Skocz do zawartości

Zdjęcie

pekajace łancuchy claas rollant 44

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 14 sierpień 2013 - 07:36

pekajace łancuchy claas rollant 44 witam koledzy powiedzcie mi co może być nie tak ze pękają mi łańcuchy. wymieniłem w tym toku 3 łańcuchy bo był juz rozciągnięte , założyłem nowe i gdy prasuje to po pewnym czasie bez żadnego oporu pęka któryś łańcuch z tych trzech nowych .dodam ze jak były te stare wyciągnięte założone to nic się nie działo choć wychodziły na zęby, a te nowe pasują wszędzie dobrze a je urywa. co może być nie tak pomocy?????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pekajace łancuchy claas rollant 44 Dzisiaj, 02:50
  •  

#2 Share myster

myster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 07:19

pekajace łancuchy claas rollant 44 Kupujesz wzmacniane czy zwykle lancuchy?

#3 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 15 sierpień 2013 - 07:45

pekajace łancuchy claas rollant 44 pewnie zębatki juz do wymiany , porównaj jak wygląda nowa a stara

#4 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 15 sierpień 2013 - 16:22

pekajace łancuchy claas rollant 44 kupiłem nowe ale chyba zwykłe te łańcuchy bo nikt nie mówił w sklepie ze wzmacniane są. ten na foto mi pękaZałączony plik  Bez tytułu.png   177,7KB   76 pobrań jak chce bardziej dobić bele powyżej 200 bar

Edytowany przez raf21, 15 sierpień 2013 - 16:24.

#5 Share myster

myster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 16:56

pekajace łancuchy claas rollant 44 Sa wzmacniane i do belarek takie sie stosuje ile dales za metr zl?
Ja ostatnio kupowalem to metr wychodzil okolo 150zl a ten tanszy byl bodajrze okolo 100zl wiec roznica w cenie jest. Kupowalem w Agromie.

#6 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 792 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 20:02

pekajace łancuchy claas rollant 44 zebyś dał i 500 zł za metr i tak nic z tego te zebatki co widać na zdieciu sa jeszcze oryginalne a prasa pewnie 92 rok albo starsza pozdejmuj je i zawieś do zakładu gdzie ci taki dorobia tylko zeby utwardzili zobaczysz wtedy czy ci sie jaki łancuch urwie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share myster

myster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:08

pekajace łancuchy claas rollant 44 Bys sie zdziwil jak sie urwie przeciez ten lancuch musi miec wytrzymalosc zwyklego lancucha nie zalozysz przeciez on ciagnie wszystkie walce z tylu widze ze nie masz pojecia jesli piszesz ze (te zebatki co widać na zdieciu sa jeszcze oryginalne a prasa pewnie 92 rok albo starsza) no i co z tego ze 92r? to znaczy ze odrazu trzeba robic nowe ? a ty myslisz ze nowa zebatka pochodzi tyle co oryginal? dobrze bylo by jak by polowe tego przechodzila. Zalozyl bys nowe zebatki i tak moge sie zalozyc ze peknie lancuch. Ja kiedys tez nie wiedzialem ze sa wzmacniane i kupilem zwykly lancuch i pekal a zembatki mam orginalne a ten wzmacniany chodzi do dzis.

#8 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:20

pekajace łancuchy claas rollant 44 wzmacniane łańcuchy są grubsze-stąd mocniejsze,nie w każdym sklepie mają te wzmacniane i trzeba dopytać. swoją drogą mm zużyte zębatki,lecz łańcuchy nie pękają.... @ZUCH1234 ile kosztuje +- dorobienie takiej jednej zębatki..

#9 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 07:35

pekajace łancuchy claas rollant 44 jeśli dobrze widze, to łańcuch który ci pęka jest takiej samej grubości co na tylnej klapie. znaczy to że musisz albo musisz poszukać mocniejszego łańcucha, albo słabiej dobijać. w mojej claas 44 poprzedni włąściciel też miał ten sam problem, więć zamienił zembatki od tego łańcucha na te od modelu 44s, bo one są większe i napędza je większy i mocniejszy łańcuch
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#10 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 792 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 07:48

pekajace łancuchy claas rollant 44 jak robicie po 200 balotów rocznie to niech wam bedzie . ja swoja 46 robie 2tys łańcuchy wytrzymują mi po dwa sezony . Zębatki zamienniki to koszt 300 zł zależy jaka wielkość . Mój znajomy ma ponad 100 krów i ma rollant 255 z 2005 roku i juz wymieniał wszystkie zebatki bo nie nastarczył łancuchów zmieniać

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 08:25

pekajace łancuchy claas rollant 44 Ponoć dobre są firmy Tsubaki-jutro mam ten łańcuch kupić (do Sokółki-w niej ten też najczęściej pęka)-więc się przekonam...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share voyteknet

voyteknet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:07

pekajace łancuchy claas rollant 44 łańcuch nie musi być wzmocniony - wystarczy ze jest od razu dobrze zrobiony....
moze to uproszczenie ale nie mija sie tak znacznie z prawdą
na rynku jest masa łańcuchow 1x czy 2x wzmocnionych. Jednak w niewielu sklepach kupisz lancuchy markowe (rexnord, tsubaki, donghua, skf) a jedynie chinskie warianty wzmocnionych i turbo extra wzmocnionych. Swoja droga interesuje mnie marka lancucha ktory ci nowy agromowy pekal (producent na ogniwie lub opakowaniu, o ile ktoś sie przyznal). Łancuch z kategorii tanich nadaje sie do rozrzutnika, owijarki czy innego sprzetu gdzie lancucha idzie malo, miejsce wymiany latwodostepne, a obciazenia male. Do belarki szkoda czasu na inwestowanie w jakies turbo hiper extra wzmocnione lancuchy nie wiadomo skad. Wystarczy spojrzec na loga na lancuchach stosowanych do pierwszego montazu przez uznanych zachodnich producentow. Te lancuchy zazwyczaj nie sa wzmacnianie jeden czy dwa razy (w niektorych wypadkach sa), by samemu wyciagnąć wnioski... pozdrawiam