało po 2 dni i pienidze traciło i zarobek uciekął wiec lepiej zawsze na swoim

#196 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:31

maszyny na "społkę" no my tak właśnie robimy ze sąsiadem jak on kopie buraki to my mu odwozimy, a jak my kopiemy to on nam odwozi na pryzme, a części to na spóle i jest git

#197 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 18:50

maszyny na "społkę" A jak sie z sąsiadem pokłucisz i nie będziesz sie do niego odzywał to co?? Ja też mam kilka maszyn na spółke a znam człowieka który nawet ciągnik ma na spółe :)

#198 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 04 styczeń 2010 - 19:26

maszyny na "społkę" mieć ciagnik na spółkę to dziwne trochę to by dbasz o maszynę a np drugi jej nie szanuje :)

#199 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:05

maszyny na "społkę" No coś ty sąsiad spoko gośc nie pokłucimy się, zresztą inne maszyny też pożyczamy sobie na wzajem, i nie ma problemu. Ja jestem tego zdania że, jak ktoś nie szanuje swojego sprzętu to czujegoś też nie będzie, dlatego trzeba uważac na porzyczany sprzęt i spółkowy, u nas jest taki jeden gośc co jak porzycza komuś przewracarke taśmową to liczy spręrzyny jak się porzycza i jak się oddaje żeby stan się zgadzał :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10768 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:08

maszyny na "społkę" ja preferuje inny układ, ja kupuję maszynę A, ty kupujesz maszyne B, ja do ciebie wjeżdzam na usługe i sie martwie o sprzet - a ty do mnie wjezdzasz na usługe i sie martwisz o sprzet. Teraz jak kupie ciagnik to z racji tego ze bedzie zalany lepszymi olejami to skończy się pożyczanie maszyn na hydraulike

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Dodaj odpowiedź